Forum Trabzon Alışveriş Merkezi 21 Haziran'da açılıyor

Forum Trabzon Alışveriş Merkezi 21 Haziran'da açılıyor

Trabzon'da 72 bin metrekare alan üzerinde kurulan, Forum Trabzon, 21 Haziran'da açılıyor.


Multi Turkmall CEO'su Levent Eyüpoğlu, Karadeniz Bölgesi'nin en büyük projesi olan Forum Trabzon Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin 21 Haziran'daki açılışı için geri sayımın başladığını ifade etti.

Forum Trabzon'un, 49 bin metre karelik kiralanabilir alanında Migros hipermarket, Koçtaş yapı marketi, Cinebonus sinemaları, Boyner, TeknoSA, Mudo, Marks&Spencer, YKM Sports gibi ulusal ve uluslararası markaların yer aldığı mağazalar, restoranlar, kafeler, eğlence alanlarının bulunduğunu belirten Eyüpoğlu, merkezin, bin 800 araç kapasiteli otoparkıyla ziyaretçileriyle buluşacağını söyledi.

Multi Turkmall'ın, Türkiye'deki Forum projelerinden birinin de Trabzon'da açılacağını anımsatan Eyüpoğlu, "Merkez, tarihi, doğası ve ekonomik yapısıyla Doğu Karadeniz'de ayrıcalıklı bir konuma sahip olan Trabzon'da gerçekleştiriliyor. Forum Trabzon, ünlü Sümela Manastırı, tarihi merkezleri ve doğal güzellikleri ile Türkiye'nin turizm alanları içinde önemli bir yere sahip olan kentin kuzey doğusunda yer alıyor" diye konuştu.

165 marka, 7 sinema salonu

Eyüpoğlu, 72 bin metre kare arsa alanı üzerine kurulu projenin bir deniz kenarı yerleşimi olduğunu, havaalanı, üniversite kampüsü, güneydeki devlet yolu ve kuzey sahil şeridi boyunca uzanan yeni ekspres yolla çevrelendiğini kaydederek, "Forum Trabzon, ulusal ve uluslararası ünlü 165 markasıyla ve 7 salonlu sinemalarıyla farklılık yaratacak.

Festivaller, konserler ve spor etkinliklerinin gerçekleştirileceği kamusal peyzaj alanıyla da Forum Trabzon sadece Trabzon'un değil çevre bölgelerin de çekim merkezi olacak" dedi.

Bölgenin ekonomik ve sosyal hayatına katkı sağlayacak

Forum Trabzon'un iç avluları ve galerileri ile alışveriş keyfini ziyaretçiler için daha da zevkli hale getireceğini belirten Eyüpoğlu, "Proje, farklı mimarisi ve özellikle de Deniz Feneri figürü ile Trabzon'un simgelerinden biri olacak. Trabzon'un değil tüm Karadeniz Bölgesi'nin en büyük projesi olan Forum Trabzon yaratacağı istihdam ve yatırım değeriyle de bölgenin ekonomik ve sosyal hayatına büyük katkı sağlayacak" diye konuştu.

Avrupa gayrimenkul sektöründe lider Multi Corporation'ın Türkiye iştiraki olan Multi Turkmall'ın, alışveriş merkezleri, ofisler ve konutu da içeren çok amaçlı projeler geliştirdiğini ifade eden Levent Eyüpoğlu, şunları söyledi: "Genel merkezi Hollanda'da bulunan ve Almanya, Fransa, İspanya, İtalya gibi 20'den fazla Avrupa ülkesinde faaliyet gösteren Multi'nin projeleri yenilikçi doğaları, mimari kalitesi ve kent tasarımına duyarlılığı ile uluslararası standartlar taşır. Multi Turkmall'ın projeleri bir şehrin ya da bölgenin yeniden canlanmasında önemli rol oynar. Tasarımın yerel kültüre uygunluğunu esas alan Multi Turkmall'un projeleri bulundukları bölge ile uyum içindedir. İstanbul merkezli Multi Turkmall, Forum isimli alışveriş merkezlerini kapsayan geniş portföyüyle Türkiye gayrimenkul sektöründe liderdir."

Multi Turkmall'ın, 2006 yılında İzmir'de, 2007 yılında Mersin'de ve 2008 yılında Denizli'de açılan Alışveriş ve Yaşam Merkezleri'nin yanı sıra, Trabzon, Ankara, Aydın, İstanbul, Antalya, Kayseri, Diyarbakır, Nevşehir, Gaziantep, Çanakkale, Çorum ve Elazığ gibi Türkiye'nin çeşitli illerinde inşa ve geliştirme aşamasında bulunan 22 projesi bulunuyor.