Galatasaray hiçbir zaman beleşe konmadı!

Galatasaray hiçbir zaman beleşe konmadı! Galatasaray hiçbir zaman beleşe konmadı!

Galatasaray'a ait Riva arazisinde hayata geçirilecek olan 'Düşler Vadisi Riva' projesinin tanıtım toplantısında konuşan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılı takımın hiçbir zaman bedavaya konmadığını söyledi.


 

Emlak Konut GYO’nun uzun zamandır merakla beklenen projesi Düşler Vadisi Riva satış ofisinde gerçekleştirilen basın toplantısıyla tanıtıldı. Toplantıya Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Keleş, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz , Galatasaray Spor Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz, Galatasaray Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim  katıldı.

Projenin tanıtım toplantısında konuşan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılı takımın hiçbir zaman bedavaya konmadığını söyledi.

Mustafa Cengiz, Riva'nın İstanbul'un ender semtlerinden biri olduğunu dile getirerek, "Türkiye'de belki de ilk defa bir kulübün arsası üzerine sosyal bir site yapılıyor. Galatasaray bilinenin aksine, yapılmak istenen algının aksine kendisinin hak etmediği bir varlıkla buralara gelmemiştir. Galatasaray, Mecidiyeköy'den Aslantepe'ye geçtiğinde, Mecidiyeköy'de devletimize milyarlarca para kazandırdı. Biz bundan ancak onur duyarız. Aslantepe'de bomboş bir arazide bir cazibe merkezi oluşturuldu. Bugün ekonomiye yaklaşık 5 milyar dolarlık katma değer sağladı. Galatasaray hiçbir zaman hiçbir yerde beleşe konmadı, dişiyle, tırnağıyla mücadele ederek bugünlere geldi. Bize buraları kazandıran eski yönetimlere, Sayın Selahattin Beyazıt başkanıma teşekkür ederim." dedi.

Kendilerine emanet edilen Galatasaray'ın değerlerini en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını anlatan Cengiz, konuşmasına şu şekilde devam etti:

"Riva projesinde hem devletimiz hem de Galatasaray yararlanıyor. Onların payı yüzde 20, bizimki yüzde 80. Burası çok değerli bir arazi, müthiş bir yerleşim var. Yaptığımız ilk planda villa sayısı 840'lardaydı, bu sayı bin 500'e çıkartılmış durumda. Biz burada Galatasaray İlkokulu'nun olmasını arzu ediyoruz. Bu konuda devlet olumlu yaklaşıyor. Galatasaray 13 branşta faaliyet gösteren bir kulüp, bin 500'e yakın sporcuyu eğitiyoruz. Bir ulusal görevi yerine getiriyoruz. Bu konuda devlet bazı noktalarda yardımcı oluyor. Riva'da bir arazimiz daha var. Orada kayıkhane yapmayı planlıyoruz. Kürekçilerimizin orada antrenman yaparak, olimpiyatlarda Türkiye'yi tanıtıp, madalya almasını istiyoruz."

Florya'daki Metin Oktay Tesisleri'nin taşınmasıyla ilgili de konuşan Cengiz, yeni tesislerde 6 yeni saha olacağını söyledi. Yeni tesis için mevzuata takıldıklarını söyleyen Mustafa Cengiz, Emlak Konut ile yaptıkları sözleşme çerçevesinde Riva ve Florya projelerinden en az 1 milyar lira gelir beklediklerini de sözlerine ekledi.

Galatasaray Düşler Vadisi Riva satışa çıktı!

Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com