Garanti BBVA enflasyon endeksli konut kredisi kullandırıyor!

Garanti BBVA enflasyon endeksli konut kredisi kullandırıyor! Garanti BBVA enflasyon endeksli konut kredisi kullandırıyor!

Kamu bankalarının enflasyon endeksli konut kredisi ürünlerinin ardından Garanti BBVA’da enflasyon endeksli düşüş gösterecek konut kredisi kullandırdığını açıkladı...Garanti BBVA Değişken Faizli Mortgage ürünü kapsamında enflasyon oranlarına bağlı olarak azalan konut kredisi fırsatı sunuyor. Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank’ın Enflasyon Endeksli Konut Kredisi ürününün bir benzerini uygulayan Garanti BBVA Değişken Faizli Mortgage ürünü ile tercihe göre her 1, 3, 6 veya 12 ayda bir, bulunulan aydan iki önceki ayda TÜİK tarafından açıklanan TÜFE (Tüketici Fiyatları Endeksi) yıllık yüzde değişim oranı baz alınarak faiz oranlarını belirliyor. Enflasyon oranlarında önümüzdeki aylarda beklenen düşüşlerle şu an yüksek seyreden konut kredisi faiz oranlarını düşürürken konut ihtiyacını bekletmeme imkanı sunuyor.

Mevcut olarak yüksek faiz oranlarının düşmesini beklerken konut ihtiyacını ertelemek zorunda kalan vatandaşın sorununu çözmek isteyen Garanti BBVA kamu bankalarından farklı olarak 20 yıl vadeye kadar TÜFE oranlarına bağlı düşüş gösteren konut kredisi kullandırıyor.

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre, Garanti BBVA kredi ürünü kapsamında güncel olarak yüzde 1.85 konut kredisi faiz oranı sunuyor. TÜFE’de gerçekleşen düşüşlere ve seçilen güncellenme paketlerine göre konut kredisi faiz oranlarının düşüş göstermesi bekleniyor. Kredi ürünü konut değerinin en fazla yüzde 80’ine kadar kullanılırken kredisini kapatmak isteyen tüketiciden de erken ödeme ücreti talep edilmiyor.

Garanti Konut Kredisi Hesaplama

Garanti BBVA’dan değişken faizli konut kredisi güncel faiz oranları ile 100.000 TL ve 20 yıl vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin Haziran ayı içinde ödemeleri 1.870 TL’ ye karşılık geliyor.