Gölcük Tabiat Parkı'na 25 orman köşkü inşa ediliyor!

Gölcük Tabiat Parkı'na 25 orman köşkü inşa ediliyor! Gölcük Tabiat Parkı'na 25 orman köşkü inşa ediliyor!

Bolu Belediyesi tarafından doğal güzellikleriyle ünlü Gölcük Tabiat Parkı'na hiç ağaç kesilmeden 25 orman köşkü yapılıyor. 

Kentteki çalışmalarına son sürat devam eden Bolu Belediyesi tarafından doğal güzellikleriyle ünlü Gölcük Tabiat Parkı'na hiç ağaç kesilmeden 25 orman köşkü inşa ediliyor.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Tarım ve Orman Bakanlığı'nca başlatılan "Gölcük Tabiat Parkı Gelişme Planı" çerçevesinde geçen ay başlanan orman köşklerinin yapımı sürüyor.

Çalışma kapsamında tabiat parkındaki Devlet Konukevi'nin arka kısmında yer alan ormanlık alana yapılan orman köşklerinin birçoğunun kaba inşaatı tamamlanırken, bir kısmının çalışması da tamamlanma aşamasına geldi. 

Ormanlık alanda bulunan çam, köknar ve ladin ağaçlarının arasında bulunan açıklıklara kurulan köşklerin yapım aşamasında ise hiçbir ağaca zarar verilmediği belirtildi.

Bölgedeki ağaçların arasındaki uygun yerlere doğaya uyumlu şekilde yerleştirilen orman köşklerinin önümüzdeki günlerde tamamlanması hedefleniyor.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yaptığı açıklamada, Gölcük Tabiat Parkı'nda yapımı devam eden orman köşklerinin önümüzdeki günlerde tamamlanacağını söyleyerek, bu çalışma kapsamında ormanda bulunan hiçbir şeye zarar verilmediğini belirtti.

Yılmaz, bazı kişi ya da kişiler tarafından Bolu Belediyesi'nin bölgeye zarar verdiği söylentileri çıkarıldığını dile getirerek, "Tabiata bu kadar sahip çıkan bir belediyeyi, tabiatı yok ediyor diye linç etmeye kalkmak edebe aykırı bir davranış. Meclis'te de bir arkadaş da aynı şeyi söyledi. Ona da söyledim. Dünyanın en gelişmiş yeri İsviçre, İsviçre'deki göllere bakın. Bizim kadar tabiata saygılı başka bir yer göremezsiniz. En gelişmiş ülkelerden bahsediyorum. Bu kadar saygılı davrananı da linç etmeye kalkmak ve Türkiye meselesi haline getirmek çok yanlış. El insaf diyorsun." diye konuştu.

pus