2016 müstakil ev inşaatı maliyeti

2016 müstakil ev inşaatı maliyeti

Arsa sahipleri, bu yer üzerinde kendisine ait 2-3 katlı müstakil ev inşa etmek isteyebiliyor.Müstakil ev inşaatı genellikle lüks veya 1. sınıf inşaat oluyor. Peki, müstakil ev inşaatı maliyeti nedir?

Müstakil konutta en çok hangi kent tercih ediliyor? 

Pandemi ile beraber müstakil konutlara olan ilgi giderek artıyor. Özellikle İzmir'de müstakil evlere olan talep oldukça fazla. 

Müstakil konutlara talep gittikçe artıyor!

Pandemi ile beraber müstakil konutlar trend hale geldi. Normalleşmenin artmasına karşın müstakil konutlar trend olmaya devam ediyor.

Arsa fiyatları tavan yaptı!

Koronavirüs salgını ile beraber müstakil ev anlayışının trend olması sonrasında arsa fiyatları ikiye katlandı. 2019-2021 döneminde arsa fiyatları İzmir’de yüzde 178, Muğla’da yüzde 143 arttı.

Müstakil ev maliyeti 2022!

Müstakil ev maliyeti 2022 haberimizde yer alıyor. Peki Müstakil ev maliyeti 2022 ne kadar oldu? Müstakil ev maliyeti arttı mı? İşte Müstakil ev maliyeti 2022...

Müstakil konut fiyatlarında son durum ne?

Koronavirüs salgını ile beraber tercih edilmeye başlanan müstakil konutlara yapılan masrafların çoğu yatak odaları, misafir odaları, mutfak, banyo, balkon gibi alanlara harcanıyor. Peki, müstakil konutlar gerçekten pahalı mı? sektörde son durum ne? 

2021'de müstakil konutlara ilgi arttı!

Yılın ilk 6 ayında yapı ruhsatı verilen bina sayısı yüzde 88.4 yükselerek 63 bini geçti. Bu dönemde koronavirüs etkisi sebebiyle müstakil konutlar için alınan ruhsat sayısında artış yaşandı. 

Müstakil konut satışlarına pandemi etkisi!

Koronavirüs salgını sonrasında ilgi odağı olan müstakil ev satışlarında artış yaşanmaya devam ediyor. Bu dönemde müstakil evler ve prefabrik ev satışları iki kat arttı. 

İstanbul'da müstakil konutlara salgın piyangosu!

Kovid-19 pandemisinde diğer insanlardan izole yaşama isteğiyle beraber artışa geçen müstakil konut sahibi olma talebi İstanbul'un bazı ilçelerindeki villa fiyatlarını uçuşa geçirdi. 

Ev inşa ettirmek isteyenler dikkat! Arsa fiyatları ikiye katlandı!

Koronavirüs salgını nedeniyle izole yaşam tercih edenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Müstakil ev inşaları artması nedeniyle arsa fiyatları da bir hayli arttı.

Müstakil tapu oyununa dikkat!

Avukat Umut Metin, Dünya Gazetesi'nde müstakil tapu oyununu kaleme aldı. İşte Avukat Metin'ın '“Müstakil tapu” oyununa kanmayın' başlıklı yazısı...

Bodrum'da müstakil villa kiraları dudak uçuklatıyor!

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Orkun Ün, bugünkü yazısında 'müstakil villaların kirası' konusunu kaleme aldı.

Pandemide fabrika kiraları uçuşa geçti!

Koronaviris salgını sonrasında müstakil ev ve villalara artan ilgiden sonra fabrikalarda da yaşandı. Özellikle iç taleplerde artan yer atışı nedeniyle  fabrika kiraları yüzde 55 arttı.

100 metrekare müstakil ev maliyeti 2021!

2021 yılında inşa edilecek müstakil evlerin inşaat maliyetleri açıklandı. Peki, 2021 yılında yapılacak bir müstakil evin maliyeti ne kadar arttı? İşte 100 metrekare müstakil ev maliyeti 2021...

2016 müstakil ev inşaatı maliyeti Haberi

2016 müstakil ev inşaatı maliyeti

Müstakil ev inşaatı maliyeti!

Arsa sahipleri, bu yer üzerinde kendisine ait 2 - 3 katlı müstakil ev inşa etmek isteyebiliyor. Bahçeli ve havuzlu olarak da inşa edilebilen müstakil evler genellikle lüks veya 1. sınıf inşaat olarak inşa ediliyor.


1. SINIF İNŞAAT özellikleri

Dış duvarlar - Tabii (troverten vb.) ve suni taş, kaliteli ahşap ve metal kaplamalı.

Çatı örtüsü- Isı yalıtımlı ve alüminyum kaplamalı çatı, ısı ve su yalıtımlı teras. 

Tavan - Püskürtme sıvalı, 1 veya 2 odası ahşap kaplama veya düz alçı sıvalı. 

İç duvarlar - 2'den fazla odası yağlı boya, yıkanır kağıt ve benzeri madde ile kaplama. 

Taban (döşeme) - 1 veya 2 odası suni mermer, seramik, ahşap parke, halı kaplamalı. 

Merpenler - Suni taş kaplamalı, iyi vasıflı demir ve sert ağaç korkuluklu ve küpeşteli

Penceler -...