16 / 08 / 2022

abd kripto reklamları

abd kripto reklamları

Aralarında Kim Kardashian, boksör Floyd Mayweather Jr. ve eski basketbol oyuncusu Paul Pierce'ın da aralarında olduğu çok sayıda ünlü için kripto para davası açıldı.

Kripto parayı o devlet de tanıdı! İlk kez resmi ithalatta kripto para kullandılar, doların etkisini azaltabilecekler mi?

İran hükümeti ilk kez kripto para ile ithalat siparişi verdi. Bu hamle yıllardır süren ağır ABD ekonomik yaptırımlarından kaçışın bir yolu olabilir değerlendirmeleri yapılıyor.

Kripto paralarda flaş gelişme! Bitcoin, Ethereum, Ripple... Ne ararsan var

ABD Merkez Bankası Fed’in dün açıklamış olduğu enflasyon rakamları ile birlikte kripto para dünyasında beklenmedik gelişmeler yaşandı. Uzun süredir beklenilen değerleri gösteremeyen kripto paralar, dünyanın en ünlü bankasının değerleri ile yükselişe geçti. İşte detaylar…

İran kripto para ile ilk ithalatını gerçekleştirdi!

İran, kripto para ile 10 milyon dolar değerindeki ilk ithalat işlemini hayata geçirdi. Kripto para ile ticaret sayesinde ABD'nin yaptırımlarının aşılması amaçlanıyor.

ABD Hazine Bakanlığı kripto para birimi karıştırıcısı Tornado Cash’i yaptırım listesine aldı!

ABD Hazine Bakanlığı, kripto para karıştırma hizmeti veren ve kurulduğu tarihten bu yana toplamda 7 milyar doları aşkın kripto parayı aklamak amacıyla kullanılan Tornado Cash'i yaptırım listesine aldı.

Fed'den kripto paralarla ilgili flaş açıklama

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkan Yardımcısı Lael Brainard, kripto para piyasası ile ilgili çok önemli değerlendirmelerde bulundu.

Voyager Digital iflas başvurusunda bulundu! Kripto paralardaki düşüş aracı kurumu vurdu

Kripto para piyasasındaki sert düşüşler sektörde faaliyet gösteren firmaları peşe peşe iflas ettirmeye başladı. Singapur merkezli Three Arrows Capital, ABD’de mahkemeye iflas başvurusu yapmasının ardından Voyager Digital de iflas başvurusu yaptı.

Kripto şirketi iflas başvurusunda bulundu

ABD merkezli kripto para aracı Voyager Digital, iflas başvurusunda bulunduğunu duyurdu. Yapılan açıklamada, ABD İflas Kanunu'nun 11'inci Bölümü uyarınca ödenemeyen borçların yeniden yapılanma sürecinin başlatıldığı belirtildi.

Kripto para piyasasında beklenen oldu! Dev şirket iflas başvurusu yaptı

Kripto paraların son dönemde yaşadığı düşüşler sonunda beklenen iflas haberinin ilkinin gelmesine neden oldu. İngiliz Virginia Adaları'nda görülen mahkeme sonunda verilen tasfiye kararı verilen Singapur merkezli Three Arrows Capital, ABD’de mahkemeye iflas başvurusu yaptı.

Kripto paralara Fed darbesi! Bitcoin dibe mi batıyor?

Kripto paralar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) çarşamba günü yaptığı 75 baz puanlık faiz artışı ardından yön arayışında olsa da bu çaba, ABD'de resesyon olasılığının masada olması sebebiyle başarılı olamıyor. 

Kripto parası olanlar dikkat! Uzman ismin tahmini korkuttu

Dünyadaki gelişmeler üzerine kripto para piyasasında gerileme sürüyor. Uzun süredir düşüşte olan kripto paralarla ilgili ABD merkezli yatırım şirketi Doubleline Capital CEO'su Jeffrey Gundlach'tan dikkat çeken bir yorum geldi. Gundlach, Bitcoin'in 10 bin doların altına düşmesinin kendisini hiç şaşır

Kripto para birimleri emeklilik planlarına dahil edilmeli mi?

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen son zamanlarda sık sık gündeme gelen  kripto para birimlerinin emeklilik planlarına dahil edilmek için “çok riskli” bir yatırım olduğunu ve Kongre tarafından ele alınması gerektiğini dile getirdi.

ABD'den kripto para yasağı için ilk adım geldi!

ABD, son zamanlarda sık sık gündeme gelen kripto düzenlemesi için yeni yasa tasarısı hazırladı. Amerika söz konusu bu yasayla “kriptoyu kısıtlamadan mevcut yasalara dahil etmek” istiyor.

ABD'de kripto para dolandırıcılığı kurbanlarının kaybı 1 buçuk yılda 1 milyar doları geçti!

ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC), 2021 yılının başından itibaren toplamda 46 binden fazla kişinin dolandırıcılık sebebiyle 1 milyar doların üzerinde kripto para kaybettiğini belirtti.

abd kripto reklamları Haberi

abd kripto reklamları

ABD'de, kripto para birimi EthereumMax Token için sosyal medya aracılığıyla reklam yapan pek çok ünlü isme açılan dava gündeme bomba gibi düştü.

Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre; davayı açanlar, aralarında Kim Kardashian, Floyd Mayweather Jr. ve Paul Pierce gibi isimlerin bulunduğu ünlü isimlerin para karşılığında sosyal medya üzerinden spekülasyonda bulunduğunu iddia etti yaptığını ileri sürdü. Dolandırıcılık yapıldığı iddia edilen davagerekçesinde bu isimlere, kripto paralar ile ilgili hayranlarını yanlış yönlendirdiklerine ilişkin suçlamalar yöneltildi.

Los Angeles federal mahkemesinde görülen davada, “Bu ünlü isimler yatırımcıların, şişirilmiş fiyatlarla satın alım yaparak yatırımlarını kaybetmesine sebep oldu” denildi. 

250 milyonu aşkın Instagram takipçisine sahip Kim Kardashian, Eylül'de İngiltere’nin finansal denetleme kuruluşunca uyarılmıştı.

Bitcoin'in değeri artacak mı?

Kripto para yasa tasarısıyla neler...