26 / 05 / 2022

Kripto para yasa tasarısıyla neler değişecek?

Kripto para yasa tasarısıyla neler değişecek?

Kripto para piyasalarına olan ilginin artmasıyla birlikte, kripto para dolandırıcılıkları da arttı. TBMM'ye gelmesi beklenen kripto para yasa tasarısının bu mağduriyetleri engelleyebileceği belirtiliyor. Peki kripto para dolandırıcılıkları nasıl yapılıyor? Yeni yasa ile neler değişecek?Kripto para sektöründe karşı karşıya kalınan dolandırıcılık olaylarının hızla arttığını, son dönemde halı çekme (rug pull) başta olmak üzere çeşitli yöntemlerin denendiğini dile getiren uzmanlar, TBMM'ye gelmesi beklenen kripto para yasa tasarısının bu mağduriyetleri engelleyebileceğini dile getiriyor.

Anadolu Ajansı'ndan İzzet Taşkıran'ın haberine göre; yeni yasa ile kripto paralardaki dolandırılıkların önlenmesi planlanıyor. 

Kripto para yasa tasarısıyla neler değişecek?

Peki kripto para dolandırıcılıkları nasıl yapılıyor? Yeni yasa ile neler değişecek? İşte ayrıntılar...Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.