27 / 05 / 2022

kripto paralar son durum 2022

kripto paralar son durum 2022

Kripto para piyasalarına olan ilginin artmasıyla birlikte, kripto para dolandırıcılıkları da arttı. TBMM'ye gelmesi beklenen kripto para yasa tasarısının bu mağduriyetleri engelleyebileceği belirtiliyor. Peki kripto para dolandırıcılıkları nasıl yapılıyor? Yeni yasa ile neler değişecek?

Kripto paralarda risk iştahı azaldı!

Bitcoin'de yıl başından bu güne başlayan düşüş trendi Fed tutanaklarının açıklanmasından sonra hız kazandı. Bitcoin'deki düşüş kripto para piyasasının genelini etkilerken, piyasada korkunun arttığı belirlendi.

Dünyanın sanal doları Tether'deki panik kripto paraları korkuttu! Neler oluyor?

Kripto paralarda güç gittikçe azalıyor. Bitcoin yerinde saymaya devam ediyor ve güç toplamakta zorlanıyor. Şimdi ise piyasaların gözü dünyanın sanl doları olarak bilinen Tether'e çevrildi. Tether'de yaşanan son dakika düşüşleri piyasaları korkuttu. Neler oluyor? 

Kripto paralar yok olmuyor, miras olarak bile kalıyor! 

Kripto paraların miras olarak kalıp kalmayacağı en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki kripto paralar miras kalır mı? İşte ayrıntılar...

Kripto neden düşüyor? Bitcoin ve kripto paralarında düşüşün nedeni nedir?

Bitcoin ve kripto paralarında yaşanan düşüşler yatırımcıları endişelendirmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde büyük bir çöküş yaşayan LUNA'nın kripto piyasasının düşmesine neden oldu. Peki Kripto neden düşüyor? Bitcoin ve kripto paralarında düşüşün nedeni nedir?

Kabus gibi bir haftayı geride bırakan kripto paralarda toparlanma sinyalleri geldi! Bitcoin geri mi dönüyor?

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen kripto para piyasası oldukça kanlı bir haftayı geride bıraktı. Bazı altcoinlerde kayıplar yüzde 100'e yaklaşmışken kripto paraların şahı Bitcoin'de tam bir ayı-boğa savaşı gözlendi. İşte piyasalarda son durum...

Ne altın ne dolar ne de kripto paralar! Piyasa Uzmanı İslam Memiş son zamanların en çok kazandıranını açıkladı

Altın ve Piyasalar Uzmanı İslam Memiş, altın ve dolardaki son gelişmeleri değerlendirdi.

Kripto paralardaki sır, gün yüzüne çıktı; kripto paraların asıl düşüş nedeni belli oldu!

Kripto para piyasasının en büyüğü bitcoin fiyatlarında 8 yılın üzerine art arda düşüşler yaşandı. Herkesin takip ettiği bitcoin 30 bin doların altına düştü. Bitcoin neden düştü? Kripto paralar neden düştü! Düşüşün ardındaki sır ortaya çıktı..

Analistler bu kripto paraların üzerini çizdi. Yatırımcılar dikkat bu haberi okumadan yatırım yapmayın.

Kripto para piyasası en büyük düşüşlerinden birini yaşarken, analistler bazı kripto paraların proje olduğuna dikkat çekerek ömrünü tamamlamak üzere olan kripto paraları açıkladı. Ünlü kripto para analisti Altcoin Sherpa, bitcoin ve ethereum’un bile sonunun geleceğini iddia etti.

Kripto paralar FED etkisiyle yükselişe geçti!

Fed Başkanı Jerome Powell'ın haziran ayı toplantısı için 75 baz puanlık artırım ihtimalini masadan kaldırmasıyla birlikte kripto paralar yükselişe geçti.

Kripto paralar finansal hizmetleri nasıl etkiliyor?

Bitexen CEO'su Yahya Tuğyan Erdem, Para Dergisi'ndeki yazısında kripto paraların finansal hizmetler üzerindeki etkilerine değindi. İşte Erdem'in o yazısı...

Kripto para almayı düşünenler dikkat! Türkiye'de en çok tercih edilen kripto paralar...

Kripto paralar içinde en popüleri Bitcoin. Öyle ki yatırımcısı anbean bitcoin son dakika yorumlarını takip ediyor. Kripto paralar en az döviz kadar takipçi toplayınca hakkındaki araştırmlar da önem kazanıyor. Bitci.com ve Future Bright'ın yaptığı bir araştırma, Türkiye'deki kripto para sektörüne ili

Bitcoin’de son durum ne? Yatırımcılar dikkat!

Kripto paraların şahı olarak bilinen Bitcoin'de son durum ne oldu? İşte merak edilen detaylar...

FED kararı sonrası kripto paralar ne oldu?

Piyasaların büyük merakla beklediği Amerika Merkez Bankası'nın faiz kararı kripto paraları da etkiledi. Peki faiz kararı sonrasında kripto paralar ne oldu?

Bitcoin neden yükselemiyor? Kripto para yatırımcıları dikkat!

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen Bitcoin neden yükselemiyor? İşte kripto paraların şahında son durum..

kripto paralar son durum 2022 Haberi

kripto paralar son durum 2022

Kripto para sektöründe karşı karşıya kalınan dolandırıcılık olaylarının hızla arttığını, son dönemde halı çekme (rug pull) başta olmak üzere çeşitli yöntemlerin denendiğini dile getiren uzmanlar, TBMM'ye gelmesi beklenen kripto para yasa tasarısının bu mağduriyetleri engelleyebileceğini dile getiriyor.

Anadolu Ajansı'ndan İzzet Taşkıran'ın haberine göre; yeni yasa ile kripto paralardaki dolandırılıkların önlenmesi planlanıyor. 

Peki kripto para dolandırıcılıkları nasıl yapılıyor? Yeni yasa ile neler değişecek? İşte ayrıntılar...

Türkiye kullanıcı sayısında Avrupa'da birinci

Dünyada pazar büyüklüğü 2 trilyon doları geçen krip para sektöründe, 451 borsada 16 bini aşkın kripto para cinsi ile işlem yapılıyor. Kullanıcı sayısı kapsamında Avrupa'da birinci, dünya genelinde de dördüncü sırada olan Türkiye'de, yaklaşık 14 milyon kişi bu borsalarda işlem gerçekleştirdi. Kripto para dolandırıcılığı geçtiğimiz sene yüzde 81 arttı ve 7,7 milyar dolara...