Adana konut sorunu

Adana konut sorunu

Adana Güney Haber Gazetesi köşe yazarı olan Mesut Başaran bugünkü yazısında, Adana'da konut üretimini ve inşaat sektörünü değerlendirdi. İşte o haber...

Adana'da imar sorunu çözüm bekliyor!

Adana Güney Haber Gazetesi yazarlarından Mesut Başaran, Adana'daki imar konut sorununu değerlendirdi.

Adana’nın konut sorunu Ankara’ya taşındı!

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, acil çözüm bekleyen sorunlarla ilgili dosyayı koltuğunun altına alıp Başkent’in yolunu tuttu. Vali Demirtaş bakanları ziyaret etti, sorunlara çözüm aradı

Adana'da imar sorunları nedeniyle konut sıkıntısı yaşanıyor!

Bizim Adana Gazetesi'nin yazarlarından Halil İbrahim Uğur bugünkü yazısında Adana'daki konut ve imar sorunlarından bahsetti. İşte Halil İbrahim Uğur'un o yazısı...

İspanya'da konut sorunu: Tahliyeler ve pandemide tutulmayan sözler!

Barcelona'nın en yoksul mahalleleri arasında yer alan Ciutat Meridiana'da tahliyeler hayatın istenmeyen bir gerçeği.

Teoman Sancar: Denizli Acıpayam'daki konut sorunu çözülmeli! 

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, 20 Mart 2019’da meydana gelen 5,5’lik depremle evleri yıkılan ve konteynerde yaşayan vatandaşları ziyaret etti. Sancar, Acıpayam'daki konut sorununun bir an önce çözülmesi gerektiğini belirtti...

Almanya'da konut sorunu çözülemiyor! 

Almanya'da konut üretimi son yıllarda ihtiyacın çok altında kaldı. Gelecek iki üç yıl içinde de açığın giderilmesi beklenmiyor. Bu sorun kiralarında artışına da neden oluyor. 

Melikgazi'de konut sorunu çözülecek!

Gazeteciler Konut Yapı Kooperatifi Olağan Genel Kurulu Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nun katılımıyla yapıldı. Toplantıda TOKİ tarafından yapılması planlanan projeler değerlendirildi.

Bozcaada'nın konut sorunu çözüldü!

AKP Bozcaada Belediye Başkan adayı Erdoğan Madak, Bozcaada'da konut probleminin sona erdiğini açıkladı. Bölgede yeni konut yapımı için alan belirleme çalışmalarına başlandı.

Hong Kong'un konut sorunu için yapay ada inşa edilecek!

Hong Kong yeni konutlar için 64 milyar dolar maliyetli yapay ada inşa edecek.  Hong Kong'da alan yetersizliğinden dolayı inşa edilmesi planlanan 'yapay ada' çevresel ve politik tartışmalar yarattı. 

Engelli vatandaşların konut sorunu mecliste!

Engelli vatandaşların istihdam, sağlık, konut gibi alanlardaki sorunları meclis gündemine taşındı. CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

TOKİ'den Adana'ya 627 konut!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Adana Seyhan 627 konut ihalesi 23 Mayıs 2018 tarihinde saat 14:30'da gerçekleştirecek.

TOKİ'den Adana'ya 154 konut!

2023 hedefi 1 milyon 200 bin konut olan TOKİ, Adana projesi için düğmeye bastı. Projenin ihalesi 7 Mayıs'ta yapılcak.

Adana Havutlu Alt Gelir 187 konut kura sonuçları öğrenme!

Adana Havutlu Alt Gelir 187 konut kura sonuçları henüz belli olmadı. Adana Havutlu Alt Gelir 187 konut kura sonuçları açıklandığında Emlakkulisi.com'da yer alacak.

Adana'da yeni konut yapımına ihtiyaç yok!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, konut üretiminde nicelikten çok niteliğin önemli açıkladı ve yeni konut yapımına ihtiyaç olmadığını belirtti.

Berlin'de konut krizi kapıda!

Mülteci akınının yavaşlaması ile birlikte Almanya’da yurt ve acil barınma noktalarındaki yataklar boşaldı, ancak ülkede konut sorunu baş gösterdi

Manisa Yunusemre'de konut sorunu çözülüyor!

Manisa Yunusemre Belediyesi bölgedeki konut sorununa neşter vuruyor. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Reklam değil; iş yapıyoruz” diyerek hedeflerinin modern bir kent yaratmak olduğunu söyledi.

Adana konut sorunu Haberi

Adana konut sorunu

Adana'da konut üretimi çok hızlı bir şekilde büyürken, bir taraftan da imar konut sıkıntısı artıyor. Adana'da imar sorunu yaşanmasından dolayı çarpık kentleşme almış başını gidiyor. Şehirde açılan az miktardaki yeni yerleşim alanlarında arsa bulmak hem çok zor hem de çok pahalı. Tabi ki arsa fiyatları, üretilen konutlarında fiyatını çok yakından ilgilendiriyor. 


Güney Seyhan'da 2-3 katlı binalar ve birbirine adeta yapışmış bir şekilde insanlara yaşam alanı olurken, Çukurova'da apartmanlar almış başını gidiyor. Yüreğir'deyse hangi evin nerede başlayıp nerede bittiğini dışarıdan bakan insanlar anlayamıyor. Sarıçam'da ise alt yapı yok. Adana'nın yeni yerleşim alanı olan Sarıçam'da şuanda bile yüzlerde apartman inşaatı devam ederken, henüz alt yapı çalışmaları ile ilgili ciddi bir proje hazırlanmadı. 


Peki Adana'nın imar sorunu çözülebilir mi? Bu çok ciddi ve çok...