ankara kiralık daire fiyatları 2013

ankara kiralık daire fiyatları 2013

Ankara'da son dönemde kiralarda görülen artış dikkat çekici boyutlara ulaştı. Bahçelievler'de kiralık ev fiyatları 1200 lirayı buldu. Emlak sektörünün önemli isimlerinden Salim Taşçı kiraların kentsel dönüşüm ve üniversiteliler yüzünden arttığını belirtti

Cubes Ankara Çukurambar satılık daire!

Cubes Ankara Çukurambar satılık daire fiyatları haberimizde yer alıyor. İşte Cubes Ankara Çukurambar satılık daire fiyatları ve proje detayları...

Ankara'da öğrenciler için kiralık ev portalı hizmete alındı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şehre üniversite okumaya gelen ve kiralık konut arayan öğrenciler için ev arama portalı oluşturulduğunu açıkladı.

Ankara'da kiralık ev fiyatları yükselişe geçti! 

Başkent Ankara'da konut piyasası hareketli günler yaşıyor. Kent genelinde ucuza kiralık ev bulmak neredeyse imkansız hale geldi. Şehirde ortalama kira ücretleri 2 bin TL'ye ulaştı. 

İzmir'de kiralık ev bulmak zorlaştı!

İzmir'de kiralık evlerde talep patlaması yaşanıyor. Özellikle Menderes'te kiralık daire bulmak neredeyse imkansız.

Ankara’da kiralık metrekare fiyatları düştü, piyasa canlandı!

BETAM ve sahibindencom ortaklığında hazırlanan Konut Piyasası Görünümü raporuna göre Ankara’da kiralık metrekare fiyatları düştü, piyasa hareketlendi.

'Siyahilere kiralık daire veremiyoruz' diyen emlakçıyı CİMER'e şikayet ettiler!

Kamerunlu eşi ve iki çocuğuyla beraber ev kiralamak için Esenyurt’ta bir emlak ofisine giden Nagehan Essembion, “Siyahilere kiralık daire veremiyoruz” cevabı ile karşılaştı. Olay karşısında şok yaşayan genç kadın yaşadığı ırkçılığı CİMER’e şikâyet etti.

2020'de en çok satılık ve kiralık daire aranan 5 il ve ilçe belli oldu!

Gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingatcom tarafından hazırlanan rapora göre, satılık konutta Kuşadası, Bodrum ve Beylikdüzü; kiralık konutta ise Beylikdüzü, Esenyurt ve Çankaya yılın en çok emlak aranan bölgeleri oldu.

İstanbul'da ilçe ilçe en ucuz kiralık daire fiyatları!

Ev almayı bütçesi olmayanlar kiralık evleri tercih ediyor. İstanbul'daki yeni binalarda ise fiyatlar her geçen gün artıyor. İşte ilçe ilçe kiralık daire fiyatları...

Ankara en fazla kiralık arama yapılan bölgelerden oldu!

Endeksa ve HurriyetEmlak işbirliğiyle 2020 yılı 1. çeyreğine ilişkin kira endeksini hazırladı. 2020 yılının 1. çeyreğinde kira endeksi bir önceki çeyreğe göre 1,82 puan arttı. 1. Çeyrekte en fazla kiralık arama yapılan bölgelerden biri de Ankara oldu.

Elazığ'da kiralık dairelere talep arttı!

Elazığ depreminde evi zarar gören vatandaşların kiralık daire arayışı başladı. Peki bölgede kiralık daire fiyatları kaç TL? İşte Elazığ'da kiralık daire fiyatları...

İstanbul'da ilçe ilçe kiralık daire fiyatları!

İstanbul'da ilçe ilçe ortalama kiralık daire fiyatları ev almayı düşünün milyonlarca vatandaş için derlendi. İşte talih kuşu vuran bölgeler...

Öğrenciler dikkat! Yurt mu yoksa kiralık daire mi?

Ön kayıtlarını yaptıracak olan öğrenciler, fakültesine yakın bir noktada ev kiralamak için arayışlara başladı. Peki Yurt mu yoksa kiralık daire mi?

Gaziantep’te satılık ve kiralık ev fiyatları uçtu!

​Son yıllarda Türkiye’nin en pahalı kentleri arasına giren Gaziantep’te konut fiyatları ve kiralık daire fiyatları her geçen gün yükseliyor.

ankara kiralık daire fiyatları 2013 Haberi

ankara kiralık daire fiyatları 2013

Ankara'da son dönemde kiralarda görülen artış dikkat çekici boyutlara ulaştı. Bahçelievler'de kiralık ev fiyatları 1200 lirayı buldu. Emlak sektörünün önemli isimlerinden Salim Taşçı'ya göre, bu artışın iki nedeni kentsel dönüşüm ve üniversite öğrencileri. 


Taşçı, kira artışının diğer bir nedenini ise, Türkiye'nin bölgesindeki diğer ülkelere göre cazibe merkezi olmasına bağladı. Taşçı, Suriye. Irak gibi ülkelerden tüm kentlere adeta akınların gerçekleştiğini sözlerine ekledi. 


ANKARA'DA kira artışlarının önüne geçilemiyor. Kira artışı en çok Bahçelievler ve Anıttepe semtlerinde gerçekleşti. 

Gecekondular yıkılıyor, yeni konut projeleri hayata geçiyor. TOKİ ve müteahhitler tarafından birçok yeni bina yapılıyor. Orta gelirli aileler ile öğrenciler kiralardan dert yanıyorken; peki kiralar neden artıyor? Öğrencilerin tuttuğu kiralık daireler ile gecekonduda oturanların daire karşılığı evlerini TOKİ'ye vermesinin kira artışları üzerindeki etkisi nedir? Ankara'nın tanınmış isimlerinden...