Ardahan Kura Nehri Köprüsü restorasyon çalışmaları

Ardahan Kura Nehri Köprüsü restorasyon çalışmaları

Ardahan kentinin sembollerinden biri olan Kura Nehri üzerindeki yaklaşık 110 yıllık çelik köprü, restore ettirilerek, yaya ulaşımının yanı sıra insanların sosyal ihtiyaçlarını giderebileceği bir alana dönüştürülecek.

TOKİ Ardahan Göle 2. Etap kura sonucu 25.06.2020 listesi!

TOKİ Ardahan Göle 2. Etap kura sonucu 25.06.2020 listesi haberimizde yer alıyor. İşte TOKİ Ardahan Göle 2. Etap kura sonucu 25.06.2020 listesi ve TOKİ Ardahan Göle 2. Etap kura sonuçları öğrenme detayları...

TOKİ Ardahan Merkez kura sonucu 25 Haziran 2020!

TOKİ Ardahan Merkez kura sonucu 25 Haziran 2020 haberimizde yer alıyor. İşte TOKİ Ardahan Merkez kura sonucu 25 Haziran 2020 ve TOKİ Ardahan kura sonucu öğrenme detayları...

TOKİ Ardahan Merkez 2020 kura çekilişi bugün!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Ardahan Merkez projesi kapsamındaki 400 konutun kura çekimleri bugün yapılacak.

Ardahan Posof TOKİ 2019 kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ardahan Posof TOKİ 2019 kura sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı haberimizde yer alıyor. Projede toplam 126 adet konut bulunuyor

TOKİ Ardahan Posof kura çekilişi bugün!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Ardahan Posof 2019 projesinde yer alan konutların kura çekilişi bugün yapılacak.

TOKİ 50 bin konut Ardahan Posof kura tarihi!

TOKİ 50 bin konut Ardahan Posof kura tarihi haberimizde yer alıyor. Projede 126 adet 2 oda 1 salon konut bulunuyor.

Ardahan Posof TOKİ kura çekimi 2019!

Ardahan Posof TOKİ kura çekimi 2019 detayları haberimizde yer alıyor. Projede toplam 126 adet konut bulunuyor.

TOKİ Ardahan Posof 2019 kura çekilişi 29 Nisan'da!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Ardahan Posof 2019 projesinin kura çekilişi 29 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek. Projede 2 oda 1 salon konut tipleri bulunuyor.

Kotanlı Barajı'nda sona yaklaşılıyor!

Çıldır ilçesi sınırlarından geçen Kura Nehri üzerinde yap-işlet-devret modeliyle yapımına başlanılan Kotanlı-1 Barajı'nın yapımında sona gelindi...

Ardahan'da TOKİ Konutlarının kura çekimi yapıldı!

TOKİ'nin Ardahan Yenimahalle’de ‘kentsel dönüşüm projesi’ kapsamında hayata geçirdiği konutlar için kura çekimi yapıldı.

Ardahan Kura Nehri Köprüsü'nün onarımında sona gelindi!

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy Kura Nehri üzerindeki 110 yıllık tarihi 3 ayaklı çelik köprünün onarımında sona gelindiğini açıkladı.

Ardahan'daki tarihi köprü restore ediliyor!

Ardahan'da Kura Nehri üzerindeki 110 yıllık çelik köprü onarımında sona gelindi. Belediye Başkanı Faruk Köksoy açıklama yaptı.

Ardahan Kura Nehri Köprüsü restore edilecek!

Ardahan kentinin sembollerinden biri olan Kura Nehri üzerindeki yaklaşık 110 yıllık çelik köprü, restore ettirilerek, yaya ulaşımının yanı sıra insanların sosyal ihtiyaçlarını giderebileceği bir alana dönüştürülecek.

Ardahan Kura Nehri Köprüsü restorasyon çalışmaları Haberi

Ardahan Kura Nehri Köprüsü restorasyon çalışmaları

Ardahan'da Kura Nehri üzerindeki 20. yüzyıl başlarında yaptırılan tarihi çelik köprü belediye tarafından restore ettirilecek. 


Belediye Başkanı Faruk Köksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentin en önemli yapıları arasında yer alan 3 ayaklı çelik köprünün restorasyonu için çalışma başlattıklarını belirtti. 


Köprünün, çevresindeki Ardahan Kalesi ve Aziziye Kışlası ile tarihsel bir bütünlük içinde yer aldığını ifade eden Köksoy, şunları kaydetti: "Burada Ardahan merkez ile Halil Efendi Mahallesi arasında yaya geçişi sağlanacak. Tarihi köprüyü yaya ulaşımına açarken aynı zamanda üzerine oturma bankları yerleştireceğiz. İnsanımız istediğinde tarihi köprü üzerinde Kura Nehri'nde balık da tutabilecek. Böyle bir alt yapı hazırlamış olacağız. Kısacası bu bölge tam manasıyla bir turizm alanı olacak. Cazibe merkezi olarak Ardahan'a çok önemli bir kazanım sağlayacak. Büyüleyici bir manzaraya çok büyük bir katkı...