ataşehir finans merkezi onayı

ataşehir finans merkezi onayı

Ataşehir'de yükselecek finans merkezi için TOKİ'nin yaptığı planlar Belediye Meclisi'nde dün CHP'nin şerh koymasına karşın oy çokluğuyla kabul edildi.

İstanbul Finans Merkezi Kanunu geliyor!

İstanbul Ataşehir'de kurulacak olan İstanbul Finans Merkezi'nin temeli Ekim 2016'da atılmıştı. İstanbul Finans Merkezi Kanun Taslağı için Sermaye Piyasaları Kurulu(SPK) kurumlardan görüş almaya başladı.

İstanbul Finans Merkezi bölgeye değer kattı!

Ataşehir’de yükselen İstanbul Finans Merkezi, Ataşehir, Şerifali, Kozyatağı, Yeni Sahra, Göztepe ve Ümraniye’nin değerini katlarken, proje içinde yer alacak kurum ve kuruluşlarda çalışacak beyaz yakalıların ev talepleri de metroyla bağlantılı semtlerin cazibesini artırıyor

'Finans Merkezi için binalar yetmez!'

Cushman&Wakefield Yönetici Ortağı Tuğra Gönden, İstanbul Ataşehir'de planlanan İstanbul Finans Merkezi için Dubai Finans Merkezi'nin model alınması gerektiğini söyleyerek, bazı konularda düzenlemelerin şart olduğunu vurguladı!

İstanbul Finans Merkezi'nde hafriyat çalışmaları sona erdi!

Ataşehir'de 300 dönüm arazi üzerine inşa edilen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (İFM) projesinde 27 ay süren hafriyat ve iksa çalışmaları sona erdi.

Ataşehir İstanbul Finans Merkezi'nin hafriyatı tamamlandı!

Ataşehir'de 300 dönüm arazi üzerine inşa edilecek İstanbul Uluslararası Finans Merkezi inşaatının 27 ay süren hafriyat çalışmaları bitti..

Ağaoğlu, My Newwork ile Finans Merkezi'ne komşu olacak!

İstanbul Finans Merkezi'yle birlikte artan yoğun ofis talebini karşılamak amacıyla bir projeye daha imzasını atıyor. Ağaoğlu, 345 bölümden oluşan Ataşehir'de My Newwork projesini hayata geçiriyor.

Ataşehir Finans Merkezi değerleme raporu!

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından Ataşehir Finans Merkezi'ne ait Değerleme Raporu Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bildirildi. Şirketten KAP'a yapılan açıklama ve değerleme raporu şöyle...

Hasan Can: İstanbul Finans Merkezi arazisi 6 yıldır bize ait!

İstanbul Finans Merkezi'nin Ümraniye Belediyesi'ne bağlanmasına CHP'li Ataşehir Belediyesi'nden gelen tepkiler üzerine bir açıklama yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, "Burası Ümraniye Belediyesi'ne ait" dedi...

Ataşehir Finans Merkezi arazisi ile ilgili iddialar ve gerçekler!

Ataşehir Finans Merkezi’nin Ataşehir Belediyesi sınırlarından alınarak Ümraniye Belediyesi sınırlarına bağlanması ile ilgili Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi basın toplantısı yaptı.Ataşehir Finans Merkezi arazisi ile ilgili iddialar ve gerçekler..

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'den Finans Merkezi açıklaması!

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İstanbul Finans Merkezi'nin de bulunduğu Barbaros Mahallesi'nin Ümraniye'ye kaydırılması üzerine düzenlediği basın toplantısında sert konuştu. İlgezdi, Ali Ağaoğlu'nun iddialarına da cevap verdi.

Battal İlgezdi'den İstanbul Finans Merkezi tepkisi!

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi 'Torba Yasa'ya eklenen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi arazisinin Ümraniye Belediyesi sınırlarına eklenmesini değerlendirdi. İlgezdi, "Barbaros Mahallesi halkıyla bu karara direneceğiz" dedi. İşte o açıklama..

Ağaoğlu'ndan İstanbul Finans Merkezi açıklaması!

Bugün İstanbul Ortaköy'deki evinde basınla bir araya gelen Ali Ağaoğlu, hem İstanbul Finans Merkezi'nin Ataşehir'den Ümraniye'ye geçişiyle ilgili görüşlerini paylaştı hem de kendi projelerinden bahsetti...

İstanbul Finans Merkezi'ni Ataşehir'de gösteren mahkeme kararı!

Ataşehir İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nin Ataşehir Belediyesi'nden Ümraniye Belediyesi'ne bağlanmasıyla ilgili olarak; Finans Merkezi'nin bulunduğu Barbaros Mahallesi'nin Ataşehir sınırları içinde kaldığını belirten mahkeme kararı açıklandı.

ataşehir finans merkezi onayı

ataşehir finans merkezi onayı ataşehir finans merkezi onayı


385 dönüm ticaret alanı olacak İstanbul'u finans merkezi haline getirmek için Ataşehir'deki 2 milyon 766 bin metrekarelik gecekondu önleme bölgesinde Toplu Konut İdaresi tarafından hazırlanan proje CHP'li üyelerin itirazına karşın oy çokluğuyla kabul edildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Merkez Bankası İstanbul'a taşınacak" açıklaması nedeniyle hükümet ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı karşı karşıya getiren finans merkezi projesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu'nda CHP'lilerin şerh koymasına neden oldu. İmar Komisyonu'nda önceki gün yapılan görüşmelerde CHP'li üyeler İl Başkanı Tekin'i arayarak finans merkezine şerh konulup konulmamasını sordular. Tekin üyelere, "Türkiye'nin başkenti Ankara'dır. Merkez Bankası'nın Ankara'da olması gerekir" diyerek şerh koymalarını istedi. AK Partili İmar Komisyonu Başkanı Sefer Kocabaş'ın, "İstanbul için çok önemli bir proje, oy birliği ile geçirelim" şeklinde açıklaması...