Avrupa Birliğinin stratejik yatırım fonu imzaları

Avrupa Birliğinin stratejik yatırım fonu imzaları

Avrupa Birliği 'nin ( AB ) 315 milyar avroluk " Avrupa Stratejik Yatırım Fonu " anlaşması imzalanarak yürürlüğe girdi.

Yavuz Işık, yeniden Avrupa Hazır Beton Birliği Başkanlığına seçildi!

Türkiye Hazır Beton Birliğinin Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, dünyada hazır beton alanındaki en büyük uluslararası kuruluş olan Avrupa Hazır Beton Birliğinin Başkanlığına yeniden seçildi.

Rönesans'ın Blankenburg Bağlantı Yolu projesine ödül!

Avrupa’nın stratejik projelerine imza atan Rönesans, iştiraki Ballast Nedam ile Hollanda’nın en büyük PPP projesi “Blankenburg Bağlantı Yolu”nun inşasını sürdürüyor.

Avrupa Yatırım Holding'ten 3 ile hastane yatırımı!

Avrupa Yatırım Holding (AYH) Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Burak Telli, Diyarbakır, Adana ve İstanbul Sultangazi’de üç yeni hastane açacak. Bu hastanelere 17 milyon lira harcayan Telli, “Gözümüz stratejik sektörlerde” dedi.

Avrupa Stratejik Yatırım Fonu için imzalar atıldı!

Avrupa Birliği 'nin ( AB ) 315 milyar avroluk " Avrupa Stratejik Yatırım Fonu " anlaşması imzalanarak yürürlüğe girdi.

UCLG ve Avrupa Birliği artık stratejik ortak!

Dünya Başkanlığı’nı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ’ın yaptığı Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) ile Avrupa Birliği artık stratejik ortak oldu

Zenit Enerji Avrupa pazarındaki etkinliğini artıracak!

Çevre teknolojileri ve yenilenebilir enerji konularına odaklanan Zenit Enerji, Avrupa pazarındaki etkinliğini artırmayı hedefliyor. Zenit Enerji İş Geliştirme Müdürü İbrahim Uğur bu yıl Danfoss-SMA stratejik işbirliğinin ardından ürün gamlarını genişletti

Katma değeri yüksek plastik üretimi için stratejik yatırımlar desteklenmeli!

plaÜretim kapasitesi ile Avrupa’nın ikinci, dünyanın ise yedinci büyük üreticisi konumundaki sektör, buna rağmen sahip olduğu potansiyeli tam olarak değerlendiremiyor.Katma değeri yüksek plastik üretimi için stratejik yatırımlar desteklenmeli.

Avrupa'nın 2014'te doğalgaz talebi yüzde 9 azaldı!

Avrupa Birliğinin (AB) 2014 doğalgaz talebi geçen yıla oranla yüzde 9 az olacak. AB doğalgaz ithalatının bu yılın ilk 6 ayındaki oranı da geçen yıla kıyasla yüzde 18 azaldı...

Avrupa'nın doğalgaz talebi yüzde 9 azaldı!

Avrupa Birliğinin (AB) 2014 doğalgaz talebi geçen yıla oranla yüzde 9 az olacak. AB doğalgaz ithalatının bu yılın ilk 6 ayındaki oranı da geçen yıla kıyasla yüzde 18 azaldı...

Avrupa'nın doğalgaz talebi azaldı!

Avrupa Birliğinin (AB) 2014 doğalgaz talebi geçen yıla oranla yüzde 9 az olacak. AB doğalgaz ithalatının bu yılın ilk 6 ayındaki oranı da geçen yıla kıyasla yüzde 18 azaldı.

Seramiksan Avrupa ve ABD pazarına açılacak!

Seramiksan ve Rondine Group, bu stratejik ortaklık sayesinde Avrupa ve Uzakdoğu'da gücünü artıracak. 6 ay önce başlayan ortaklıkla İtalyanlar Türkiye ve Ortadoğu'ya, Seramiksan ise İtalya başta olmak üzere Avrupa pazarına ve Amerika'ya açılacak.

Avrupa Konutları TEM'de 193 bin 400 TL'ye! Hemen teslim!

Avrupa Konutları TEM'de alanları 168 metrekare 4+1'lerin satışı tamamlandı

Avrupa'da ticari ipotek fonlama açığı 115 milyar Euro olacak

Gelecek iki yıl içinde Avrupa'da ticari ipotek fonlama açığının 115 milyar Euro'ya erişmesi bekleniyor

Avrupa Birliğinin stratejik yatırım fonu imzaları

Avrupa Birliğinin stratejik yatırım fonu imzaları Avrupa Birliğinin stratejik yatırım fonu imzaları

AB Komisyon binasında gerçekleşen imza töreninde konuşan AB Komisyon Başkanı Jean-Claude Juncker, AB'nin günümüzde yatırım alanında 2007 yılındaki seviyenin gerisinde olduğuna işaret ederek, yatırım konusunda AB'de ciddi problemler olduğunu söyledi.


Geliştirilen stratejik yatırım planının başarılı olacağına emin olduğunu belirten Juncker, "Avrupa'da özel yatırım oranları düştü. Bu plana bugün ihtiyacımız var. Bu tip yatırım fonlarıyla Avrupa ekonomisi büyüyebilir. Planla, özel sektörü harekete geçirmek istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.


 Avrupa Yatırım Bankası Başkanı Werner Hoyer, AB'nin stratejik yatırım fonu konusunda rekor sürede anlaştığına dikkati çekerek, "Program, 1 yıl önce düşünüldü ve 6 ay gibi kısa bir sürede hazırlandı. Bütün AB kurumları bu programı süratle onaylandı" dedi.


AB bütçesinin kullanımında Avrupa Stratejik Yatırım Fonu'yla önemli bir değişim yaptıklarını söyleyen Hoyer, "AB kaynakları, hibeden, güvence vermeye, destekten krediye...