avrupa modeli kira nedir

avrupa modeli kira nedir

Yaklaşık 4 aydır kira fiyatlarındaki anormal yükselişler gündemden düşmüyor. Türkiye'de kira fiyatlarındaki artışla ilgili devlet bir adım attı. Avrupa'da da uygulanan kiralama modelinin ülkemizde de hayata geçirilmesi planlanıyor. Peki bu yöntemle neler değişecek?

TSKB'ye kira sertifikası ihracı ödülü!

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), 50 milyon TL'lik Sürdürülebilir Kira Sertifikası ihracıyla The Banker dergisinin "Avrupa'da Yılın İslami Finansman İşlemi" kategorisinde ödüle layık görüldü.

Eğlence sektöründen kira düzenlemesi talebi!

Avrupa Eğlence Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, sektörün kiralarla ilgili şikayetlerini ve beklentilerini anlattı. Ramazan Becer, "Zam ve kira sürekliliği için devlet tarafından bir regülasyonun gelmesini bekliyoruz" dedi.

İlk 10 ayda şehir hastanelerine 5.4 milyar TL kira bedeli ödendi!

2020'nin ilk 10 ayında ‘yap- kirala devret modeli’ ile yaptırılan hastanelere kira bedeli olarak 5 milyar 381 milyon 914 bin 630 TL 95 kuruş ödendi. 

Hüseyin Altaş: AVM’lerin kapalı kaldığı dönemde kira alınmaması Avrupa’da ilk!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, "7. Perakende Teknolojileri Konferansı”nın ilk webinarında yaptığı konuşmada AVM’lerin kapalı kaldığı dönemde perakendeciden kira alınmamasının Avrupa'da ilk olduğunu söyledi.

İzmir Karabağlar'a Avrupa modeli kentsel dönüşüm!

İzmir'de kentsel dönüşüm projelerinde çığır aşılacak proje planlanıyor. Dönüşüm projesini AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı Kazım Erten açıkladı. 

KDV'ye Avrupa modeli geliyor!

Maliye Bakanlığı, KDV düzenlemesi için yurtdışındaki uygulamaları mercek altına aldı. Bakanlık bu kapsamda İngiltere dahil Avrupa'daki modelleri inceleyecek.

İşte 9 Avrupa ülkesindeki kira fiyatları!

Batı yıllardır göçmen sorunu ile boğuşuyor. Milyonlarca insan özellikle Avrupa ülkelerine göç etmek için uğraşıyor. Oysa bu ülkelerde yaşamak hiç de kolay değil. İşte nedenleri...

Queen Central Park'ta yüksek kira çarpanı ile cazip bir yatırım fırsatı!

Sinpaş GYO imzası taşıyan Queen Central Park projesinde teslimlerin 2018 yılın Eylül ayında gerçekleşmesi planlanıyor. Yüksek kira çarpanı ile cazip bir yatırım fırsatı sunan proje İstanbul Avrupa Yakası Bomonti'de inşa ediliyor.

Queen Central Park Bomonti'de yüksek kira çarpanıyla avantajlı yatırım fırsatı!

İstanbul Avrupa Yakası Bomonti'de inşa edilen Queen Central Park projesinde teslimlerin 2018 yılının Eylül ayında gerçekleşmesi planlanıyor. Proje yüksek kira çarpanı sayesinde avantajlı ve cazip bir yatırım fırsatı da sunuyor.

Kütahya Ilıca Kaplıcaları'nda kira karşılığı inşaat yaptırılacak!

Kütahya Belediye Başkanlığı, Ilıca Kaplıcaları'nda kira karşılığı yapım modeli ile inşaat yaptıracak. İhalesi bugünkü Resmi Gazetede yayınlandı. İhalesi 17 Mart 2016 Perşembe günü gerçekleşecek.

Avrupa Yakası'nda bu yıl teslim edilecek projeler!

Pek çok alıcı teslim tarihi yaklaşan, dolayısıyla kira artı kredi taksidi dönemi kısa olan projeleri seçiyor. İşte İstanbul Avrupa Yakası'nda bu yıl teslim edilecek projeler...

Evimiz Kocaeli'de kira öder gibi ev sahibi olma imkanı!

Pekdemir İnşaat’ın inanması güç ödeme planında, konuta bugün ödediğiniz fiyat ile 10 yılın sonunda ödediğiniz fiyat aynı olacak. Kira öder gibi ev sahibi yapabilecek bu çok özel ödeme modeli tüketicilerden yoğun talep görüyor.

Kütahya Belediyesi kira karşılığı yurt inşaatı yaptıracak!

Kütahya Belediye Başkanlığı, kira karşılığı yapım modeli ile ticaret, yurt ve eğitim tesisleri yapımını ve 25 yıllığına işletilmesi işini ihaleye çıkarıyor. İlan bugünkü resmi Gazete'de yayınlandı.

avrupa modeli kira nedir Haberi

avrupa modeli kira nedir

Habertürk Gazetesi köşe yazarı Güntay Şimşek bugünkü köşesinde son günlerde gündemde olan Avrupa modeli kiralama sistemini kaleme aldı. Güntay Şimşek, konuyu 'Avrupa modeli kiralama bize uyar mı?' başlıklı yazısıyla değerlendirdi. 

Son günlerde ülkemizdeki ev kiralarının artışı gündemden düşmüyor. Tartışmalara sebep olan yüksek kira fiyatları için devlet bir adım attı. Hükümetin konuya ilişkin bir yasa teklifi için çalışmalara başladığı belirtildi. Buna göre yasa teklifinde kiralamak amacıyla ev inşa eden şirketler için çeşitli vergi muafiyetlerinin tanınması hedefleniyor. Avrupa'da da uygulanan bu sistem kapsamında inşaat şirketleri kiralık konutların yer aldığı sosyal konutlar inşa edecek. Sistemle inşaat sektörünün hareketlenmesi planlanıyor. Peki bu yöntemle neler değişecek? Avrupa modeli kiralama, yüksek fiyatlara çözüm olacak mı?

"Yaklaşık 4 aydır kira fiyatlarındaki anormal artışlar gündemde. Ülke genelinde kiralarda...