Avrupa Stratejik Yatırım Fonu

Avrupa Stratejik Yatırım Fonu

Avrupa Birliği 'nin ( AB ) 315 milyar avroluk " Avrupa Stratejik Yatırım Fonu " anlaşması imzalanarak yürürlüğe girdi.

Türklerin tapu aşkı devam ediyor!

Urban Land Institute (ULI) İcra Kurulu Üyesi Berra Doğaner  Avrupa gayrimenkulüne Türk yatırımcıların ilgisinin devam ettiğini söyleyerek, "Türkler Avrupa'da yatırım yapıyor" dedi.

Gayrimenkul, Avrupa'da hala en iyi yatırım aracı!

PwC ile ULI tarafından hazırlanan Gayrimenkulde Gelişen Trendler Avrupa 2020 raporunun sonuçları açıklandı. PwC Türkiye Gayrimenkul Sektörü Lideri Bayraktaroğlu, "Avrupa'da sektör liderleri, gayrimenkulün cazip ve talep gören bir yatırım alanı olmaya devam edeceği görüşünde" dedi...

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'ndan Türkiye'ye 1 milyar euro yatırım!

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Başkanı Suma Chakrabarti, yıl sonuna kadar Türkiye'de 1 milyar euro yatırım amaçladıklarını ifade etti.

RE-PIE Gayrimenkul'ün ihraç belgesi SPK izin yazısı yayınlandı!

RE-PIE Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş., Avrupa Stratejik Gayrimenkul Yatırım Fonu'nun ihraç belgesine SPK'dan onay verildi. 

RE-PIE Gayrimenkul ihraç belgesi değişikliğini yayınladı!

RE-PIE Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş., Avrupa Stratejik Gayrimenkul Yatırım Fonu'nun ihraç belgesi değişikliğini yayınladı...

Asya Avrupa Yatırım İnşaat Anonim Şirketi kuruldu!

Asya Avrupa Yatırım İnşaat Anonim Şirketi bugün Başakşehir’de 100 bin TL sermaye bedeli ile Ufuk Yılmaz ve Murat Yılmaz ortaklığında kuruldu. 

Er Yatırım, Orta ve Kuzey Avrupa'daki şehirleri radarına aldı!

Er Yatırım, "Orta ölçekli markalı şehir içi iş oteli" konseptinde özellikle Orta ve Kuzey Avrupa'daki şehirleri radarına aldı. Er Yatırım Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat, şirketin 2018 hedeflerini sıraladı. İşte detaylar...

Romanya'da inşaat sektöründe sıçrama bekleniyor!

Uluslararası Para Fonu, Doğu ve Orta Avrupa’nın yatırım açısından cazip yerler olduğunu açıkladı. Romanya'da inşaat sektöründe sıçrama bekleniyor.

Anadolu Stratejik Gayrimenkul Yatırım Fonu tapu tescilli ilk fon oldu!

RE-PIE, ilk tapu işlemini gerçekleştirdi ve Anadolu Stratejik Gayrimenkul Yatırım Fonu tapuya tescil olan ilk fon olarak belirlendi.

Türkiye Varlık Fonu, 100 milyarlarca dolar kaynak oluşturacak!

Türkiye Varlık Fonu'na ilişkin stratejik yatırım planı 2017'nin ilk aylarında tamamlanarak, kurul onayına sunulacak. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Fon'un 100 milyarlarca dolar kaynak oluşturacağını söyledi.

Avrupa A Plus Gayrimenkul Yatırım Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Avrupa A Plus Gayrimenkul Yatırım Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi 250 bin TL sermaye ile bugün Yılmaz Demir imzasıyla kuruldu.

Akkuyu projesinde süreç hızlandırılacak!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Akkuyu konusunda yine süreç hızlandırılacak. Bizden, stratejik yatırım kapsamına almamızı istediler. Gerekli çalışmaları arkadaşlar yapacaklar. Türk Akımı konusunda ise fizibilite çalışma izni vermiştik.''dedi.

Avrupa Yatırım Holding'ten 3 ile hastane yatırımı!

Avrupa Yatırım Holding (AYH) Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Burak Telli, Diyarbakır, Adana ve İstanbul Sultangazi’de üç yeni hastane açacak. Bu hastanelere 17 milyon lira harcayan Telli, “Gözümüz stratejik sektörlerde” dedi.

Avrupa Stratejik Yatırım Fonu

Avrupa Stratejik Yatırım Fonu Avrupa Stratejik Yatırım Fonu

AB Komisyon binasında gerçekleşen imza töreninde konuşan AB Komisyon Başkanı Jean-Claude Juncker, AB'nin günümüzde yatırım alanında 2007 yılındaki seviyenin gerisinde olduğuna işaret ederek, yatırım konusunda AB'de ciddi problemler olduğunu söyledi.


Geliştirilen stratejik yatırım planının başarılı olacağına emin olduğunu belirten Juncker, "Avrupa'da özel yatırım oranları düştü. Bu plana bugün ihtiyacımız var. Bu tip yatırım fonlarıyla Avrupa ekonomisi büyüyebilir. Planla, özel sektörü harekete geçirmek istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.


 Avrupa Yatırım Bankası Başkanı Werner Hoyer, AB'nin stratejik yatırım fonu konusunda rekor sürede anlaştığına dikkati çekerek, "Program, 1 yıl önce düşünüldü ve 6 ay gibi kısa bir sürede hazırlandı. Bütün AB kurumları bu programı süratle onaylandı" dedi.


AB bütçesinin kullanımında Avrupa Stratejik Yatırım Fonu'yla önemli bir değişim yaptıklarını söyleyen Hoyer, "AB kaynakları, hibeden, güvence vermeye, destekten krediye...