Baba hayattayken malvarlığını bir çocuğuna verirse ne olur

Baba hayattayken malvarlığını bir çocuğuna verirse ne olur

Babanızın hayattayken tüm malvarlığını yalnız kardeşinizin üzerinde yaptığını farz edelim. Bu durumda baba hayattayken malvarlığını bir çocuğuna verirse ne olur? İşte yanıtı...

Veli Ağbaba: Esnafımızın kira ve diğer borçlarını devlet üstlenmeli!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Ramazan ayında restoran ve lokantaların kapatılma kararına ilişkin açıklamalarda bulundu. Veli Ağbaba, "Esnafımızın kira, fatura ve diğer borçlarını devlet bizzat kendi üstlenmelidir" dedi.

Veli Ağbaba: Esnafa kira desteği yetersiz!

CHP Genel Başkanı Veli Ağbaba, 1000 esnafın katılım sağladığı anketin sonuçlarını açıkladı. Ağbaba anket sonuçlarına göre esnafın kira desteğinin yetersiz bulduğunu dile getirdi. 

Veli Ağbaba: Esnafın birikmiş kira borcu devlet tarafından karşılansın!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, parti genel merkezi önünde yaptığı konuşmada esnafın kira borcunun devlet tarafından karşılanması gerektiğini dile getirdi.

Ayda'nın babası Uğur Gezgin: Vicdansızlar, ev fiyatlarını artırdı!

İzmir depreminde enkazın altından çıkarılan Ayda'nın babası Uğur Gezgin yaşadıklarını anlattı. Acılı baba, ev fiyatlarını artıran fırsatçılara tepki gösterdi.

Veli Ağbaba'dan esnafların kiralarına ilişkin açıklama!

Veli Ağbaba, "Biz bu süreçte pandemi ile ilgili esnafa iktidar tarafından verilecek her türlü desteği desteklediğimizi söylemek istiyoruz ama insanları açlıkla karşı karşıya bırakırken de bu hissiyata sessiz kalmayacağımızı söylemek istiyorum" diye konuştu.

Veli Ağbaba: Gelir kaybı yaşayanların kiralarını hükümet karşılamalı!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, koronavirüs salgını sebebiyle gelir kaybı yaşayan vatandaşların kira borçlarının hükümet tarafından karşılanması gerektiğini belirtti...

Malvarlığımın tamamını eşime devredebilir miyim?

Posta yazarı Tamer Heper, bir okuyucusunun 'Bir daire, bir yazlık, bir otomobil ve az bir maddi birikimim var. Eşim ikinci eş. İlk eşimden iki çocuğum var, ikinci eşimden çocuk yok. Malvarlığımın tamamını eşime devredebilir miyim?' sorusunu yanıtladı.

Hangi varlıkların mirasçıya geçiş garantisi yok?

Mirasçılar ölen kişinin malvarlığını paylaşır. Nakit olsun, hisse senedi vb. menkul kıymet olsun, bina, arsa, tarla gibi taşınmaz olsun, tümü mirasçılara payları oranında pay ediliyor. Peki hangi varlıkların mirasçıya geçiş garantisi yok?

Ali Kılıç icralık mı oldu?

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, malvarlığını, “2014’ten önce Almanya’da şirketlerim vardı” diyerek savunmuştu. Fakat Kılıç’ın başkanlık öncesi krediyle aldığı dairesinin borcunu ödeyemediği ve icralık olduğu ortaya çıktı.

Ilgaz Dağı için yeni imar planları yapıldı!

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Ilgaz Dağının yaptıkları yeni imar planlamasıyla başta Türkiye'de olmak üzere Dünya'daki diğer kayak merkezleriyle yarışır hale geleceğini dile getirdi. 

Adnan Polat, Gül Baba'nın Macaristan'daki türbesi için 30 yıl uğraştı!

Adnan Polat, eski adıyla Mekteb-i Sultani ve Galatasaray'ın manevi kurucusu kabul edilen Gül Baba'nın Macaristan'daki türbesinin restorasyonu için neredeyse 30 yıl uğraştı, iki ülke arasında yaşananlara bakılırsa da bu çaba işe yaradı.

Kemal Kılıçdaroğlu malvarlığını güncelledi!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 2018 yılına ait mal beyanını dün TBMM Başkanlığı’na sundu.

Serdar İnan’ın malvarlığına tedbir konuldu!

İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından FETÖ operasyonu kapsamında suçlanan İnanlar İnşaat'ın patronu Serdar İnan'ın malvarlığına tedbir konuldu.

Baba hayattayken malvarlığını bir çocuğuna verirse ne olur Haberi

Baba hayattayken malvarlığını bir çocuğuna verirse ne olur
Baba hayattayken malvarlığını bir çocuğuna verirse ne olur?

Babanızın bütün malvarlığını yalnız kardeşinize bırakması ve size malvarlığından bir şey bırakmaması durumunda, kardeşe babadan verilenler için dava açılabilir. Ancak bu noktada bırakılan mülklerin hangi şekilde kardeşinize bırakıldığı hususu önem teşkil ediyor.


Eğer, söz konusu malvarlığı kardeşinize bağış şeklinde verildiyse mahfuz hisse talep edilebiliyor. Bu dava babanızın ölümünden sonraki bir yıl içinde açılabilir. Ancak, tapu üzerinde satış olarak gösterilip para alınmaması durumunda yani gizli bağışın söz konusu olduğu durumda ise tapu kayıtları iptal olunacağından daha büyük miras payına sahip olunabiliyor.


Bu nedenle miras için dava açmadan önce tapu kayıtlarının incelenmesi ve ayrıca, konu hakkında alanında uzman avukatlara danışmanız faydalı olacaktır.
Işıl Seren...