bağcılar bina yıkım

bağcılar bina yıkım

Bağcılar'da Kentsel Dönüşüm Projesi ilçe sakinlerinin yüzde 100 desteğiyle devam ediyor. İlçede toplam 1394 riskli yapı, konut ve işyerinin yıkımı gerçekleştirildi...

Erzurum'da çöken binanın çevresindeki 10 bina için yıkım kararı!

Erzurum Yakutiye'de kullanılmayan 5 katlı binada yaşanan çökmeden sonra çevresindeki riskli 10 eski binada yıkım çalışmaları başladı.

Seferihisar'daki belediyeden onaylı kaçak bina yıkıldı!

Eski Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in işletme ruhsatı verdiği kaçak bina 2.5 yılın ardından yıkıldı. Şikayette bulunan Muzaffer Ulusoy, “Geç de olsa yıkım nihayet gerçekleşti” diye konuştu.

Bağcılar'da riskli alan ilan edilen bölgedeki 73 bina yıkılıyor!

Bağcılar'da riskli alan ilan edilen bölgede yaklaşık 2 bin kişinin yaşadığı toplam 73 bina kentsel dönüşüm kapsamında yıkılmaya başlandı...

Kentsel dönüşüme koronavirüs ayarı!

Avcılar'daki yapıların, mevcut kat sayılarının korunup yenilenmesini öngören düzenleme kabul edildi. Koronavirüs önlemleri kapsamında evlerde uzaktan eğitime geçilmesi nedeniyle bina yıkım saatlerinde düzenleme yapıldı.

Üsküdar'da bina yıkım çalışmasında 2 işçi yaralandı!

Üsküdar'da bir binanın yıkım çalışmasında kopan beton blok sonucunda 2 işçi yaralandı. Tedavi altına alınan işçilerin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Avcılar'da ağır hasarlı bina 4 aydır yıkılmayı bekliyor!

İstanbul'da yaşanan 5,8 büyüklüğündeki depremde ağır hasar gören Avcılar'daki bina 4 aydır yıkım için bekliyor. 

Malatya Yağmur Apartmanı’ndaki bilinçsiz yıkım 2 binaya hasar verdi!

Malatya depreminde ağır hasar gören Yağmur Apartmanı’nın yıkım çalışmaları sırasında 2 bina hasar gördü. 2 binada tahliye gerçekleşti.

Bina yıkım çalışmalarındaki asbest denetimi TBMM'de!

Bina yıkımı ve gemi geri dönüşümü çalışmalarındaki asbest denetimi meclis gündemine taşındı. CHP'li Gürer, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Elazığ’daki 4 katlı bina depremden sonra çöktü!

Elazığ’daki depremin ardından hasar gören binalar için yıkım kararı alındı. Sürsürü Mahallesi’nde bulunan Petek Sitesi’ndeki bir apartman kontrollü olarak yıkım çalışması başlatıldı. Hava şartları nedeniyle yıkım çalışmalarına ara verilen 4 katlı bina kendiliğinden çöktü.

Bağcılar'da riskli binaların yıkımına başlandı!

Bağcılar'da kolon ve kirişlerinde zarar gördüğü için mühürlenen binaların yer aldığı Demircan Sitesi'nde yıkım havadan görüntülendi.

10 bin bina 30 milyar liraya tamamen yenilenebilir! 

İstanbul depremine hazırlık için, kentsel dönüşüm hemen başlatılırsa yaşanacak yıkım en aza indirgenebilir. İstanbul depreminde yaklaşık 10 bin bina çok ağır hasar görecek, kentsel dönüşüm başlarsa binalar 30 milyar TL'ye yenilenebilir...

Denizli Merkezefendi'de 83 metruk bina yıkıldı!

Denizli Merkezefendi Belediyesi'nin başlattığı metruk bina yıkım süreci devam ediyor.

Sakarya'da 8 bin bina için yıkım kararı yolda!

Sakarya'da İmar Barışı’ndan yararlanan 80 bin bina mercek altına alındı. Ankara’dan gelen müfettişler yalan beyanda bulunan ve binalarına eklenti yapan kişilerle ilgili hukuki süreç başlattı.

bağcılar bina yıkım

bağcılar bina yıkım bağcılar bina yıkım

Bağcılar'da Kentsel Dönüşüm Projesi ilçe sakinlerinin % 100 desteğiyle devam ediyor. İlçede toplam 1394 riskli yapı, konut ve işyerinin yıkımı gerçekleştirildi. Yaklaşık 8 bin bina 24 bin de bağımsız birimin (bir binadaki daire sayısı) yenileneceğini ilçede, şu ana kadar yaklaşık 410 konutu proje kapsamında yenilenirken, 854 riskli yapı belirlendi. İstanbul'un en kalabalık nüfusuna sahip olan Bağcılar'da Kentsel Dönüşüm Projesi emin adımlarla devam ediyor. Bağcılar'da Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 363 riskli yapı, 1282 konut ve 112 işyeri olmak üzere toplam 1394 yıkım yapıldı. Göztepe, Kemalpaşa, Demirkapı, Evren, İnönü, Merkez, Sancaktepe ve Çınar mahallelerinin bir kısmını Kentsel Dönüşüm Alanı olarak ilan ettiklerini ifade eden Bağcılar Belediye Başkam Lokman Çağırıcı, yaklaşık 8 bin bina 24 bin de bağımsız birimin (bir binadaki daire...