barışı anma seferi

barışı anma seferi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları, ölümünün 15. yılında Barış Manço için ücretsiz sefer yapacak. Her yıl sevenlerinin ilgi gösterdiği "Barış Manço'yu Anma Seferi"ne katılanlar, sahil boyunca İstanbulluları selamlayacak...

İmar barışı başvuru evrakları!

İmar barışının e-devlet üzerinden yapılması halinde bazı bilgiler gerekli oluyor. İşte imar barışı başvuru evrakları..

Valiliklerden vatandaşlara imar barışı uyarısı!

Türkiye genelinde başlatılan İmar Barışı kapsamında uygulamayı fırsat bilen bazı vatandaşlar kaçak yapı inşaatlarına başladı. Valilik, konu ile ilgili vatandaşları uyaran bildiri yayınladı.

İmar barışı yaylalarda elektrik sorununu çözecek!

Karadeniz yaylalarındaki ruhsatsız evleri de kapsayan İmar Barışı, yayla evlerinin elektrik sorununu da çözeceği belirtiliyor.

İmar barışı hangi yapıları kapsar?

İmar barışı ile mevzuata aykırı yapılar kayıt altına alınıyor. Peki, imar barışı hangi yapıları kapsıyor?

İskansız eve imar barışı ile iskan alınır mı?

İmar barışı ile, 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış yapılar için yapı kayıt belgesi alınabiliyor. Peki, iskansız eve imar barışı ile iskan alınır mı?

MÜSİAD İzmir'den imar barışı toplantısı!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi, “imar barışı” toplantısı düzenledi. İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan, sektör temsilcilerinin sorularını yanıtladı.

İmar barışı başvuru sorgulama!

İmar barışına e-devlet kapısından başvurulabiliyor. Peki, imar barışı başvurusu nereden, nasıl sorgulanabiliyor?

Güneş Enerjisi Santralleri (GES) imar barışı kapsamında mı?

İmar Barışı Kanunu'nda belirtilen istisnai yapılara yapı kayıt belgesi düzenlenmiyor. Peki, Güneş Enerjisi Santralleri (GES) imar barışı kapsamında mı?

Pendik'e ikinci imar barışı başvuru noktası kuruldu!

Pendik Belediyesi'nin ana binasında ana binasında kurulan İmar Barışı Masası'ndaki yoğunluğu azaltmak için çalışmalara başlandı. Pendik'e ikinci barış masası noktası kuruldu. 

Varlık barışı ve imar barışında süre uzar mı?

Vergi barışı, varlık barışı ve imar barışı düzenlemeleri kapsayan seçimden önce Resmi Gazete'de yayımlanan ve Meclisten geçen mali af yasasındaki detaylar belli oldu. Peki, düzenlemelerde süre uzar mı? Sizler için araştırıldı...

Antalya'da İmar Barışı başvurusu 70 bini geçti!

Antalya’da İmar Barışı kapsamında şuana kadar 70 binin üzerinde başvuru yapıldı.  İmar Barışı düzenlemesi kapsamında ülke genelinde bugüne kadar 2,5 milyonu aşkın başvuru yapıldığı öğrenildi. 

İmar barışı ile sitelerin kaçak katları affedildi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çıkarılan İmar Barışı düzenlemesi kapsamında “yapı kayıt belgesi” almak için yapılan başvurular hızla devam ediyor. 

Balıkesir'de imar barışı bilgilendirme toplantısı yapıldı!

Balıkesir Ticaret Odası, Sanayi Odası ve Ticaret Borsası işbirliğiyle imar barışı hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. 

barışı anma seferi

barışı anma seferi barışı anma seferi

İstanbul Şehir Hatları'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 2 Şubat'ta Kadıköy-Beşiktaş İskelesi'nden 10.30'da kalkacak "Barış'ı anma vapuru", saat 11.00'da Kabataş'tan aldığı Barış Manço sevenlerle, sanatçının kabrinin bulunduğu Kanlıca'ya hareket edecek.


Her yıl sevenlerinin ilgi gösterdiği "Barış Manço'yu Anma Seferi"ne katılanlar, sahil boyunca İstanbulluları selamlayacak. Barış Manço'nun eşi Lale Manço Ahıskalı, oğulları Doğukan ve Batıkan Manço'nun ev sahipliğinde gerçekleşecek anma seferinde, Doğukan Manço DJ performansı yapacak ayrıca çeşitli müzisyenlerin katılımlarıyla da düet gerçekleştirilecek.


Sefer, Kanlıca'daki Barış Manço'nun kabir ziyaretiyle son...