01 / 07 / 2022

damla sulama sistemleri

damla sulama sistemleri

Hindistan’ın en büyük mikro sulama şirketi olan Jain Sulama Sistemleri, Karnataka’da dünyanın en büyük entegre mikro sulama projesini kazanarak farkını bir kez daha ortaya koydu.

Şehirler teknolojiyi nasıl kullanıyor?

Akıllı otoparklar, akıllı kavşaklar, akıllı ulaşım, akıllı sulama sistemleri... Belediyeler akıllı şehir olmak için birbiriyle yarışıyor. “Şehirler teknolojiyi nasıl kullanıyor” sorusunun cevabını belediye başkanları anlattı...

Adıyaman Çelikhan Yeşiltepe köyüne gölet yapılacak!

İnşaatın bitirilmesi ile birlikte bölge 800 hektar tarım arazisi suya kavuşacak, çiftçiler damlama ve yağmurlama sulama sistemleri ile arazilerini sulayabilecek.

Sivas Şarkışla Bağlararası Büyüküreğil Sulama Tesisi ihalesi 12 Eylül'de!

Sivas İl Özel İdaresi, Sivas Şarkışla Bağlararası Büyüküreğil Sulama Tesisi tamamlama inşaat işi 12 Eylül 2014 tarihinde saat 11.00'de ihaleye çıkıyor. Proje 45 günde tamamlanacak.

Kars Barajı sulama iletim hattı sayesinde tarım arazileri suya kavuşacak!

DSİ 24. Bölge Müdürlüğü tarafından yapımına başlanan, Kars Barajı sulama iletim hattı sayesinde 475 bin 780 dekar tarım arazisi suya kavuşacak ve milli ekonomiye yıllık 105 milyon 194 bin lira gelir artışı sağlanacak

Erdemli'de sulama kooperatifi kuruldu!

Erdemli'de çiftçiler biraraya gelerek sulama kooperatifi kurdu. Pınarbaşı Mahallesi'ndeki tarımsal arazilerinin sulanması için mevcut depolarda toplanan suların çiftçiye dağıtımını düzenlemek üzere Sınırlı Sorumlu Erdemli Sulama Kooperatifi kuruldu.

Opendoors Kapı Pencere Sistemleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Opendoors Kapı Pencere Sistemleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Mesut Öztemel tarafından 70 bin TL'lik sermaye bedeli ile 1 Eylül'de Ümraniye, Natoyolu Caddesi, Umre Sokak'ta kuruldu.

Akyerli Ofis Sistemleri Elektrik Metal İnşaat Nakliyat Oto Parçaları Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Akyerli Ofis Sistemleri Elektrik Metal İnşaat Nakliyat Oto Parçaları Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Nazım Konak tarafından 10 bin TL'lik sermaye ile 26 Ağustos'ta kuruldu.

SmartBSOtomasyon ve Mühendislik Sistemleri akıllı yaşam alanları için seminer verecek!

999 yılından itibaren otomasyon ve mühendislik sistemleri üzerine çözümler üreten SmartBSOtomasyon ve Mühendislik Sistemleri yurt genelinde akıllı yaşam alanları için seminer ve panel hazırlığı içinde.

Aksaray'da beton mikseri sulama kanalına devrildi!

Aksaray'da beton mikseri sulama kanalına devrildi. Sürücü, sıkıştığı yerden yaklaşık bir saat süren çalışma sonucu kurtarılabildi. Aksaray Devlet Hastanesine kaldırılan yaralının hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Fifa Seyahat Hizmetleri ve Güvenlik Sistemleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Fifa Seyahat Hizmetleri ve Güvenlik Sistemleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Fadime Çetin tarafından 50 bin TL'lik sermaye ile 20 Ağustos'ta Perpa Ticaret Merkezi, B Blok'ta kuruldu.

Müller Alüminyum Cephe Sistemleri İnşaat Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Müller Alüminyum Cephe Sistemleri İnşaat Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi, Osman Muhammed Balcıoğlu tarafından 150 bin TL'lik sermaye bedeli ile 20 Ağustos'ta Kartal'da kuruldu.

Zöet Ses ve Görüntü Sistemleri Selenium Ataköy ile işbirliği yaptı!

Zöet Ses ve Görüntü Sistemleri, konut sektörünün en köklü gruplarından Aşçıoğlu Grubu ile Selenium Ataköy projesinde işbirliği yaptı. İki firma arasındaki işbirliği Selenium Ataköy konut alıcılarına avantajlı indirim fırsatları olarak yansıyacak.

Mitsubishi Hybrid City Multi HVRF Sistemleri iklimlendirme kolaylığı sağlıyor!

Mitsubishi Electric Klima Sistemleri, City Multi VRF sistemlerin en üst teknolojisine sahip olan yeni Hybrid City Multi HVRF Sistemleri geliştirerek önemli bir yeniliğe imza attı.

damla sulama sistemleri Haberi

damla sulama sistemleri

Yurt içinde ve yurt dışında büyük ölçekli entegre mikro sulama projelerinin yürütülmesinde önemli bir deneyime sahip olan Jain Sulama Sistemleri Limited (JISL), öncü gücünü dev bir projede daha ortaya koymaya hazırlanıyor. Hindistan’ın dört güney eyaletinden biri olan Karnataka’da yürütülen ve dünyanın en prestijli sulama projesi olan Ramthal-Marol Entegre Mikro Sulama Projesi’nin yürütmesini alan JISL, 60 milyon doların  üzerinde olan bu dev projeye hayat verecek. 

Bagalkot bölgesinde hayata geçirilecek proje ile 35 köy, 3 milyon 530 bin dönümü aşan bir alan ve 7 binden fazla çiftçi projenin sağlayacağı imkânlardan faydalanacak. Yüzde 50’ye varan su tasarrufu sağlayacak Ramthal-Marol Entegre Mikro Sulama Projesi, JISL’nin çevreci ve sürdürülebilir tarımı esas alan Akıllı Tarım anlayışını da destekliyor. 

Bölgede geleneksel yöntemlerle taşınan suyun yaklaşık yüzde 60’ı buharlaşma...