10 / 08 / 2022

Depremin Etkileri ve Depreme Karşı Alınacak Önlemler

Depremin Etkileri ve Depreme Karşı Alınacak Önlemler

Türk Japon Dostluk Derneği organizasyonunda ve Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde “Depremin Etkileri ve Depreme Karşı Alınacak Önlemler” konulu konferans düzenlenecektir...

AB ve ABD'nin yaptırımları ters tepti! Rusya'nın gelirleri düşeceğine arttı

Avrupa Birliği ülkeleri ve ABD'nin Ukrayna savaşı nedeniyle Rusya'ya uyguladığı yaptırımlar beklenenin aksine ülkenin gelirlerini düşürmek yerine artışa neden oldu. Rusya'nın Ukrayna'da başlattığı savaşın ekonomi üzerindeki etkileri şaşırtıyor.

Bitcoin ve kripto paralarda sürpriz dalga! Piyasayı sallayan depremin ardından ucu göründü

Mayıs ayına düşüşlerle damga vuran kripto paralar, 130 milyon dolar değer kaybederek 10 ayın en düşük seviyesine geriledi. Cardano, Solana, Polkadot, Bitcoin ve Avalanche gibi kripto para birimlerinde görülen artışlar ise haziran ayına yönelik umutları artırdı.

Petrolün varili 300 dolar olursa benzin ve mazot fiyatları ne kadar olur?

Rusya Ukrayna arasındaki gerilimin etkileri ile petrolün varili gittikçe yükseliyor. Petrolün varili bugün 122 dolardan işlem görürken yukarı yönlü hareketine devam ediyor. Peki petrolün varili 300 dolar olursa benzin ve mazot fiyatları ne kadar olur?

Rusya'nın SWIFT sisteminden çıkarılmasının Türkiye'ye etkileri!

Rusya’nın SWIFT sisteminin dışında bırakılmasının ardından Türkiye’yi de yakından ilgilendiren sonuçlar ve etkileri tartışılmaya devam ediyor.

Rusya Ukrayna savaşı akaryakıtı vurdu! Benzin ve motorine büyük zam geliyor!

Rusya Ukrayna savaşının etkileri akaryakıt sektörüne de yansıdı. Akaryakıt fiyatlarına yarın geceden itibaren zam yapılacağının haberi geldi. Benzin, motorin ve LPG kaç lira olacak? Akaryakıta ne kadar zam gelecek? İşte ayrıntılar...

Memur maaşı zammı ve etkileri 17 soruda tüm detaylarıyla!

06 Ocak 2022 tarihinde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan Mali ve Sosyal Haklara ilişkin Genelge sonrasında 2022 yılında uygulanacak maaş katsayılarının belli olması birçok ödemeyi de netleştirdi.

Marmara'daki büyük depremin zamanı geldi!

Yer bilimci, İTÜ'lü Prof. Dr. Okan Tüysüz, Marmara depremine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Marmara'daki büyük depremin zamanının geldiğini belirten Tüysüz, Silivri ve Adalar arasına dikkat çekti.

Çin’deki borç krizi emlak şirketlerine sıçrıyor!

Çin’in emlak sektöründeki aşırı borçlanmaya ilişkin tedbirlerinin olumsuz etkileri ve China Evergrande Group’un içinde olduğu borç krizi, büyük emlak şirketlerine de sıçramaya başladı.

Anayasa Mahkemesi'nden icra ve iflas takiplerine ilişkin emsal karar!

Afyonkarahisar'da yaşanan depremin ardından kurulan kooperatiften alacaklarını alamayan, icra ve iflas takipleri sonuçsuz kalan firmanın başvurusunda, mülkiyet hakkının ihlal edildiğini belirtti. AYM, emsal bir karara imza attı.

Elazığ'daki Elysium Alışveriş ve Yaşam Kompleksi inşaatı yeniden başladı!

24 Ocak 2020 tarihinde 6.8 şiddetinde depremin meydana geldiği Elazığ’da 41 vatandaş yaşamını yitirdi, 5 yapı yıkıldı, binlerce binada ise ağır hasar meydana geldi. Deprem sonrasında merkezde inşa edilen 26 katlı Alışveriş ve Yaşam Kompleksi inşaatı durdurulmuştu. Şimdi ise yeni bir gelişme yaşandı.

Tüm binalar için bina kimlik sistemi oluşturulsun!

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) depremin öncesinde ve sonrasında alınacak önlemleri, afete karşı etkin örgütlenme modeli ile hayata geçirilmesi gereken yasal düzenlemeleri içeren önerilerini TBMM Deprem Araştırma Komisyonu’na sundu.

Depremin zararını azaltmanın yolu yapı güvenliği ve bilinçlenme!

Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar, depremin Türkiye’nin en önemli gerçeği olarak kabul edildiğini dile getirerek, deprem zararını azaltmanın yolunun yapı güvenliği ve bilinçlenme olduğunu söyledi.

Depremin yıkıcı etkileri nasıl azaltılmalı?

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası depremin yıkıcı etkisini azaltmak için 3 adımı hayata geçirmeye hazırlanıyor.  

Depremin Etkileri ve Depreme Karşı Alınacak Önlemler Haberi

Depremin Etkileri ve Depreme Karşı Alınacak Önlemler

Türk Japon Dostluk Derneği organizasyonunda ve Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde “Depremin Etkileri ve Depreme Karşı Alınacak Önlemler” konulu konferans düzenlenecektir.


Konferansta aynı zamanda, Türk Japon Dostluk Derneği ‘nin düzenlediği ve Türk Japon dostluğunun ölümsüzleşmesine vesile olan “Ertuğrul Fırkateyni ve Dr. Miyazaki” konulu kompozisyon yarışmasının kazananları da ödüllendirilecektir.


Bu anlamlı günde, Üsküdar Üniversitesi ve Türk Japon Dostluk Derneği olarak sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.


Saygılarımızla,


Prof. Dr. Nevzat Tarhan: Doğan Sofracıoğlu

Üsküdar Üniversitesi: Türk Japon Dostluk Derneği 

Kurucu Rektörü: Genel Başkanı

Tarih: 14 Aralık 2012, Cuma

Yer: Üsküdar Üniversitesi Altunizade Yerleşkesi

Adres: Altunizade mah. Haluk Türksoy cad. No:14 Üsküdar/İstanbul


PROGRAM

Karşılama: 13.30-14.00 

Takdim/Açılış Konuşmaları: 14.00-14.15 

Konferans: Depremin Etkileri ve Depreme Karşı Alınacak Önlemler (Yoshinori Moriwaki): 14.15-15.00

Kahve Arası: 15.00-15.15 

Ödül Töreni: 15.15-16.00 

LCV: İletişim Ofisi Halkla İlişkiler Ajansı

Nuray Artış - [email protected] / 0212 270 17...