Devrim Çimen biyografi

Devrim Çimen biyografi

Mimar Devrim Çimen kimdir? Mimar Devrim Çimen bugüne kadar hangi işlerde görev aldı? Mimar Devrim Çimen, bugün hangi mimarlık firmasında çalışmalarına devam ediyor? İşte yanıtı...

Niğde Ketençimen Kayak Merkezi'nin akıbeti TBMM'de!

Niğde ili Çiftlik ilçesinde yapımı planlanan Ketençimen Kayak Merkezi Projesinin akıbeti meclis gündemine taşındı. CHP'li Gürer, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Mike Pompeo: İran Devrim Muhafızları Ordusu İran'ın inşaat sektörünü kontrol ediyor!

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yaptığı yazılı açıklamada, İran Devrim Muhafızları Ordusu'nun, İran'ın inşaat sektörünü kontrol ettiğini söyledi.

Çimen Gayrimenkul Emlak İnşaat Ticaret Ve Sanayi Limited Şirketi kuruldu! 

Çimen Gayrimenkul Emlak İnşaat Ticaret Ve Sanayi Limited Şirketi bugün Esenyurt'ta 100 bin TL sermaye bedeli ile Dilara Gökçe tarafından kuruldu.

İmarda devrim gibi düzenleme!

AK Parti imar alanında devrim niteliğinde değişiklikleri içeren teklifi Meclis’e sundu. Tekliften sahilde yaşayan vatandaşlara da müjde çıktı...

Recep Çimen kimdir?

STFA İnşaat Grubu Genel Müdürü Recep Çimen oldu. Peki Recep Çimen kimdir? Recep Çimen hangi işlerde görev aldı?

Recep Çimen, STFA İnşaat Grubu Genel Müdürü oldu!

11 Temmuz 2019 tarihi itibariyle STFA İnşaat Grubu Genel Müdürlüğü görevine Recep Çimen atandı... 

Mersin Yeşilçimen'deki taziye evi açılacak!

Mersin Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Yeşilçimen'de yapımı devam eden taziye evi inşaatını inceledi. Başkan Gültak, aynı mahallede fen işleri ekiplerince süren asfalt kaplama ve karo kaldırım çalışmalarını da denetleyip yetkililerden bilgi aldı.

Müteahhit Hasan Ulaş Devrim intihar etti!

Adana'da bir spor kompleksi inşaatının müteahhitliğini yapan ve Adana Kamu Müteahhitleri Derneği Başkan Yardımcısı olan Hasan Ulaş Devrim intihar etti.

Gayrimenkulde dijital devrim!

Gayrimenkulde dijital bir devrim başlatıldı.Sektörün borsalaşmasıyla birlikte vatandaş artık tapusunu, evinin değerini, üzerinde tahsis edilmiş hakları tek bir sistem üzerinden takip edebilecek. 

Turizmde devrim niteliğinde karar!

Turizmde devrim niteliğinde bir karar alan hükümet, tahsisli otellerde odanın yüzde  20’lik kısmını satma hakkı tanıdı. 

Millet Bahçeleri kararı devrim niteliğindedir!

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Var yaptığı açıklamada "Millet Bahçeleri kararı, kentlerdeki yeşil alanların artırılması açısından devrim niteliğindedir" dedi.

Millet Bahçeleri kararı devrim niteliğindedir!

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Var, "Millet Bahçeleri kararı, kentlerdeki yeşil alanların artırılması açısından devrim niteliğindedir" dedi...

Yeni devrim mağazacılığı öldürecek mi?

Bugün ABD’de perakende satışların yüzde 10’u internetten yapılıyor ve ABD’deki AVM'ler, çarşılar ve mağaza-tabanlı perakendeciler için 2017 yılı biraz kasvetli geçti. Peki yeni devrim mağazacılığı öldürecek mi?

Devrim Çimen biyografi Haberi

Devrim Çimen biyografi

Devrim Çimen kimdir?

Devrim Çimen, 1975 yılında Afyon'da doğdu. 1993 yılında Bornova Anadolu Lisesi'nden, 1998 yılında ise ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. 


2001 yılında ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Kentsel Tasarım Yüksek Lisans Programını, kent merkezlerinde yaya ve araç ilişkisi üzerine hazırladığı tez ile bitirdi. 1998 Anytime Uluslararası Mimarlık Konferansına bitirme projesiyle, 2005 UIA Konferansına Mimarlık ise dinleyici olarak katıldı. 


Çeşitli dergi ve kitaplarda yazıları basılan ve halen ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümünde doktora çalışmalarını kamusal mekanın dönüşümü üzerine yürüten Devrim Çimen'in ulusal ve uluslararası yarışmalara katılımı ve birçok ödülü bulunmaktadır. Profesyonel iş yaşamına Proje Sekiz Artı'da devam etmektedir.


Mimar Devrim Çimen projeleri..

Santral Garaj Konut Projesi (2007)

Zeytinburnu Yenikapı Meydanı (2007)

Chisinau Kent Meydanı (2007)

Dicle Vadisi Peyzaj Planlama Kentsel Tasarım ve...