doğalgaz fiyat artışı

doğalgaz fiyat artışı

Su fiyatında son 1 yılda yaşanan artış enerji kalemlerindeki artışı geçti. Sudaki yıllık fiyat artışı yüzde 10,8'i bulurken, başta elektrik ve doğalgaz olmak üzere enerjideki fiyat artışları bu oranın gerisinde kaldı.

Doğalgaz ve elektrik fiyatlarında değişiklik yok!

Doğalgaz ve elektrik fiyatlarında değişiklik yok. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Bugün itibariyle gelecek yaza kadar artık ne doğalgazda, ne de elektrikte fiyatlarında herhangi bir değişiklik öngörmüyoruz" dedi.

Kovid-19 süreci'nde fahiş fiyat uygulayan mükelleflere denetim!

Gelir İdaresi Başkanı Bayrakdar, gıda, temizlik malzemesi, tıbbi ve hijyen malzemelerinin satışı gibi alanlarda faaliyette bulunan 12 binden fazla mükellef nezdinde haksız fiyat artışı ve stokçuluk konularında denetim yaptıklarını söyledi.

ABD'de konut fiyat artışı 13'üncü ayda da yavaşladı!

ABD'de konut fiyat artışı 13'üncü ayda da yavaşladı. 20 kentte konut fiyat endeksi Mart'ta 2.6 artış sonrası Nisan'da yıllık yüzde 2.5 arttı.

ABD'de konut fiyat artışı 4 yılın en düşük seviyesinde!

S&P CoreLogic CaseShiller 20 Kentte Konut Fiyat Endeksi verilerini açıkladı. Rapora göre, ABD'de konut fiyat artışı 4 yılın en düşük seviyesine indi.

Konut yatırımcısına en çok kazandıran il İstanbul!

Merkez Bankası verilerine göre, İstanbul'da konut fiyatları 1 yılda yüzde 5.8 artış gösterdi. Böylelikle 15 aydır süren enflasyon oranın altındaki fiyat artışı Haziran ayında da sürdü. 8 yıl içinde yatırımcısına en çok kazandıran il İstanbul oldu..

İzmir'de konut fiyat artışı İstanbul'u solladı!

Türkiye'de konut fiyatları mayıs ayında yüzde 10,6 artış gösterdi. İstanbul'da konut fiyat artışı ise Türkiye ortalamasının altında kaldı. Konut sektörünün en canlı yaşandığı megakent İstanbul'da metrekare fiyatları bir yılda yüzde 5,8 yükseldi.

İzmir'de konut fiyatları arttı!

Son bir yılda konut fiyatlarının yüzde 13,80 arttığı İzmir'de son dört yıldaki fiyat artışı yüzde 66,36 seviyesinde gerçekleşti....

ABD'de 2. el konut satışları düştü!

ABD’de 2. el konut satışları, Mayıs'ta aylık yüzde 0,4 azalarak düşüştü. Analistler, konut satışlarını sınırlayan en önemli faktörlerin arz eksikliği ile buna bağlı fiyat artışı olduğunu ifade ediyor... 

Konut metrekare fiyat artışında İzmir, İstanbul'u geçti!

Ege'nin incisi olan İzmir'de konut metrekare fiyat artışı, mart sonu itibarıyla son 5 yılda yüzde 108,6 artarak İstanbul'u solladı. 

Beykoz markalı konutun yeniden gözdesi!

Konut alıcılarının gözde ilçelerinden olan Beykoz, konut projesi geliştiricilerin de yeniden radarına girdi. Senelerdir değerini koruyan Beykoz'u, yeni bir yatırım dalgası ile fiyat artışı bekliyor...

Türk gayrimenkul yatırımcısının yeni rotası neresi?

Knight Frank’in raporuna göre, 2017’de lüks evlerde fiyat artışı enflasyonun gerisinde kalınca Türk yatırımcılar da Avrupa gayrimenkul pazarına yöneldi.

Fiyat artışı durmazsa inşaat sektörü krize sürüklenecek!

İMKON, demir, çelik fiyatlarının düşmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulundu. İMKON, "Bıçak kemiğe dayanmıştır, Hükümetimizin bu konu ile etraflıca ilgilenmesini ve tarafları dinlemesini yüksek sesle istirham ediyoruz ve acil çözüm bekliyoruz." dedi...

Emlak yatırımcısının yeni rotası Kıbrıs!

Kıbrıs’ta gayrimenkul sektörü son zamanlarda canlılık kazandı. Hürriyet Emlak verileri, ilan sayılarında son bir yılda yüzde 63 arttığını ortaya koydu. Satılık ve kiralık konut fiyat artışı ise son bir yılda ortalama olarak yüzde 50 oldu. Kıbrıs’taki fiyat avantajını değerlendiren Türk yatırımcılar

Çekmeköy'de fiyat artışı son 5 yılda yüzde 70 seviyesini aştı!

Çekmeköy son yılların en önemli yerleşim merkezi olarak ön plana çıkıyor. Özellikle eğitim kurumlarının büyük kampüslerinin yeni yapılanma bölgesi olarak seçtiği bölgede fiyat artışı son 5 yılda yüzde 70 seviyesini aştı.

doğalgaz fiyat artışı

doğalgaz fiyat artışı doğalgaz fiyat artışı


Su fiyatında son 1 yılda yaşanan artış enerji kalemlerindeki artışı geçti. Sudaki yıllık fiyat artışı yüzde 10,8'i bulurken, başta elektrik ve doğalgaz olmak üzere enerjideki fiyat artışları bu oranın gerisinde kaldı. 


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, enfasyon ekim ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 8,96 olarak gerçekleşti.  


Elektrik ve doğalgazda ekim ayında yaşanan yüzde 9'luk fiyat artışıyla yıllık enflasyon rakamı yakalanırken, enerjinin tüpgaz, kömür, odun gibi diğer kalemleri enflasyonun gerisinde kaldı. 


Sudaki fiyat artışında hem enerjiyi hem de yıllık enflasyonu geride bıraktı. Suyun birim fiyatı geçen yılın ekim ayında 3,01 lira iken bu yılın aynı ayında 3,34 liraya yükseldi. Aynı miktar su tüketimi için ödenen fatura bedeli, 1 yılda yüzde 10,8 arttı. 


Enerjideki en yüksek fiyat artışı yüzde 9,15 ile...