euro bölgesi izleme raporu

euro bölgesi izleme raporu

Türkiye "mortgage" ile yeni tanışırken, Avrupa ülkeleri ise ipotekli konut sisteminde temkinli davranıyor.

AB Hırvatistan ve Bulgaristan'ı Euro Bölgesi’ne almaya hazırlanıyor!

Avrupa Birliği (AB), Hırvatistan ve Bulgaristan'ı Euro Bölgesi’ne almak için ilk adımı atmaya hazırlanıyor. Nihai karar verildiği takdirde her iki ülkenin 3 yıl sonra Euro Bölgesi’ne geçmesi bekleniyor.

Euro Bölgesi'nde inşaat üretimi şubatta yüzde 1,5 düştü!

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), verilerine göre; Euro Bölgesi'nde inşaat üretimi, şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 1,5 düşüş gösterdi.

Euro Bölgesi'nde inşaat üretimi 2019 Kasım'da yüzde 0,7 arttı!

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) verilerine göre Euro Bölgesi'nde İnşaat üretimi 2019 Kasım ayında bir önce aya göre yüzde 0,7 artış gösterdi.

Euro Bölgesi'nde inşaat üretimi Mart'ta yüzde 0,3 düştü!

Eurostat verilerine göre, Euro Bölgesi'nde mevsimsellikten arındırılmış inşaat üretimi, mart ayında yüzde 0,3 düştü.

Euro Bölgesi dağılacak mı?

Euro Bölgesi’nin dağılacağına dair söylentilerin arttığı iddia edildi. Almanya Maliye Bakanı Schauble dün bölgenin dağılabileceğini söyledi. '12 ayda dağılacak' diyenlerin oranının yüzde 16.3’e çıktığı belirtiliyor.

İnşaat üretimi Euro Bölgesi'nde artış gösterdi!

Avrupa İstatistik Ofisi’nin (Eurostat) yayınladığı öncü verilere göre, bu yılın ekim ayında mevsimsellikten arındırılmış inşaat üretimi Eylül ayına göre Euro Bölgesi ve AB’de artış kaydetti.

Euro Bölgesi'nde inşaat üretimi arttı!

Avrupa İstatistik Ofisi'nin (Eurostat) yayınladığı öncü verilere göre, Euro Bölgesi'nde ekim ayında inşaat üretimi bir önceki aya göre yüzde 1,3, Avrupa Birliği'nde (AB) ise yüzde 0,4 arttı.

Euro Bölgesi'nde inşaat üretimi geriledi!

Bu yılın eylül ayında, ağustos ayına göre mevsimsellikten arındırılmış inşaat üretimi, Euro Bölgesi'nde ve AB'de geriledi. 18 üyeli Euro Bölgesi'nde inşaat üretimi eylül ayında yüzde 1,8 ve 28 üyeli AB'de de yüzde 0,9 azalış kaydetti.

Avrupa Bölgesi'nde inşaat üretimi geriledi!

Avrupa istatistik Ofisi'nin (Eurostat) yayınladığı verilere göre,18 üyeli Euro Bölgesi'nde inşaat üretimi haziranda yüzde 0,7 ve 28 üyeli AB'de de yüzde 0,3 azalış kaydetti.

Arjantin'in tatil bölgesi yatırımcıları cezbediyor!

José Manuel Ortega Gil-Fournier Arjantin'de bu yıl 40 odalı bir otelle açılış yapmayı umuyor. Mendoza, ABD ve Avrupa'daki şarap bölgelerinin onlarca yıl gerisinden geldiği için Arjantin'in tatil bölgesi yatırımcıları cezbediyor...

Kadastro bölgesi nedir?

Kadastro, ülke sınırları içerisindeki arsaların devlet tarafından kayıt altına alınmasını ifade ediyor. Peki, kadastro bölgesi nedir? Kadastro çalışma alanı nasıl ilan edilir? İşte sorularınızın yanıtı...

Sürdürülebilir kullanım bölgesi nedir?

Bu alanlardaki doğal kaynak kullanımlarında mevcut geleneksel kullanıma devam edilen sürdürülebilir kullanım bölgesi nedir? Sürdürülebilir kullanım bölgesi uygulama esasları nelerdir? İşte yönetmelik esasları bu haberde...

Hassas koruma bölgesi nedir?

Koruma bölgeleri, habitatların ve türlerin korunma önemine göre belirlenmiş olan mutlak koruma bölgesi, hassas koruma bölgesi gibi alanlara deniyor. Peki, hassas koruma bölgesi nedir? İşte yanıtı...

euro bölgesi izleme raporu Haberi

euro bölgesi izleme raporu

Merkez Bankası'nca hazırlanan "Euro Bölgesi İzleme Raporu"'na göre, Avrupa ülkelerinde konut fiyat artışlarının hız kesmesi, ipotek faiz oranlarının artması konut alımı için açılan kredilerin yavaşlamasına neden oldu.

Türkiye "mortgage" ile yeni tanışırken, Avrupa ülkeleri ise ipotekli konut sisteminde temkinli davranıyor. Merkez Bankası'nca hazırlanan "Euro Bölgesi İzleme Raporu"'na göre, Avrupa ülkelerinde konut fiyat artışlarının hız kesmesi, ipotek faiz oranlarının artması konut alımı için açılan kredilerin yavaşlamasına neden oldu.
Merkez Bankası'nın Mart-Nisan 2007 Euro Bölgesi İzleme Raporu'nda Avrupa ülkelerinde kredi kullanımına ilişkin değerlendirmelere yer verildi. Raporda, 2006 yılında kredilerde yaşanan artışın yılın ilk çeyreğinde bir miktar hızlandığı kaydedildi. Kredi talebindeki artışın, ekonomik aktivitenin güçlü seyri ve Euro bölgesi genelindeki olumlu finansman koşullarından kaynaklandığı ifade edildi. Verilerin yaygınlaşmaya başladığı 2000 yılından bu...