gecekondulaşmanın getirdiği sorunlar

gecekondulaşmanın getirdiği sorunlar

AKP İBB Başkan Adayı Yıldırım, gecekondu sahiplerine müjde verdi. Yıldırım, "Maliye Hazinesi arsaları üzerinde evleri olup ilave kaçak kat yapmış ceza tutanakları tutulmuş olan hemşehrilerimiz için de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yeni bir düzenleme yapacağız" dedi...

Alanya Çıplaklı'nın uygulama imar planında sorunlar çözülüyor!

Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Çıplaklı Mahallesi'nin kontrollü yapılaşmasının temelini oluşturacak  imar planında sorunlar çözülmek üzere.  Alanya Belediyesi gelen üst yazıyla birlikte, duran bayındırlık ve imar hizmetlerini vermeye başlayacak.

AVM’lerde kiracılarla seri sorunlar yolda!

AVM’ler ile kiracılar arasındaki seri nitelik kazanacak yeni sorunlar oluşacak. Konu ciddi bir şekilde taraflar arasında  gözden ırak veya arka planda tartışımaya başlandı. 

Arsa payı davalarıyla ilgili tüm merak edilenler!

Çebi Hukuk & Danışmanlık Avukatı Taha Hüseyin Çebi, ''Arsa payı kavramı, uygulaması, beraberinde getirdiği sorunlar ve arsa payı düzeltme davası' konusunu kaleme aldı. İşte maddelerle arsa payı davalarıyla ilgili merak edilen her şey...

İnşaat sektöründe sorunlar çözülüyor!

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan ‘Mart 2020 Sektör Raporu’na göre; inşaat sektöründe yeniden büyümenin sektörün iç dinamiklerinde yaşanan sorunlar çözüldü. 

Şehir hastaneleri ile ilgili bazı sorunlar meclis gündeminde!

Şehir hastaneleri ile ilgili bazı sorunlar meclis gündemine taşındı. MHP'li Erbaş, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

İmar barışıyla sorunlar ortadan kalkacak!

Yüksek Mimar Cemil Coşun Budak, imar barışından yaralanmak isteyenler için açıklamalarda bulundu. Budak, imar barışıyla sorunlar ortadan kalkacağını söyledi.

İmar barışındaki sorunlar çözüm bekliyor!

13 milyon yapıyı ilgilendiren İmar Barışı süreci 8 Haziranda başladı, 31 Ekimde sona erecek. Ancak vatandaşlar uygulamada bazı sorunlar yaşıyor. Yapılacak küçük düzenlemeler sürecin sorunsuz yaşanmasını sağlayabilir...

Zonguldak'ta gecekondulaşmanın önüne geçilecek!

Zonguldak Valisi Ali Kaban, toplantıda, Filyos Vadi Projesi'ne de değinerek, projenin hayata geçirilmesiyle bölgede gecekondulaşmanın önüne geçilecek yeni bir kentleşme çalışması başlatıldığını belirtti.

Mega kentleri gelecekte hangi sorunlar bekliyor?

Dünyada halihazırda 29 mega kent bulunuyor ve bu rakam günden güne artıyor. Kullanılabilir alan küçülmeye devam ettikçe nüfusun, binaların ve altyapıların konsantrasyonu katlanarak artıyor. Peki Mega şehirleri gelecekte hangi sorunlar bekliyor?

Mahmutlar AVM inşaatında sorunlar bitmiyor!

İnşaat alanındaki diğer hissedarların konuyu mahkemeye intikal ettirmesi ve ruhsatın yetersiz olmasından dolayı Alanya Belediyesi tarafından inşaatı durdurulan Mahmutlar AVM inşaatında sorunlar bitmiyor.

Kayseri Kocasinan'da gecekondulaşmanın önüne geçiliyor!

Hayata geçirildikten sonra konut bölgeleriyle şehre değer katacak olan kentsel dönüşüm projeleri, Kocasinan Belediyesi'ni "Yeni Kayseri"nin önemli merkezlerinden biri haline getirecek. Proje Kocasinan'ı gecekondulaşmanın önüne geçirek.

TOKİ binalarına ilişkin sorunlar mecliste!

Ayhan Bilgen'in Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun cevaplandırması üzere ilettiği soru önergesinde TOKİ binalarında yaşanan sorunlar ve eleştirileri ele aldı. İşte o sorunlar..

TOKİ Bingöl Konutları'ndaki sorunlar giderildi!

Bingöl 1. ve 2. Etap site yönetimi vekaletini alan Sait Bayırkan ve TOKİ tarafından gönderilen hakem heyetine yaşanan sorunlar hakkında açıklama yaptı. Kentsel dönüşümde müteahhit firma 1 yıl boyunca her türlü eksiği yapacak.

gecekondulaşmanın getirdiği sorunlar

gecekondulaşmanın getirdiği sorunlar gecekondulaşmanın getirdiği sorunlar

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın İletişim Ofisi'nde açıklama yaptı. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; yıllardır, İstanbul da kangren olmuş hazine arsaları üzerinde yaşayan yüz binlerce kişiye Binali Yıldırım'dan çözüm müjdesi geldiği vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

"Gecekondu olarak nitelendirilen, geçmişte tapu tahsis belgesi almış İstanbullular ve Maliye Hazinesi arsaları üzerinde evleri olup imar barışından faydalanan İstanbulluların tapularını 2B vasfındaki arsaların satışında olduğu gibi makul bedel ve taksitle alabilmelerini sağlayacağız.

Yine, Maliye Hazinesi arsaları üzerinde evleri olup ilave kaçak kat yapmış ceza tutanakları tutulmuş olan hemşehrilerimiz için de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yeni bir düzenleme yapacağız. Bu düzenleme ile birlikte ceza miktarlarını da bina maliyetinin yüzde 5-10'una çekeceğiz. Böylece hemşehrilerimizin tapu sahibi olurken önlerinde ilave bir maliyet olan...