hangi ülkelerde tapu ataşeliği açılacak

hangi ülkelerde tapu ataşeliği açılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, tapu sistemi ve mülkiyet belirleme alanındaki çalışmaları yurt dışındaki vatandaşların da hizmetine sunduklarını belirterek, "12 ülkede daha açılacak temsilciliklerle yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza hizmetlerimizi en hızlı ve en kolay şekilde sunacağız."  dedi

Tapu işlemlerinde yeni dönem!

Farklı il veya ülkelerde bulunan alıcı ve satıcıların bir araya gelmeden tapu işlemi yapmasına imkan sağlayan uygulama 15 Eylül'den itibaren tüm tapu müdürlüklerinde hizmete girecek.

Gayrimenkul alırken tapu harcına dikkat! Nasıl hesaplanır?

Gayrimenkul satın alırken yüzde 25 ceza ödememek için tapu harcının eksiksiz yatırılması gerekiyor. Peki tapu harcı hangi değer üzerinden ve hangi oranda hesaplanır? Nereye ödenir ve eksik ödenirse sonuçları ne olur? İşte ayrıntılar...

Tapu iptal davası hangi durumlarda açılır?

Babam bize 1'er daire verdi. Ben ufak çaplı icra dosyam olduğundan, tapuyu 2 oğlumun üzerine yaptım, sonra oğlumun da icra problemleri çıktı. Daireyi veren babam sağ, kardeşlerim sağ, olayları biliyorlar. Tapu iptal davası açabilir miyim? sorusunu yanıtladı.

Tapu işlemleri için hangi evraklar gerekli?

Tapu devir işlemleri tapu dairelerinde yapılıyor. Peki tapu işlemleri için hangi evraklar gerekli? Tapu randevusu nasıl alınıyor? İşte merak edilen tüm detaylar...

Tapu işlemlerinde hangi evraklar gerekli?

Tapu devir işlemleri tapu dairesinde yapılıyor. Peki tapuda işlemlerinde hangi evraklar gerekli? Tapu randevusu nasıl alınır? İşte tüm detaylar...

Tapuda hangi belgeler gerekli? Tapu masrafları ne kadar?

Gayrimenkullerin alım satım işlemi sonrasında doğan tapu devir işlemleri tapu dairesinde yapılıyor. Peki tapuda hangi belgeler gerekli? Tapu masrafları ne kadar?

2019 tapu harcı hangi bankaya ödenir?

Gayrimenkullerin satışında alıcı ve satıcı belli oranlarda tapu harcı ödemek zorunda. Harç, işlemlerin nevi ve mahiyetine göre, değer esası üzerinden nispi veya maktu olarak alınıyor. Peki, 2019 tapu harcı hangi bankaya ödenir? İşte tüm merak edilenler...

Hangi arazilerde hisse satışı yapılabilir?

Taşınmaz mal tek bir kişiye ait olabileceği gibi birden çok kişiye de ait olabiliyor. Bir gayrimenkulün ortaklarını gösteren tapu çeşidine hisseli tapu deniyor. Peki, hangi arazilerde hisse satışı yapılabilir?

Tapu harcı hangi bankaya yatırılır 2018?

Gayrimenkullerin tapu devir işlemleri ilgili tapu dairesinde yapılıyor. Tapuda yapılacak bu işlemler için belli harçlar ödeniyor. Peki, tapu harcı hangi bankaya yatırılır 2018?

Tapu harcı indirimi hangi gayrimenkullerde geçerli?

Bakanlar Kurulu'nun bugünkü Resmi Gazete'de yayımladığı karar ile tapu harcı oranlarında indirim yapıldı. Peki, tapu harcı indirimi hangi gayrimenkullerde geçerli?

2016 tapu masrafları ne kadar?

Tapu dairesinde yapılacak devir işlemleri için tarafların belli oranlarda harç ödemesi yapması gerekiyor. Peki, bu süreçte hangi masraflar ödenir? 2016 tapu masrafları ne kadar?

Ev alırken tapu masrafı ne kadar?

İlk defa tapu dairesinde alım satım işleminiz olduğunu ve ev satın alma sürecinde olduğunuzu düşünelim. Ev alırken hangi belgeler gerekli olur? Ev alırken tapu masrafı ne kadar tutar diyorsanız işte yanıtı..

Tapu devir vekaleti nasıl verilir?

Tapu devir işlemleri bir vekil aracılığı ile yapılabiliyor. Peki, tapu devir vekaleti nasıl verilir? Tapu devir vekaleti için hangi belgeler gerekir? Ne kadar harç ödemesi yapılır?

hangi ülkelerde tapu ataşeliği açılacak Haberi

hangi ülkelerde tapu ataşeliği açılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün yılda yaklaşık 25 milyon vatandaşa hizmet sunduğunu dile getirdi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Bakan Kurum, Twitter hesabı üzerinden  videolu mesaj paylaşarak, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün kuruluşunun 173'üncü yılını kutladı.

Türkiye'nin en köklü kurumlarından birinin Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü olduğunu dile getiren Bakan Kurum, "Merkez ve taşra teşkilatımızda 20 bine yakın personelimiz, 24 tapu ve kadastro bölge müdürlüğümüz, 973 tapu müdürlüğümüz ve 81 kadastro müdürlüğümüz ile ülkemizin tüm il ve ilçelerinde yılda 9 milyona yakın işlem hacmi ve yaklaşık 25 milyon vatandaşımıza hizmet sunuyoruz." ifadelerine yer verdi.

Murat Kurum, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün vatandaşların mülkiyet haklarının ve güveninin teminatı olduğunu belirterek, sadece Türkiye'nin değil, Orta Doğu'dan Balkanlar'a 26...