30 / 06 / 2022

hatay antakya meteoroloji istasyonu binası ne zaman açılacak

hatay antakya meteoroloji istasyonu binası ne zaman açılacak

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, çevre yolu yeni otogara yakın bölgede kuruma ait arazide yeni meteoroloji binası için temel inşaatının başladığını belirtti. Yeni meteoroloji tesisinin 3 ayda tamamlanması planlanıyor...

Hatay Büyükşehir'den 61.3 milyon TL'ye teleferik yapım işi!

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay ili, Antakya İlçesi Habib-İ Neccar Dağı arası 1100 metre uzunlukta teleferik yapımı ve 22 yıla kadar işletilmesini 61 milyon 312 bin 515 TL muhammen bedelle ihale ediyor.

Hatay Antakya'da 58.2 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay ili, Antakya ilçesi, Saraycık Mahallesi, 447 parsel nolu 23 bin metrekare yüzölçüme sahip gayrimenkulü toplam  58 milyon 250 bin TL muhammen bedelle satıyor...

TOKİ Hatay Antakya projesinin ihalesi yapıldı!

Yatırımlarına son sürat devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Hatay Antakya projesinin ihalesini gerçekleştirdi.

TOKİ Hatay'da 464 konut ve 24 dükkan inşa edecek! İhalesi bugün!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Hatay Antakya'da 464 konut ve 24 adet dükkan inşa edecek.

TOKİ Hatay Antakya'da 464 yeni konut inşa edecek!

Dar gelirli aileleri ev sahibi yapmaya devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Antakya'da 464 yeni konut inşa edecek.

TOKİ, Antakya projesi için düğmeye bastı! 472 yeni konut geliyor!

2023 yılına kadar 1 milyon 200 bin yeni konut inşa etmeyi hedefleyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Hatay Antakya'da 472 yeni konut hayata geçirecek.

Hatay Büyükşehir'den 27.3 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!

Hatay Büyükşehir Belediyesi, mülkiyeti Belediyeye ait Hatay ili, Antakya ilçesi, Saraycık Mahallesi, 3447 parselde yer alan taşınmazı 27 milyon 319 bin 250 TL'ye satıyor. 

Hatay'a teleferik geliyor! İhalesi 3 Kasım'da!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, Antakya İlçesi Habib-İ Neccar Dağı arasında teleferik projesi inşa edecek. Projenin ihalesi 3 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilecek.

Hatay Antakya için acele kamulaştırma kararı!

Hatay İli, Antakya ilçesi sınırları içerisindeki bazı taşınmazlar için Hatay Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. Acele kamulaştırma kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Tavuk Dünyası Antakya Palladium AVM’de yeni restoran açtı!

Tavuk Dünyası, uluslararası ödüllere de sahip akılalmaz lezzetlerini Hataylı misafirleriyle şimdi de Hatay’daki 3. yatırımı olarak Antakya Palladium AVM’de hizmete başlayan yeni restoranında buluşturuyor.

Hatay'daki tarihi taş bina Şehir Müzesi'ne dönüştürüldü!

Hoşgörü şehri Hatay'ın tarihi, günlük yaşamı ve kültürü, 2014 yılına kadar 66 sene boyunca Antakya Arkeoloji Müzesi olarak hizmet veren tarihi taş bina Şehir Müzesi'ne dönüştürüldü!

Hatay’da 4. Yapı, İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı açıldı!

Hatay'ın merkez Antakya ilçesinde 51 firmanın katılım gösterdiği 4. İnşaat Yapı ve Dekorasyon Fuarı bugün açıldı...

Antakya'da 6.4 milyon TL'ye icradan satılık natamam bina!

Hatay İcra Dairesi Müdürlüğü, Hatay ili, Antakya ilçesi, Güzel Burç Mahallesi, 3119 ada 12 parselde yer alan natamam binayı 6 milyon 364 bin 140 TL'ye icradan satıyor...

hatay antakya meteoroloji istasyonu binası ne zaman açılacak Haberi

hatay antakya meteoroloji istasyonu binası ne zaman açılacak


Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, çevre yolu yeni otogara yakın bölgede kuruma ait arazide yeni meteoroloji binası için temel inşaatının başladığını belirtti. Savaş, yaptığı açıklamada, 380 metrekare alana yaptırılacak idari bina ve lojmandan oluşan yeni meteoroloji tesisi inşaatını 3 ayda tamamlamayı ve Meteoroloji Müdürlüğü’ne teslim etmeyi planladıklarını kaydetti. Antakya Belediyesi olarak Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait Emek Mahallesi Emlak Konutları yanında bulunan mevcut meteoroloji binasının yerini yeşil alan ve haftanın bir günü semt pazarı olarak değerlendireceklerini ifade eden Savaş, açıklamasında şunlara yer verdi: "Çevre yolu yeni otogara yakın bölgede kuruma ait arazide yeni meteoroloji binası için temel inşaatına başlandı. Kurumlar arası becayiş yapıyoruz. Emek Mahallesi Emlak Konutları yanında bulunan mevcut meteoroloji binası Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait. Yıllar önce yapılan ve...