07 / 07 / 2022

iş yeri satışı kdv oranı

iş yeri satışı kdv oranı

Dünya Gazetesi köşe yazarı Abdullah Tolu bugünkü köşesinde konut ve iş yerlerinin satışı halinde KDV oranlarının nasıl belirleneceğini kaleme aldı. İşte Abdullah Tolu'nun 'Danıştay konut mu iş yeri mi tartışmasına son noktayı koydu' başlıklı yazısı...

Merzifon Belediyesi iş yeri satıyor! Yatırımcılar dikkat!

Amasya İli Merzifon Belediye Başkanlığı Amasya Merzifon'da yer alan 3 adet iş yerini satışa çıkardı. İş yerlerinin satış ihalesi 19 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirilecek.

Tokat'ta 24 bin 100 TL'den başlayan fiyatlarla satılık gayrimenkuller! Arsa, tarla, iş yeri ve binalar da var!

Tokat İl Özel İdaresi, Tokat ili, Merkez, Almus, Erbaa, Turhal, Zile ilçelerinde yer alan arsa, tarla, iş yeri ve binaları 24 bin 100 TL'den başlayan fiyatlarla satıyor...

Üsküdar Belediyesi'nden büyük fırsat! İstanbul'un göbeğinde 49 adet iş yeri satıyor!

İstanbul İli Üsküdar Belediye Başkanlığı 49 adet iş yeri için satış ihalesi düzenliyor. Satışa çıkarılan gayrimenkuller Üsküdar Mimar Sinan Mahallesi'nde yer alıyor. İşte detaylar...

İstanbul Üniversitesi Antalya'da 7 ev ve iş yeri satıyor!

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü, Antalya Muratpaşa'da yer alan 7 adet ev ve iş yerini satışa çıkardı. Gayrimenkullerin satış ihalesi 10 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirilecek.

TOKİ'den büyük fırsat! 129 konut ve 145 iş yeri satışa sunuldu!

Yatırımlarını tam gaz sürdüren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 40 ilde 129 konut ile 22 ilde 145 iş yerini satışa sundu. 

TOKİ'den kaçırılmayacak fırsat! 129 konut ve 145 iş yeri satışa çıkıyor!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 40 ilde 129 konut ile 22 ilde 145 iş yerini satışa çıkarıyor.

Arsa, tarla ve iş yeri satışları 2021'de rekor kırdı!

Türkiye genelinde arsa, tarla ve iş yeri gibi konut dışı gayrimenkul satışları 2021'de önceki yıla göre yüzde 29,6 artarak 1 milyon 528 bin adede ulaştı ve tüm zamanların rekorunu kırdı.

Ziraat GYO 2021'de 89.8 milyon TL'lik konut ve iş yeri sattı!

Ziraat GYO'nun 2021 yılı içerisinde şirket gayrimenkul portföyüne ilişkin olarak aylık kira bedeli toplamı yaklaşık 345 bin TL (KDV hariç) olan yeni kiralama işlemi, 3 milyon 454 bin 20 TL tutarında arsa alımı ve 89 milyon 846 bin 617 TL tutarında konut ve iş yeri satışı yapıldı.

Konut ve iş yeri satışlarında KDV oranına Danıştay ayarı!

Dünya Gazetesi köşe yazarı Abdullah Tolu bugünkü köşesinde konut ve iş yerlerinin satışı halinde KDV oranlarının nasıl belirleneceğini kaleme aldı. İşte Abdullah Tolu'nun 'Danıştay konut mu iş yeri mi tartışmasına son noktayı koydu' başlıklı yazısı...

Tuzla Belediyesi'nden 8.9 milyon TL'ye icradan satılık iş yeri alanı!

Tuzla Belediye Başkanlığı, İstanbul ili, Tuzla ilçesi, Orhanlı Mahallesi'nde yer alan iş yeri alanı 8 milyon 881 bin 187 TL'ye satıyor...

TOKİ'den 56 bin TL'ye ucuz konut ve iş yeri satışı!

Her sene milyonlarca kişiyi ev sahibi yapan  TOKİ 42 kentte konut ve ucuz iş yeri satışı yapıyor. Satışa sunulan taşınmazların fiyatı  56 bin TL'den başlıyor.

TOKİ'den 35 ilde konut ve iş yeri satışı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı 35 şehirde 149 konut ve 21 kentte 111 iş yeri satışı için düğmeye bastı. Satışa sunulan taşınmazlar için 16-17 Haziran'da açık artırma yapılacak. 

TOKİ'den 7 ilde 1.205 konut ve iş yeri satışı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 7 ilde 1.205 adet konut ve iş yerini satışa çıkardı. Alt ve orta gelirli aileler için satışa çıkartılan konutların ihalesi açık satış usulü ile yapılacak. İşte satışa sunulan konutların başvuru detayları...

iş yeri satışı kdv oranı Haberi

iş yeri satışı kdv oranı

Dünya Gazetesi köşe yazarı Abdullah Tolu bugünkü köşesinde konut ve iş yerlerinin satışı halinde KDV oranlarının nasıl belirleneceğini yazdı. 

"Danıştay, tapuda işyeri – ofis – dükkan olarak kayıtlı taşınmazların konut veya tersi durumda konutların işyeri olarak satılıp satılamayacağı ve bu satışlara uygulanacak KDV oranı konusunda yeni tarihli bir karar verdi ve 10 -12 yıldır yaşanan tartışmalara son noktayı koydu" değerlendirmesinde bulunan Abdullah Tolu'nun yazısının devamı şu şekilde: 

Vergi kamuoyu şu an dördüncü geçici vergi beyanının kaldırılması ve buna paralel olarak yıllık gelir vergisi - kurumlar vergisi beyanı ve ödeme sürelerinin birer ay geriye çekilmesine ilişkin düzenleme ile meşgul.

Maliye, son dönem geçici vergi beyanının kaldırılmasıyla beraber 1 – 2 ay geç tahsil edeceği vergi geliri (tahmini 40 – 50 Milyar TL) nedeniyle...