istanbul büyükşehir belediyesi taksim araç trafiği

istanbul büyükşehir belediyesi taksim araç trafiği

Büyükşehir Belediyesi İstanbul'un en önemli mekanlarından biri olan Taksim Meydanı'ndaki araç trafiğini başka caddelere yönlendirerek meydanı yayalaştıracak.

VakıfBank’tan 'İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne haciz' açıklaması!

VakıfBank, İstanbul Büyükşehir Belediyesi hesaplarının alacaklı bir firma tarafından haczedilmesi sonrasında banka ve yöneticileri hakkında yapılan açıklamalar ve bu konuda çıkan haberlerle ilgili bir açıklama yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin faaliyet raporu kabul edilmedi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2019 yılı faaliyet raporu, büyükşehir belediye meclisinde 122'ye karşı 173 oyla reddedildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2016 projelerini açıkladı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2016 projelerini açıkladı.Bunlardan en dikkat çekenleri İstanbul'a inşa edilecek 3 yeni tünel. Eminönü otobüs duraklarından Alibeyköy Cep Otogarı'na da bir tramvay hattı inşa edilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2016 projelerini açıkladı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yeni yılda yapılacak projelerin bütçesini hazırladı. 3 yeni tünel ve Eminönü- Alibeyköy arasına tramvay en dikkat çekenler arasında.

2000 yılında Büyükşehir Belediyesi'nden İstanbul Metrosu'nun açılışına davet!

2000 yılında inşası tamamlanan İstanbul Metrosu 16 Eylül 2000 tarihinde hizmete girecekmiş. Büyükşehir Belediyesi'nin özkaynaklarıyla, 631 milyon dolar harcayarak gerçekleştirdiği proje ile İstanbullular metroya kavuşacakmış.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden Altunizade'ye 168 villa!

1997 yılında Büyükşehir Belediyesi, Altunizade'de inşa edeceği villalar için temel kazımına başlamış. İşte Emlakkulisi.com Haber Merkezi 'nin tarih araştırmacısı Abdullah Kutalmış Mızrak'ın hazırladığı o özel haber...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne dev saray!

1997 yılında Büyükşehir Belediyesi, Çağlayan'da, 30 bin metrekare alan üzerine modern bir belediye sarayı yaptıracakmış. İşte Emlakkulisi.com Haber Merkezi 'nin tarih araştırmacısı Abdullah Kutalmış Mızrak'ın hazırladığı o özel haber...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi lodos hasar raporunu açıkladı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, lodusun etkisini azaltmaya başlamasıyla birlikte kentteki hasar raporunu açıkladı. Rapora göre dalgalar 7 metreyi buldu ve 297 adet binanın çatısı uçtu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası'nda bina yaptırıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Anadolu Yakası'nda bina yaptırıyor. İstanbul Anadolu Yakası kamu binaları bakım onarım ve ek hizmet yapıları inşaatı yapım işi açık ihale usulü ile yapılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ermenek'e ekip gönderdi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Karaman'ın Ermenek ilçesindeki maden ocağında su baskını nedeniyle mahsur kalan işçilerin kurtarılması çalışmalarına destek vermek üzere bölgeye kurtarma ekipleri ile araç gönderdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi imara aykırı 129 yapıyı yıktıracak!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi; sınırları dahilinde imar mevzuatına aykırı 129 yapının yıkım işini ihaleye 10 Kasım 2014 tarihinde saat 11.30'da çıkarıyor. İhale açık ihale usulü yapılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden Şişli'de 3.1 milyon TL'ye satılık arsa!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Şişli'de yer alan konut alanı imarlı arsayı 3 milyon 133 bin 680 TL tahmini bedelle ihale edecek. Arsanın ihalesi 24 Eylül'de yapılacak...

Validebağ Korusu İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne tahsis edildi!

Üsküdar'da 1. derece doğal sit olan Validebağ Korusu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne tahsis edildi. Mülkiyeti Hazine'ye ait olan koru uzun yıllardır Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanılıyordu...

istanbul büyükşehir belediyesi taksim araç trafiği Haberi

istanbul büyükşehir belediyesi taksim araç trafiği


Böylece Gezi Parkı'yla bütünleşen 14 bin metrekarelik dev bir meydan ortaya çıkacak.İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı'na bağlı Ulaşım Planlama Müdürlüğü'nce hazırlanan Taksim Meydanı Yayalaştırma ve Trafik Sirkülasyonu Planlama Projesi kapsamında 14 bin 600 metrekare2 alan yayalaştırılacak. Projeyle İstanbul'un en önemli mekanlarından olan Taksim Meydanı'nın Gezi Parkı ile bütünleştirilmesi amaçlanıyor.Proje kapsamında Taksim Meydanı'nın uygulama projeleri tamamlandı ve inşaat ihale aşamasına getirildi. Bu kapsamda, Tarlabaşı Bulvarından The Marmara Oteli'ne geçiş yolu olan Tak-ı Zafer Caddesi kapatılıp araç hareketleri Asker...