istanbul\'un en yüksek binaları

istanbul\'un en yüksek binaları

Bu haber gökdelen meraklıları için. İstanbul'un en yüksek 10 binası hangisi? kaçar katlı? Ne zaman yapıldı. Detaylar için tıklayın!

Mehmet Muş: İstanbul'un konut stoku yenilenmeli!

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş yaptığı açıklamada, "Kentsel dönüşümle alakalı İstanbul'un en önemli problemlerinden bir tanesi de konut stokunun sağlıklı olup olmadığı. Dolayısıyla bu konut stokunun bir an önce yenilenmesi gerekiyor." dedi.

İstanbul'un o ilinde 'icra' fırsatı!

İstanbul'un en hızlı gelişen ilçe olan Esenyurt'ta yatırımcılar için kaçırılmayacak fırsat duyuruldu. İlçede bulunan 2 dev arsa icradan 80.5 milyon TL'ye satışa çıktı. 

Ekrem İmamoğlu: İstanbul'un en önemli tehdidi depremdir!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul için korktuğunu belirterek "İstanbul'un birinci sıra, en önemli tehdidi depremdir" dedi. İmamoğlu, "İstanbul'un her gün deprem gerçeğinin farkında olarak hayatına devam etmesini istiyoruz" dedi..

İstanbul'un tehditleri Kanal İstanbul ve depremdir!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un en önemli 3 sorunundan biri olarak nitelediği Kanal İstanbul projesiyle ilgili görüşlerini, "Bu geri döndürülemez bir projedir. Başbakanlığım döneminde bu konuyla ilgili her türlü hassasiyeti gösterdim. Şimdi de gösteririm" diyerek belirtti.

Zeytinburnu'na İstanbul'un en büyük buz pisti inşa ediliyor!

Zeytinburnu Belediyesi, 37 bin metrekare büyüklüğünde İstanbul’un en büyük buz pistini Zeytinburnu’nda inşa ediyor...

İstanbul'da en yüksek kredi inşaat sektöründe kullanıldı!

İBB İstanbul İstatistik Ofisi, İstanbul’daki finansal piyasaların analiz edildiği Mayıs 2020 Finansal Piyasalar İstanbul Ekonomi Bülteni’ne göre, İstanbul'da en yüksek kredi inşaat sektöründe kullanıldı...

İstanbul'un en yüksek ofis kirası hangi bölgede?

PROPIN İstanbul Ofis Pazarı Genel Bakış 2020 1. Çeyrek raporu yayınlandı. Rapora göre, En yüksek kira rakamının MİA’da yer alan Levent ve Zincirlikuyu Esentepe-Gayrettepe bölgelerinde talep edildiği belirtildi...

İstanbul'da en yüksek ofis kirası nerede?

PROPIN İstanbul Ofis Pazarı Genel Bakış 4. Çeyrek 2019 Raporu'na göre; MİA’da yer alan Levent, 2019 dördüncü çeyrek dönemde talep edilen en yüksek kira rakamının görüldüğü yer oldu. 2019 ikinci çeyrekte en yüksek rakamı 33 ABD Doları /metrekare /ay olduğu gözlendi...

İstanbul'un depreme en dayanıklı ilçesi hangisi?

İstanbul depremi ile ilgili konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu “Başakşehir’in zemini de, yapıları da İstanbul’un en sağlamı” dedi. 

En yüksek site aidatı nerede?

Sitelerde yaşayanların en büyük gider kalemi aidat oldu. 1269 konut projesinde yapılan araştırmaya göre, İstanbul’da en yüksek aidat metrekare başına 29 TL olarak hesaplandı. Yani 100 metrekare evde aidat 2 bin 900 TL'yi gördü...

İstanbul’un kuzeyi için kritik toplantı!

İstanbul'un en yeşil ilçelerinden biri olan Beykoz'da yer alan 286 milyon metrekarelik alan için bugün Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu toplanacak. Gerçekleştirilecek toplantıda, ekolojik temelli bilimsel araştırma raporu ışığında SİT alanı bölgeler yeniden ele alınacak

İstanbul Tower 205’i satın alan ICBC'den güven mesajı!

İstanbul’un en yüksek binaları arasında yer alan ‘İstanbul Tower 205’i geçtiğimiz hafta satın alan Çinli İCBC Turkey Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Türkiye’ye güven mesajı verdi.

İstanbul'un en büyük öğrenci yurdu için düğmeye basıldı!

Küçükçekmece Gölü kenarına, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 4 bin kişi kapasiteli İstanbul'un en büyük öğrenci yurdu inşa edilecek.

istanbul\'un en yüksek binaları

istanbul\'un en yüksek binaları istanbul\'un en yüksek binaları

İstanbul'un en yüksek binası

Binanın adı Yüksekliği Kat sayısı Yapıldığı yıl

1) İsbank Tower 1 181 52 2000

2) Şisli Plaza 170 46 2007

3) Tekstilkent Plaza 1 168 44 2000

4) Tekstilkent Plaza 2 168 44 2000

5) Akbank Tower 158 39 1993

6) Süzer Plaza 154 34 1998

7) Polat Tower Residence 153 40 2001

8) Sun Plaza 147 38 2005

9) TAT Tower 1 143 34 2008

10) Metrocity 143 31 2003

...