25 / 06 / 2022

Kalebodur üniversite öğrencileri

Kalebodur üniversite öğrencileri

Türkiye’de adı seramik karo ile özdeşleşen Kalebodur, üniversitelerle işbirliğine giderek, mimarlık öğrencilerine destek olmayı hedefliyor.

İlkokul, lise, üniversite öğrencileri dikkat! Siz de yardım parası alabilirsiniz...

Devlet; ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitede okuyan öğrencilerin ihtiyaçları olduğu takdirde öğrencilerin ailelerine maddi destek sağlıyor. Bu maddi yardımdan faydalanmak isteyenlerin Kaymakamlıklara bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına ve il meclisine başvuru yapması gerekiyor.

Özcan Purçu'dan üniversite öğrencilerine kira yardımı yapılması için kanun teklifi!

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, kredi ve burs alan üniversite öğrencileri için aylık 500 Türk Lirası tutarında kira yardımı yapılmasına ilişkin kanun teklifi sundu.

Üniversite öğrencileri de kripto para furyasına katıldı!

Kripto para yatırımları Türkiye genelinde artmaya devam ediyor. Öyle ki üniversite öğrencileri de bu kripto yatırımcıları arasında yer alıyor. 

Edirne'de ev kiraları uçtu!

Edirne'de üniversite öğrencileri yüksek konut kiralarına tepkili. Pandemiden önceki ve sonraki fiyatların arasında dev bir fark olduğu belirtiliyor.

Öğrencilerden İzmir Valiliği'ne kira tepkisi!

İzmir'de yüksek konut kiraları ve yurtların yetersiz kalması sebebiyle kalacak yer bulmakta zorluklarla karşılaşan üniversite öğrencileri, parkta sabahlama eylemi sırasında açıklama yaptı. Öğrenciler "Bizler kiralara üst sınır getirilmesini istiyoruz" dedi.

Üniversite öğrencilerinden kira protestosu!

Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlarda kalmak için hak sahibi olamayan üniversite öğrencileri, ev kiralarında yaşanan yükseliş ve yurtların pahalılığı sebebiyle eğitimlerini yarıda bırakma ihtimaliyle karşı karşıya kaldı. Fiyatlara tepki gösteren öğrenciler, durumu protesto etti.

Öğrencilerin kiralık ev sıkıntısı büyüyor!

İstanbul genelinde kiralık ev sorunu gün geçtikçe büyürken üniversite öğrencileri kalacak ev bulamıyor. Emlakçılar piyasadaki son durumu anlattı. 

Kiralık ev fiyatları en çok hangi illerde arttı?

Kovid-19 salgını ile beraber yaşam şartları değişmeye başladı. Yeni normal hayatla beraber kısıtlamalar kalktı, okullar ve üniversiteler de açılış tarihi Eylül olarak açıklandı. Üniversite öğrencileri şimdiden kiralık konut aramaya başladı. Kiralık ev fiyatları uçtu.

Kiralar yüzde 36 arttı! Ev bulmak zorlaştı!

Önümüzdeki Eylül ayında yüz yüze eğitime başlayacak üniversite öğrencileri şimdi de ev telaşında. Konut bulmak zorlaşırken kiralar bazı illerde yüzde 36 arttı.

Rönesans Holding Sürdürülebilir Geleceği Tasarla yarışması başvuruları 1 Mart'ta başlıyor!

Rönesans Holding’in, üniversite öğrencileri özelinde bu yıl yedincisini düzenlediği “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışması için başvuru süreci 1 Mart 2021 itibariyle başladı

Ev kiralamada öğrenciye 10 taktik!

Üniversite öğrencileri önce sınavda ter döktü, şimdi de kiralık ev telaşı başladı. Peki kiralık ev ararken nelere dikkat edilmeli?

Yapı Merkezi'nden online staj programı!

Yapı Merkezi, staj hakkı kazanan üniversite öğrencileri için pandemi sürei nedeniyle "Digital Baret" adlı online staj programını hayata geçirdi.

Kirada oturan üniversite öğrencileri çözüm bekliyor!

Koronavirüs sürecinde özellikle kirada oturan üniversite öğrencileri için çözüm üretilmediğini savunan Emek Gençliği İzmir İl Yöneticisi ve Ege Üniversitesi Felsefe Bölümü öğrencisi Emre Gökmen, kiraların üniversitelilerden faizli istendiğini söyledi.

Kalebodur üniversite öğrencileri Haberi

Kalebodur üniversite öğrencileri


Türkiye’de adı seramik karo ile özdeşleşen Kalebodur, mimarlık kültürüne katkıda bulunmak amacıyla sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra, üniversitelerin Mimarlık Fakülteleri ile ortak projeler yürütmeye devam ediyor. Öğrencilerle bir araya gelerek malzeme derslerine katılan ve öğrenciler için düzenlenen workshop’lara destek olan Kalebodur, gerek öğrenciler gerekse öğretim üyeleri ile karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuyor.


Kalebodur, bu çalışmalar kapsamında Mart ve Nisan aylarında İstanbul Kültür Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi Mimarlık Fakültelerinde öğrencilerle buluştu. Kalebodur temsilcileri, yenilikçi cephe ürün ve sistemlerini anlattığı toplantılarda, geleceğin mimarlarının sorularını yanıtladı. 


İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri ile 28 Mart’ta bir araya gelen Kalebodur temsilcileri ise yenilikçi cephe ürünleri ve sistemlerini anlattı. Kalebodur’un Cephe ve Teknik Uygulamalardan sorumlu temsilcileri, etkinliğe katılan mimarlık öğrencilerine detaylı bir sunum yaptı. Özyeğin...