Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret AŞ özel sektör borçlanma piyasasına mı girdi

Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret AŞ özel sektör borçlanma piyasasına mı girdi

Türkiye'nin ilk ağır sanayi tesisi ve ilk entegre demir çelik fabrikası Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret AŞ'nin (Kardemir), Özel Sektör Tahvili piyasasında da adını duyurdu.

Ys Demir Çelik İnşaat Taahhüt Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Ys Demir Çelik İnşaat Taahhüt Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Kadıköy’de 1 milyon TL sermaye bedeli  ile  Süleyman Çiftçi ve  Yavuz Can tarafından kuruldu.

Aymaz İnşaat Malzemeleri Demir Çelik Metal Ve Metal Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Limited  Şirketi kuruldu!

Aymaz İnşaat Malzemeleri Demir Çelik Metal Ve Metal Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Ve Limited Şirketi Kadıköy’de  500 bin sermaye bedeli  Yılmaz Aydın tarafından kuruldu.

Asyapı Demir Çelik İnşaat Ve İnşaat Malzemeleri Ticaret Ve Sanayi Limited Şirketi kuruldu!

Asyapı Demir Çelik İnşaat Ve İnşaat Malzemeleri Ticaret Ve Sanayi Limited Şirketi bugün Büyükçekmece'de 500 bin TL sermaye bedeli ile Kemal Topci tarafından kuruldu.

Zübeyr Yiğit Demir Çelik Yapı Malzemeleri Pazarlama Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Zübeyr Yiğit Demir Çelik Yapı Malzemeleri Pazarlama Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Büyükçekmece'de 1 milyon TL sermaye bedeli ile Zübeyr Yiğit tarafından kuruldu.

Bazı demir çelik ürünlerinin ithalatına ilişkin geçici vergide süre uzatımı!

Bazı demir çelik ürünlerinde uygulanan ve geçici olarak artırılan gümrük vergilerinde süre uzatımlarına gidildi.

Bazı demir çelik ürünlerinin ithalatına geçici vergi!

Bazı demir çelik ürünlerine uygulanan gümrük vergilerinin 3 ay süreyle geçici olarak artırılması için karar verildi.

KARDEMİR'den Türkiye'nin kalkınmasına büyük katkı!

Ulusal sanayileşme hamlesi kapsamında 83 yıl önce temelleri atılan Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), geçen sürede Türkiye'nin kalkınmasına büyük katkıda bulundu...

KMNB Mimarlık İnşaat Demir Çelik Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi kuruldu!

KMNB Mimarlık İnşaat Demir Çelik Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi bugün Ümraniye'de 20 bin TL sermaye bedeli ile Kenan Çinkay ve Mehmet Falay tarafından kuruldu. 

İşeri İnşaat Malzemeleri Demir Çelik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

İşeri İnşaat Malzemeleri Demir Çelik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bugün Küçükçekmece'de 300 bin TL sermaye bedeli ile Sönmez İşeri tarafından kuruldu.

Demir-çelik sektöründe çifte kota kıskacı endişe yaratıyor!

Demir-çelik sektörü, son yıllarda yükselen gümrük duvarlarından olumsuz etkileniyor. ABD'den sonra AB'nin getirdiği kota kısıtları nedeniyle üretim ve ihracatta kan kaybı var. 2020'de çare Afrika, Hindistan, Çin ve Rusya gibi alternatif pazarlarda aranacak...

Ayaztaş Hazır Beton İnşaat Demir Çelik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Ayaztaş Hazır Beton İnşaat Demir Çelik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bugün Kağıthane'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Fatih Küçüköner tarafından kuruldu.

Esem Demir Çelik ve Yapı Malzemeleri Sanayi Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Esem Demir Çelik ve Yapı Malzemeleri Sanayi Ticaret Anonim Şirketi Büyükçekmece'de 200 bin TL sermaye bedeli ile Emirhan Yegen tarafından kuruldu. 

Demir-çelik hisseleri ne kadar cazip?

Demir-çelik şirketlerinin kârları ilk çeyrekte geriledi. Hammadde fiyatlarındaki dalgalanma ve azalan iç taleple kârlılıklardaki gerileme sürebilir. İç talep toparlanırsa hisseler cazip hale gelebilir. ABD-Çin ticaret savaşının bitmesi de sektörü destekleyebilir...

Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret AŞ özel sektör borçlanma piyasasına mı girdi Haberi

Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret AŞ özel sektör borçlanma piyasasına mı girdi

Ak Yatırım, Türkiye'nin ilk ağır sanayi tesisi ve ilk entegre demir çelik fabrikası Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret AŞ'nin (Kardemir) özel sektör borçlanma araçları piyasasına ilk adımını atmasına aracılık etti.


Ak Yatırım'dan  yapılan açıklamaya göre, 1998 yılından bu yana Borsa İstanbul'da işlem gören demir çelik sektörünün önde gelen kuruluşu Kardemir, Ak Yatırım aracılığıyla gerçekleştirdiği tahvil ihracıyla Özel Sektör Tahvili piyasasında da adını duyurdu.


ISO 500 listesine göre Türkiye'nin en büyük 50 şirketi arasında bulunan Kardemir'in tahvil ihracı 20 Kasım'da  gerçekleşti. Şirketin 100.000.000 TL nominal değerdeki, 2 yıl vadeli değişken faizli tahvillerine ilişkin satış işlemi, Ak Yatırım Menkul Değerler AŞ aracılığıyla başarıyla tamamlandı.


Ak Yatırım Genel Müdürü Mert Erdoğmuş, Türkiye'nin en önemli şirketleri arasında yer alan Kardemir'in ilk tahvil ihracına aracılık etmekten...