Kısa çalışma ödeneği hesaplama

Kısa çalışma ödeneği hesaplama

Milyonlarca çalışana müjdeli haber geldi. İşçilere maddi destek sağlamak için kriz dönemlerinde çalışmadıkları halde ücret ödeniyor. İşte bu uygulamaya başvurularla ve ödeneğin hesaplanmasıyla ilgili tüm merak edilenler...

Kısa çalışma ödeneği nasıl alınır? Nasıl hesaplanır?

Milyonlarca çalışana müjdeli haber geldi. İşçilere maddi destek sağlamak için kriz dönemlerinde çalışmadıkları halde ücret ödeniyor. İşte bu uygulamaya başvurularla ve ödeneğin hesaplanmasıyla ilgili tüm merak edilenler...

Dikkat! Başvuran herkese kısa çalışma ödeneği!

Koronavirüs vakalarının artmasının ardından devreye alınan yeni önlemler sonucunda bazı iş yerleri belirli saatlerin dışında kapalı halde kalacak. Peki 2 milyondan fazla çalışanı etkileyen önlemler sonrasında hangi ödemeler devreye girecek? İşte tüm merak edilenler...

İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri başladı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ekim ayı işsizlik ve Kısa Çalışma Ödeneği ödemelerini bugün gerçekleştirecek.

İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri 5 Kasım'da yapılacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ekim ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin 5 Kasım'da hesaplara yatırılacağını bildirdi.

Bakan Selçuk'tan kısa çalışma ödeneği paylaşımı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kısa çalışma ödeneğinin ve işten çıkarma yasağının 2 ay uzatılmasına ilişkin paylaşımda bulundu.

Zehra Zümrüt Selçuk duyurdu! İş göremezlik ödeneği verilecek!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: "Kovid-19 riski sebebiyle izolasyonda olan çalışanlar hastaneye gitmelerine gerek kalmaksızın iş göremezlik ödeneği alacak" dedi.

Eylül ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri bugün yapılıyor!

Eylül ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri bugün yapılacak.

Eylül ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, eylül ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin 5 Ekim’de hesaplara yatırılacağını açıkladı.

İspanya'da restoran ve bar sahiplerinden kira yardımı Mart 2021'e kadar uzatılsın talebi! 

İspanya'da restoran ve bar sahipleri, İspanya'nın gayrisafi milli hasılasında yüzde 6,5, turizmde yüzde 15'lik paya sahip olduklarına dikkat çekerek, sektöre ilişkin kira yardımı, kısa çalışma ödeneğinin Mart 2021'e kadar uzatılmasını talep etti...

Atakule GYO 2 aylığına kısa çalışma uygulamasına geçti!

Atakule GYO'nun faaliyetlerine asgari ve zaruri düzeyde çalışma süresi ile devam edilmesine, bu amaçla yasal şartları taşıyan şirketin personeli için kısa çalışma uygulamasına iki ay süreyle devam edilmesine karar verildi.

Ağustos ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri başladı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca ağustos ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri bugün itibarıyla başladı.

Atakule GYO 1 aylığına kısa çalışma uygulamasına geçti!

Atakule GYO'nun faaliyetlerine asgari ve zaruri düzeyde çalışma süresi ile devam edilmesine, bu amaçla yasal şartları taşıyan şirketin personeli için kısa çalışma uygulamasına bir ay süreyle devam edilmesine karar verildi.

Zehra Zümrüt Selçuk: 3 milyon 576 bin 805 kişi kısa çalışma ödeneğinden yararlandı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, kısa çalışma ödeneği uygulamasının başladığı tarihten itibaren 3 milyon 576 bin 805 kişinin kısa çalışma ödeneğinden yararlandığını bildirdi.

Kısa çalışma ödeneği hesaplama

Kısa çalışma ödeneği hesaplama Kısa çalışma ödeneği hesaplama

Milyonlarca işçi ve işveren, yeniden kapatılan işyerinin ardından kısa çalışma ve ücretsiz izin hakkında gelecek güzel haberleri bekliyordu. Pandeminin olumsuz ekonomik etkilerini azaltmaya yönelik yeni tedbirler alındı. Bu kapsamda yeniden kısa çalışma ve ücretsiz izin dönemi başladı.Haziran ayı sonuna kadar kısa çalışma için isimleri İŞKUR'a bildirilmiş çalışanlar için, yeniden başvuru yapma hakkı bulunuyor. Kısa çalışmadan daha önce çıkan çalışanlar tekrar bu uygulama kapsamına girebilecek.

Hürriyet'te yer alan habere göre; işten çıkarma yasağı halen yürürlükte olduğu için işyerinin kapanması, işin sona ermesi, ahlak ve iyi niyet kurallarına uyulmaması halleri dışında sözleşme feshi yapılamıyor. Bunun yerine, işverenler çalışanları için ücretsiz izin veya kısa çalışma ödeneğini kullanabiliyor.

Ücretsiz izne gönderilen çalışanlar için de, işsizlik sigortası fonundan aylık brüt bin 177 TL net bin 1168...