konut kredisi faizi gelir vergisinden düşülür mü

konut kredisi faizi gelir vergisinden düşülür mü

Kredi ile alınan bir konut ile ilgili merak edilen hususlar arasında "Kredi ile alınan evde ödenen faiz değer artış vergisinden düşülür mü?" sorusu bulunuyor. İşte sorunun yanıtı ile ilgili Vergi Dairesi Başkanlığı karar örneği...

Kredi çekecekler dikkat! En uygun konut kredisi faizi hangi bankada?

Ev alacak vatandaşlar konut kredisi faizlerini araştırıyor. Peki bankaların güncel kredi faizleri ne oldu? İşte banka banka konut kredisi faiz oranları...

Konut kredisi faizleri yüzde 18.71 oldu!

Konut kredisi faizleri 2.5 yılda 3 kez tavan, 2 kez taban çekti. 18 Aralık itibariyle konut kredisi faizi yüzde 18.71 oldu. 

Konut kredisi faizleri 2 Ağustos 2019'dan beri en yüksek seviyesinde!

Türk Lirası mevduat faizi ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarında yükseliş devam ediyor. İhtiyaç kredisi yıllık faizleri yüzde 22,85'e ulaştı. TL bazlı konut kredi faizleri 39 baz puan artış göstererek yüzde 17,88 oldu ve konut kredisi faizleri 2 Ağustos 2019’dan beri olan en yüksek seviyesini gördü.

En uygun konut kredisi faizi bu bankada!

Ev almak isteyen vatandaşlar, konut kredisi faiz oranlarını araştırıyor. Kredi faizleri ise Ağustos ayından beri yükselişini sürdürüyor. Peki güncel konut kredisi faizleri ne oldu? 300 bin TL'lik konut kredisinin aylık taksitleri ne kadar?

En uygun konut kredisi faizi hangi bankada? 

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) Eylül ayına ilişkin açıkladığı konut satış rakamlarının ardından ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar en uygun konut kredisini veren bankayı araştırıyor. Peki, en uygun konut kredisi hangi bankada? İşte bankaların konut kredisi için uyguladığı faiz oranları...

En düşük konut kredisi faizi hangi bankada?

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar en uygun konut kredisi veren bankayı araştıyor. Peki bankaların güncel konut kredisi faiz oranları neler? İşte bankaların güncel faiz oranları...

Konut kredisi faiz oranlarında hızlı artış!

Konut kredisi faiz oranları artmaya devam ediyor. Konut kredisi faizlerinin yükselmesiyle birlikte konut alacak olan vatandaşlar en düşük faiz oranıyla kredi veren bankayı araştırmaya başladı. Peki bankaların güncel konut kredisi faiz oranları ne oldu? En düşük konut kredisi faizi hangi bankada?

En düşük konut kredisi faizi hangi bankada?

Bankalarının taşıt-ihtiyaç konut kredisi faiz oranları açıklandı. İşte ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarının yakından ilgilendiği bankalarının konut kredisi oranları listesi...

Güncellenen oranlarla en uygun konut kredisi faizi hangi bankada?

Bankaların konut kredisi kampanyalarının sona ermesiyle güncel konut kredisi faiz oranları değişti. Güncellenen oranlarla en uygun konut kredisi faiz oranı hangi bankada? İşte bankaların konut kredisi faiz oranları...

En uygun konut kredisi faizi hangi bankada?

Konut kredilerinde zaman zaman düşük faiz oranlarıyla kampanyalar hayata geçiriliyor. Haziran ayı başında kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını düşürmesi, kredilere olan talebi artırmıştı. Son zamanlarda ise faizler yükselişe geçti. Peki en uygun konut kredisi veren bankalar hangileri?

Konut kredisi faizleri yeniden arttı!

Konut kredisi faiz oranları yeniden güncellendi. Bankaların konut kredisindeki faiz oranlarını yükseltmesiyle ev alacak olan vatandaşlar en düşük konut kredisi faiz oranı veren banka hangisi, en düşük konut kredisi faizi ne kadar olduğunu araştırıyor..

Konut kredisi faizleri yükseliyor mu?

Kamu bankaları (Ziraat, Halkbank, Vakıfbank) tarafından devreye alınan Cumhuriyet tarihinin en düşük kredi faizi paketi sonrası konuyla ilgili son dakika araştırmalar artarak devam ediyor. Peki konut kredisi faizleri yükseliyor mu?

Konut kredisi faiz oranları güncellendi!

Kamu bankalarının (Ziraat, Halkbank, Vakıfbank) devreye aldığı Cumhuriyet tarihinin en düşük kredi faizi paketi sonrası konuyla ilgili son dakika araştırmalar arttı.  Peki konut kredisi faizlerinde son durum ne oldu?

konut kredisi faizi gelir vergisinden düşülür mü Haberi

konut kredisi faizi gelir vergisinden düşülür mü

Kredi ile alınan evde ödenen faiz değer artış vergisinden düşer mi?

Kredi ile alınan bir konutun değer atış vergisi ile ilgili olarak merak edilen hususlar arasında "Kredi ile alınan evde ödenen faiz değer artış vergisinden düşülür mü?" sorusu da yer alıyor.


Tapuda kayıtlı değeri esas alınarak endekslemeye tabi tutuluyor. Satış tarihine kadar ödenmiş olan konut kredisi faizleri ile alıma ilişkin diğer giderlerin ise, iktisap bedelinin tespitinde maliyete dahil edilmesi endekslemeye tabi tutulmaksızın mümkün bulunuyor. Konu ile ilgili Vergi Dairesi Başkanlığı kararı aşağıda yer alıyor:


Değer artış kazancında ilk iktisap tarihinin tespiti ve maliyet artışında endeksleme hk.


Tarih 29/02/2012

Sayı B.07.1.GİB.4.41.15.01-GVK-2011/30-57

Kapsam

T.C.

GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI

KOCAELİ VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI

(Mükellef Hizmetleri Grup Müdürlüğü)


Sayı: B.07.1.GİB.4.41.15.01-GVK-2011/30-57

29/02/2012

Konu : Değer artış kazancında ilk iktisap tarihinin tespiti...