09 / 08 / 2022

kpss 2022 ÖSYM

kpss 2022 ÖSYM

Kamu Personel Seçme Sınavı Lisans'ın (2022-KPSS Lisans) genel yetenek-genel kültür, eğitim bilimleri, alan bilgisi, öğretmenlik alan bilgisi oturumu başvuruları, 24 Mayıs-6 Haziran tarihlerinde alınacak. KPSS'ye gireceklere ABB'den eğitim desteği verilecek.

Özel- Vakıf Üniversitelerinin ücretleri ne kadar oldu? İşte 2022 özel üniversitelerin fiyat listesi

YKS sınav sonuçlarının açıklanmasından kısa süre sonra ÖSYM tercih kılavuzunu da yayımladı. Milyonlarca öğrenci YKS tercihi yapmak için üniversitelerin fiyatlarını araştırmaya başladı. Peki Vakıf üniversitelerin 2022-2023 ücretleri ne kadar? İşte özel üniversite bölümlerinin 2022-2023 ücretleri...

Kızılay hemen KPSS şartsız personel alımı yapıyor! Kızılay personel alımı ilanına nasıl başvurulur? Sakın kaçırmayın!

Kızılay Yatırım Holding bünyesinde istihdam için KPSS şartsız personel alım ilanı resmen yayımlandı. Adaylar söz konusu pozisyon için 20 Haziran 2022 tarihine kadar başvuru yapabilecek.

KPSS 2022 sınavaına gireceklere destek ödemesi yapılacak! İşte başvuru şartları

Kamu Personel Seçme Sınavı Lisans'ın (2022-KPSS Lisans) genel yetenek-genel kültür, eğitim bilimleri, alan bilgisi, öğretmenlik alan bilgisi oturumu başvuruları, 24 Mayıs-6 Haziran tarihlerinde alınacak. KPSS'ye gireceklere ABB'den eğitim desteği verilecek.

KPSS 2022 başvuru tarihleri belli oldu!

ÖSYM 2021-2022 eğitim yılı kapsamında KPSS başvuru ve sınav tarihlerini açıkladı. KPSS 2022 sınavına girecek adaylar takvimin açıklanmasını beklerken sınav ücreti de merak konusu. Peki KPSS 2022 başvuru tarihi ne zman? 2022 KPSS sınav ücreti ne kadar?

ÖSYM'nin KPSS sınavı şartı olmadan eleman alımı yapılacak! Halkbank eleman alım ilanı ve başvuu şartları açıklandı

Yılın ilk çeyreğinde 2 milyar lira kâr açıklayan Halkbank, ÖSYM'nin yaptığı KPSS şartı aranmaksızın eleman alımı yapacağını açıkladı. Halkbank alacağı personelleri nasıl işe alacağını ayrıntılarını duyurdu. Başvuru tarihleri ve başvuru için gereken bilgiler açıklandı. İşte detaylar..

Türk Telekom KPSS'siz 6 bin lira maaşla personel alacak! Türk Telekom personel alımı başvuruları nasıl yapılır?

Türk Telekom 6 bin lira maaş ile çalışacak personel alacak! Ayrıca KPSS şartı bulunmuyor! Peki, Türk Telekom 2022 senesi personel alım koşulları nelerdir? Başvurular nasıl yapılır? İşte tüm ayrıntılar...

Karayolları Genel Müdürlüğü personel alacak! KPSS-2022/7 kılavuzu yayınlandı! Son Gün 21 Nisan!

Karayolları Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı tercihleri için ÖSYM KPSS-2022/7 tercih kılavuzunu yayımladı. Peki, başvurular nasıl yapılacak, ne zaman bitecek ve başvuru yapmak için aranan koşullar nelerdir? İşte tüm ayrıntılar...

Sağlık Bakanlığı 10 bin personel alımı sonuçları açıklandı mı? KPSS 2022/5 sonucu sorgulaması

Merakla beklenen Sağlık Bakanlığı KPSS-2022-5 tercih sonuçları açıklandı. ÖSYM’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, 15-22 Mart 2022 tarihlerinde tercihlerin alındığı Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçlarının erişime açıldığı belirtildi.

5 bin liradan başlayan maaşla İŞKUR personel alımı yapıyor! 2022 KPSS şartlı ve şartsız...

İş arayan vatandaşlara iş imkanı sunan İŞKUR, en güncel iş ilanlarını resmi internet sitesinde duyurmaya devam ediyor. İŞKUR en az ilkokul mezunu, 5 bin TL ile 9 bin TL maaş aralıklı, KPSS şartlı ve şartsız güncel İŞKUR personel ilanlarını yayınladı. İşte ayrıntılar...

KPSS 2022/3 tercih sonuçları açıklandı mı? Ulaştırma Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS 2022/3 tercih sonuçları için geri sayım başladı. 2 Mart 2022 Çarşamba günü itibarıyla sona eren tercih işlemlerinin ardından KPSS 2022/3 tercih sonuçlarının açıklanması için gözler ÖSYM’de olacak.

Nef 2022’nin ilk arsa fırsatını 31 Aralık'ta tanıtacak!

Gayrimenkul piyasasında sektöre “markalı arsa’ ile yeni bir soluk olan Nef, 2022 senesinin ilk fırsatı için harekete geçti. Nef, Nef Arsa için sunulan fırsatı 31 Aralık gecesi ilan edilecek.

2022'de çimento fiyatları yüzde 20 artacak!

Döviz kurundaki artış inşaat malzeme fiyatlarını etkilemiş ve alım gücünü düşürmüştü. İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu, çimentonun 2022'nin ilk ayında zamlanacağını açıkladı.

Emlak sektörü 2022'de yükselişine devam edecek!

Pandemiye rağmen 2021'yi hareketli geçiren emlak sektörü 2022 senesinde de gözde sektör olmaya devam edecek. Yeni yılda çok sayıda konut projesinin raftan inmesi bekleniyor. 

kpss 2022 ÖSYM Haberi

kpss 2022 ÖSYM

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) , 2022-KPSS Lisans, genel yetenek-genel kültür oturumu ile eğitim bilimleri oturumu 31 Temmuz'da, alan bilgisi oturumları 6-7 Ağustos'ta, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmen atamalarına katılacak öğretmen adayları için alanlarına bağlı olarak öğretmenlik alan bilgisi oturumu 14 Ağustos'ta, Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları din hizmetleri alan bilgisi testini, 27 Kasım'da yapacak.

Adayların tümünün, 31 Temmuz'daki sabah oturumuna girmesi zorunlu olacak. Adaylar, sınavın diğer oturumlarından hangilerine gireceklerine kendileri karar verecek.

2022-KPSS Lisans genel yetenek-genel kültür, eğitim bilimleri, alan bilgisi, öğretmenlik alan bilgisi oturumu başvuruları, 24 Mayıs-6 Haziran tarihlerinde alınacak. Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi başvuruları ise 7-17 Ekim tarihlerinde olacak.

Adaylar başvurularını, elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin...