29 / 06 / 2022

makü öğrenci yurdu ne zaman yapılacak

makü öğrenci yurdu ne zaman yapılacak

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı, yaptığı yazılı açıklamada, İstiklal Yerleşkesi'ne yapılacak yurt için Gençlik ve Spor Bakanlığınca yetkilendirilen yüklenici firma adına Yunus Emre Sarı ile protokol imzaladıklarını bildirdi...

Şarkışla öğrenci yurdu açıldı!

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ortaklığında hayata geçirilen Şarkışla öğrenci yurdu hizmete açıldı. 

Altınova Kız Öğrenci Yurdu tamamlanma aşamasında!

Yalova Altınova'da hayata geçirilen 200 yataklı Altınova Kız Öğrenci Yurdu’nun inşaat çalışmaları devam ediyor. Altınova Kız Öğrenci Yurdu tamamlanma aşamasında.

Sivas'a 10 bin kişilik öğrenci yurdu inşa edilecek!

Türkiye'nin tek seferde yapılacak en büyük yurt projesi Sivas'ta hayata geçiriliyor. Sivas'a 10 bin kişilik öğrenci yurdu inşa edilecek.

Kocaeli'ye beş yıldızlı otel konforunda öğrenci yurdu!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentte beş yıldızlı otel konforunda öğrenci yurdu inşa etti.

Bayraktar Öğrenci Yurdu Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Bayraktar Öğrenci Yurdu Ticaret Limited Şirketi Emine Esra Bayraktar, Murat Bayraktar ve Aykut Yeşiltepe ortaklığında 100 bin TL sermaye ile bugün kuruldu.

Bursa Şaban Güzeler Erkek Öğrenci Yurdu açıldı!

Bursa’yı değerleriyle geleceğe taşırken, eğitime yaptığı yatırımları aralıksız olarak sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan İlim Yayma Cemiyeti Şaban Güzeler Orta Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu'nu hizmete açtı.

Osmaniye’ye bin kişilik öğrenci yurdu geliyor!

Osmaniye’de bin kişi kapasiteli öğrenci yurdu inşa edilecek. 50 dönümlük alana yapılacak yurdun 2019 yılı aralık ayında bitirilmesi planlanıyor.

Osmaniye'ye bin kişilik öğrenci yurdu yapılacak!

Osmaniye’de bin kişi kapasiteli öğrenci yurdu yapılacak. Osmaniye’de faaliyet gösteren mevcut kız ve erkek öğrenci yurtlarının haricinde bin kişilik yurt için çalışmalara başlandı.

Samsun Tekkeköy'e bin kişilik kız öğrenci yurdu!

Tekkeköy Belediyesi Aşağıçinik hizmet binası bin kişilik kız öğrenci yurdu oluyor.

TÜRGEV Afyon Kız Öğrenci Yurdu açılıyor!

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, TÜRGEV Afyonkarahisar Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu'nun kısa zamanda hizmete açılacağını belirtti.

Sivas'a 10 bin kişilik öğrenci yurdu geliyor!

Sivas'a 10 bin kişilik öğrenci yurdu yapılacak. Vali Gül: "Sivas'a yapılacak 10 bin kişilik öğrenci yurdu ihaleye çıktı. Türkiye'de tek seferde yapılan en büyük proje" dedi.

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu'na 60 kişilik öğrenci yurdu!

Kahramanmaraş'ın merkez Dulkadiroğlu İlçe Belediyesi, 60 kişilik ortaöğretim kız öğrenci yurdu inşa ettiriyor. Belediye Başkanı Necati Okay, yurdun 2018'in başında açılacağını ifade etti.

Zeytinburnu'na 414 yatak kapasiteli öğrenci yurdu!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Zeytinburnu Belediyesi Kazlıçeşme Mahallesi'ne 414 yataklı kız öğrenci yurdu inşa ediyor.

makü öğrenci yurdu ne zaman yapılacak Haberi

makü öğrenci yurdu ne zaman yapılacak


Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesine (MAKÜ) bin kişilik öğrenci yurdu yapılacağı bildirildi. 


MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı, yaptığı yazılı açıklamada, İstiklal Yerleşkesi'ne yapılacak yurt için Gençlik ve Spor Bakanlığınca yetkilendirilen yüklenici firma adına Yunus Emre Sarı ile protokol imzaladıklarını bildirdi.


Üniversitelere yapılacak yurtların öğrenciler için büyük önem taşıdığına işaret eden Saatcı, şunları kaydetti:


"Kampüs alanları öğrencilerin varlığı ile şenlenir. Yapılacak yurtlarla öğrencilerimize kampüs içinde kalma imkanı sağlanacak. Böylelikle kampüs ismi, taşıdığı anlama daha çok ulaşacak. Öğrencilerimize faydalı bir çalışma ortamı oluşturacağından dolayı mutluyuz. Yeni yapılacak yurdun üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum."


Burdur...