malatya melekbabada yeni açılan kütüphane

malatya melekbabada yeni açılan kütüphane

Melekbaba Semt Konağı’nda gerçekleştirilen Melekbaba Semt Kütüphanesi’nin açılışına; Vali Vasip Şahin, İl Emniyet Müdürü Nuri Uluayak, Malatya Belediyesi Sanat Merkezi Müdürü İhsan Gençay, ilgili ve yetkililer ile vatandaşlar katıldı...

Malatya Yeşilyurt'ta belediye hizmet binası inşa ediliyor! 

Malatya Yeşilyurt Belediyesi, kente yeni hizmet binası kazandırmak için çalışmalara başladı. Hizmet binasının kısa sürede tamamlanması bekleniyor. 

Malatya Yeni Sanayi Sitesi'nde 2 bin 400 iş yeri inşa edilecek!

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 2021 projeleri için sunum yaptı. Belediyenin yeni projeleri içerisinde Yeni Sanayi Sitesi için 2 bin 400 inşaatı da yer alıyor. 

Malatya Pütürge'de yapılacak depremzede evleri mecliste!

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde gerçekleşen depremde hasar gören Malatya'nın Pütürge ilçesindeki depremzedeler için yeni konut yapımı meclis gündemine taşındı. CHP'li Ağbaba, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Malatya'nın depremden etkilenen bölgelerinin çehresi yeni konutlarla değişiyor!

Malatya'da merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 24 Ocak 2020 tarihinde yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen bölgenin çehresi yeni yatırımlarla değişti.

Malatya Tohma Köprüsü açıldı! 

Malatya ile Sivas arasındaki Karakaya Baraj Gölü üzerinde "itme sürme yöntemi" ile inşa edilen yeni Tohma Köprüsü açıldı. 

Malatya Havalimanı'nın yeni termal binasının temeli atıldı!

Malatya Havalimanı Yeni Terminal Binası'nın temel atma töreni gerçekleşti. Törene Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu katılım sağladı. 

Malatya Tohma Köprüsü bugün açılıyor! 

Malatya ile Sivas arasındaki Karakaya Baraj Gölü üzerinde "itme sürme yöntemi" ile inşa edilen yeni Tohma Köprüsü bugün açılıyor. 

Malatya'ya 2 yeni ulaştırma projesi müjdesi!

Malatya Havalimanı'nda hayata geçirilecek olan yeni terminal binasının temel atma ve Tohma Köprüsü'nün açılış töreni yarın yapılacak.

Malatya Havalimanı yeni terminal binasının temeli 6 Şubat'ta atılacak!

Malatya Havalimanı için inşa edilecek yeni terminal binasını temeli 6 Şubat'ta atılacağı açıklandı. 

Malatya’da 1 yılda 6 bin depremzede aileye yeni konut yapıldı!

Malatya’da yaklaşık 2 milyar liralık yatırımın hayata geçirildiğini anlatan AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, 234 bin bağımsız bölümde hasar tespitinin yapıldığını açıkladı.

Yeni Kömürhan Köprüsü, Bağlantı Tüneli ve Yolu Yapım Projesi tamamlandı!

Malatya ile Elazığ arasındaki Karakaya Baraj Gölü üzerinde yapılan ve türkülere konu olan "Kömürhan Köprüsü", bağlantı tüneli ve yeni yüzüyle Doğu Anadolu'yu Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu ve Akdeniz bölgeleriyle bağlayacak..

Malatya Büyükşehir Belediyesi kiracılarından kira almayacak!

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle belediyenin kiracısı olan esnaflardan kapalı oldukları döneme ait kira bedellerini almayacaklarını açıkladı. 

Kızılay, Malatya'da 3 yeni fabrika inşa ediyor!

Kızılay, Malatya’da Afet Barınma Sistemleri Fabrikası, Çadır ve Tekstil Fabrikası inşa ediyor. 

malatya melekbabada yeni açılan kütüphane Haberi

malatya melekbabada yeni açılan kütüphane


Malatya merkez’de Melekbaba Semt Kütüphanesi’nin açılışı törenle yapıldı.


Melekbaba Semt Konağı’nda gerçekleştirilen Melekbaba Semt Kütüphanesi’nin açılışına; Vali Vasip Şahin, İl Emniyet Müdürü Nuri Uluayak, Malatya Belediyesi Sanat Merkezi Müdürü İhsan Gençay, ilgili ve yetkililer ile vatandaşlar katıldı.


Açılışta konuşan Vali Vasip Şahin, kitapların önemine temas ederek, “50’nci yılını kutladığımız ‘Kütüphaneler Haftası’ çerçevesinde Malatya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Sodesle Gelişen Ufuklar (SODES) projesi kapsamında Melekbaba Semt Konağında bulunan Melekbaba Okuma Merkezinde kundan kütüphanemizin açılışına hoş geldiniz” dedi.


Malatya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü olarak yaklaşık 450 çocuğun eğitim aldığı Malatya Belediyesine ait Melekbaba Semt Konağı içerisinde bin 56 kitabın yer aldığı kütüphane oluşturarak bu bölgede yaşayan çocuk ve gençleri mahallelerinde kitapla buluşturmak ve onlara kitap...