09 / 08 / 2022

Merkez Bankası faiz beklentisi 2022

Merkez Bankası faiz beklentisi 2022

Merkez Bankası milyonlarca kişi tarafından merakla beklenen piyasa katılımcıları anketini paylaştı. Peki Merkez Bankasının yıl sonu dolar, faiz ve enflasyon beklentisi ne oldu?

Avrupa Merkez Bankası kritik faiz kararından sonra gözler dolara çevrildi!

Avrupa Merkez Bankası kritik faiz kararını açıkladı. Bu açıklamadan sonra dolar ve euronun son durumu merak edilmeye başlandı. İşte detaylar!

Avrupa Merkez Bankası faiz kararını resesyona rağmen mi açıklayacak?

Küresel piyasada artan enflasyon nedeniyle ekonomileri zor bir dönemden geçen Avrupa, Rusya'ya bağlı enerjisi nedeniyle iyice krize girdi. Rus gazı ve petrolüne bağlı ekonomisi resesyon sinyalleri veren Avrupa, Merkez Bankası eliyle faiz artırmaya hazırlanıyor.

Merkez Bankası'nın faiz kararı öncesi piyasadan dikkat çeken para çıkışı! Satan satana...

Merkez Bankası'nın yarın yapacağı faiz kararının ele alınacağı toplantı öncesi piyasada dikkat çeken bir sermaye çıkışı gözlendi. Yabancı yatırımcılar borsa hisse senetlerinden hızlı bir çıkış gerçekleştirdi. İşte dikkat çeken sermaye çıkışının perde arkasında yatan nedenler...

Tüm gözler Merkez Bankası'nın faiz kararında! Uzmanlar tek bir tahminde birleşiyor

Merkez Bankası, 2022 yılının 7. faiz kararını 23 Haziran Perşembe günü saat 14:00'te duyuracak. Anketlere göre, faizin yüzde 14'te sabit bırakılacağı tahmin edilmekte. İşte TCMB ve Foreks'in anketlerine katılan ekonomistlerin tahmini...

Piyasa nefesini tuttu Merkez Bankası’nın faiz kararını bekliyor! İşte masadaki seçenekler!

ABD Merkez Bankası, enflasyon verilerinin alarm vermesi sebebiyle bir süredir faiz artışına ilişkin adımlarını hızlandırmıştı. Haziran enflasyonun tahminlerin üstünde çıkmasıyla Fed’in agresif sıkılaşmayı sürdüreceği beklentileri de arttı.

Societe Generale Merkez Bankası'nın faiz politikasını açıkladı: Mümkün olduğu kadar direnecek

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu başkanlığında geçtiğimiz hafta toplanan Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizini yüzde 14 seviyesinde sabit tuttu. Kurulun kararını değerlendiren Societe Generale bankanın faiz politikasıyla ilgili bir rapor yayınladı.

Ekonomistler Merkez Bankası'nın faiz kararını yorumladı! Sonuç: TL'de değer kaybı!

 Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), son beş toplantısında olduğu gibi resmi enflasyon yüzde 73,5 seviyesinde olmasına rağmen politika faizini yine yüzde 14'te sabit tuttu. Ekonomistler, Merkez Bankası'nın enflasyonu frenlemek için faiz artışına gitmesi gerektiğine vurgu yaptı. İşte

Piyasaların merakla beklediği karar belli oldu! Son dakika! Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın merakla beklenen faiz kararı açıklandı. Merkez Bankası bugün yaptığı toplantısında faizi sabit tuttu. İşte ayrıntılar...

Piyasalar Merkez Bankası'nın faiz kararına kilitlendi! İşte uzmanların tahmini

Merkez Bankası, 2022 yılının 6. faiz kararını bugün saat 14:00'te açıklayacak. Milyonlarca vatandaş TCMB'den çıkacak faiz kararına odaklandı. İşte AA Finans, Bloomberg, TCMB ve Reuters anketlerine katılan ekonomistlerin tahminleri...

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Merkez Bankası toplantısı ne zaman?

Merkez Bankası toplantısının ne zaman olacağı vatandaşların gündeminde yer alıyor. Peki Merkez Bankası toplantısı ne zaman olacak? İşte detaylar!

Piyasa Kahini İslam Memiş Merkez Bankası’nın faiz kararı öncesi gram altın ve dolar için büyük zirveyi açıkladı

Altın ve Piyasalar Uzmanı İslam Memiş, 23 Haziran’da açıklanacak olan Merkez Bankası’nın faiz kararı öncesi gram altın ve dolar için tahminlerde bulundu.

Tüm gözler Merkez Bankası'nın faiz kararına çevrildi! Uzmanlar tek bir tahminde birleşti

Merkez Bankası, 2022 yılının 6. faiz kararını 23 Haziran Perşembe günü saat 14:00'te açıklayacak. Milyonlarca vatandaş TCMB'den çıkacak faiz kararına odaklanırken yapılan anketlere göre, faizin yüzde 14'te sabit bırakılacağı tahmin ediliyor. İşte AA Finans, Bloomberg ve Reuters anketlerine katılan e

Merkez Bankası'ndan faiz kararı! 15 yıl sonra ilk kez...

İsviçre Merkez Bankası, beklenmedik bir kararla sıkıştırmaya gitti ve faiz oranını 50 baz puan artırrma kararı aldı.

Merkez Bankası faiz beklentisi 2022 Haberi

Merkez Bankası faiz beklentisi 2022

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) merakla beklenen şubat ayı Piyasa Katılımcıları Anketi'ni resmen paylaştı.

Birgün'de yer alan habere göre, katılımcıların cari yıl sonu tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi bir önceki ankette yüzde 29,75 şeklindeyken, açıklanan resmi rakamlara göre bu anket döneminde 34,06 şeklinde oldu.

Peki Merkez Bankasının yıl sonu dolar, faiz ve enflasyon beklentisi ne oldu?

Resmi olarak açıklanan ve merakla beklenen rakamlara göre, 12 ay sonrası tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 25,37 şeklinde olurken, yine açıklanan verilere göre, bu anket döneminde yüzde 24,83 şeklinde oldu. Yine açıklanan resmi verilere göre, 24 ay sonrası tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi ise aynı anket dönemlerinde sırasıyla yüzde 15,54 şeklinde ve yüzde 15,42 şeklinde oldu.

Merakla beklenen resmi rakamlara göre, 2022 yılı...