31 / 01 / 2023

Mir ödeme sistemi

Mir ödeme sistemi

Mir ödeme sistemi gündemde yer alan konulardan biridir. Peki mir ödeme sistemi nedir? İşte detaylar!

ING yeni kampanyasını resmen açıkladı! ING’li olsun ya da olmasın herkese son dakika müjdesi! Hemen bakın!

ING Türkiye, taksitleri kalıpların dışına çıkaran “ING Taksitle” adında yeni nesil ödeme sistemi için düğmeye bastı. ING’li olsun ya da olmasın, herkes ING Taksitle kampanyasından yararlanabilecek.

Kamu bankaları da MİR karttan çekilme kararı aldı

Bazı özel bankaların sistemi askıya almasının ardından kamu bankaları da Rusya ödeme sistemi olan Mir'den çıkma kararı aldı. Böylece Halkbank, Ziraat Bankası, İş Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankası, Rusya’nın MİR kart sisteminden çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi kurmayları ile bir araya geldi! Konu MİR Kart..

Recep Tayyip Erdoğan bugün Vahdettin Köşkü’nde ekonomi kurmaylarıyla bir araya geldi. Cuma namazı sonrası yaptığı açıklamada toplantının konusunun MİR Kart ve Mir sistemi olacağı açıklandı.

Mir ödeme sistemi nedir? Mir ödeme sistemi ne anlama gelir, ne demektir?

Mir ödeme sistemi gündemde yer alan konulardan biridir. Peki mir ödeme sistemi nedir? İşte detaylar!

İş Bankası'nın ardından Denizbank da aynı kararı aldı

ABD'nin ve Batı'nın ambargoyu delmeye yardım nedeniyle yaptırım sopasının sallamasının ardından Rusya'nın ödeme sistemi içindeki 5 bankadan, özel sektöre ait olan ikisi sistem dışına çıktı. Kamu banklarının nasıl bir eylem planı izleyeceği merakla bekleniyor.

İş Bankası’nda deprem! İşlemler durduruldu

İş Bankası, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD)  Rusya-Ukrayna savaşından kaynaklı yaptığı yaptırım uyarıları nedeniyle Rus turistlerin en çok kullandığı Rus ödeme sistemi Mir'i askıya aldığını açıkladı.

İş Bankası o uygulamayı askıya aldı

İş Bankası,  ABD ve Satı'dan gelen baskılar nedeniyle Rusya'nın ödeme sistemi Mir'i askıya aldı. Kararın, borsada bugün yaşanan sert düşüşte etkili olduğu ve Türkiye ile Rusya arasındaki ticareti de olumsuz etkileyeceği ifade edildi.

Rusya'dan Bitcoin açıklaması!

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya’nın son zamanlarda sık sık güngeme delen Bitcoin’i bir ödeme sistemi olarak tanımaya hazır olmadığını söyledi.

PayPal İngiltere'de kripto para hizmetine başladı!

ABD'li çevrimiçi ödeme sistemi PayPal, İngiltere'deki müşterilerinin bugünden itibaren 4 çeşit kripto para birimi satın alabileceğini açıkladı.

FAST para gönderme sisteminde değişiklik: Limit 2000 lira oldu!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 8 Ocak'tan itibaren kullanıma açılan yeni nesil 7/24 anlık ödeme sistemi Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) Sistemi'nde işlem üst limitinin 2.000 liraya yükseltileceğini açıkladı.

Blockone kripto para borsası kuruyor!

Blok zincir platformu şeklinde hizmet veren ve uzun süredir aralarında dijital ödeme sistemi Paypal'ın kurucusu Peter Thiel, Alan Howard ve Lois Bacon'un da yer aldığı milyarder yatırımcıların destek verdiği Block.one kripto para borsası kurma kararı verdi.

FAST Sisteminde işlem üst limiti 1000 TL oldu!

Kullanıma açılan yeni nesil 7/24 anlık ödeme sistemi Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) Sistemi'nde işlem üst limiti 1.000 TL’ye yükseltildi.

Noterlerde 2020'de 600 milyon TL'lik işlem kredi kartıyla yapıldı!

Adalet Bakanlığı, 3 Şubat 2020'de hayata geçirilen "Noterlik İşlemlerinde Güvenli Ödeme Sistemi ve Noter Ücretlerinin Kredi Kartı ile Ödenmesi" uygulaması kapsamında 597 milyon 592 bin 328 TL'lik işlemin kredi kartıyla yapıldığını belirtti.

Mir ödeme sistemi Haberi

Mir ödeme sistemi

İki Türk bankası Mir ödeme sistemiyle bağlantılı işlemleri artık desteklemedikleri ve Mir ile çalışan kartları kabul etmediklerini geçtiğimiz gün duyurdu. Bu bilgiler ışığında Mir ödeme sistemi nedir, mir ödeme sistemi ne demektir? soruları sorulmaya başladı.

İşte mir ödeme sistemine dair merak edilen detaylar…

Rusya Merkez Bankası tarafından 2017 Mayıs ayında kurulan Mir sistemi ülkeler arasında sorun yaşanmaya başlandı. Rusya üzerinde küresel finansal baskıyı artırmak için Mir ödeme sistemi ülkeler tarafından askıya alındı. Ancak Türkiye'de üç kamu bankası Mir kartlarla işleme hala izin verirken iki özel banka tüm finansal işlemlerin yapılmasını durdurdu.

MİR ÖDEME SİSTEMİ ÜLKELER ARASINDA SORUNA NEDEN OLUYOR!

Amerikan Hazinesi Yabancı Varlıklar Kontrol Dairesi, geçen hafta Mir ödeme sistemini kullanan finansal kuruluşlara yaptırım uyarısı yapmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya'nın ödeme sistemi Mir'le...