Olympos Beydağları kaçıncı derece sit alanı

Olympos Beydağları kaçıncı derece sit alanı

Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'nun Olympos Beydağları Sahil Milli Parkı sınırları içerisindeki antik yerleşim alanının 1. Derece Arkeolojik Sit Alanı olarak tescil edilmesi kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yeni konutta fiyat artışları kaçınılmaz!

Yapı Fuarı Direktörü Banu Keskin, 2021'de yeni konut inşaatlarının tamamlanacağını belirterek nu konut fiyatlarının artacağını dile getirdi. 

Bakanlıktan mavi bayraklı Sarısu Plajı'na akaryakıt iskelesi teklifi!

Beydağları Sahil Milli Parkı yer alan Sarısu Plajı'na Ulaştırma Bakanlığı'nca yapımı teklif edilen petrol iskelesi tepkilere sebep oldu. CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, “Bu proje Sarısu'ya ihanettir” dedi.

Nevmekân Selimiye Millet Kıraathanesi Eylül'de açılacak!

Millet Kıraathaneleri’nin en güzel örneğini Üsküdar’da temsil eden Nevmekân’ların üçüncüsü için geri sayım başladı.

Milyonluk villalar Bitcoin ile satılıyor!

Koronavirüs tüm sektörlerde yeni düzenlemelere yol açarken, gayrimenkul sektöründe de yeni normal olarak tanımlanan süreç içerisinde teknoloji kullanımı yükseliyor. Antalya Homes, TeleProperty ile Türkiye’de uzaktan gayrimenkul satışlarına öncülük ediyor.

AKİP'ten Olimpos'un imar planı değişikliğine dava!

AKİP, Beydağları Sahil Milli Parkı alanı içinde yer alan Olympos arkeolojik sit alanının kaçak yapıların bulunduğu bölümünün, 2’nci dereceden 3’üncü dereceye düşürülerek imara açılmasına itiraz etmeye ve yargıya taşımaya karar verdi...

Bağcılar'a 9’uncu metro müjdesi!

Bağcılar’da üçüncü kez aday olan Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı,“Başka ilçelerde vatandaşlar metro geliyor diye sevinirken biz ilçemizden geçmesi planlanan 9’uncu metronun müjdesini alıyoruz'' dedi.

En çok gökdelene sahip şehirler açıklandı!

Skyscrapercenter en çok gökdelene sahip şehirleri açıkladı. Listede Türkiye'de yer aldı. Bakın hangi şehirde kaç gökdelen var, Türkiye'nin o şehri kaçıncı sırada...

Saklıkent'te kaçak inşaatın sahibi müteahhit çıktı!

Saklıkent’te imar barışı fırsatçılığı yaparak bölgenin en hakim noktasına duvar örüp iki farklı noktada kaçak inşaat yapan Ç.S., Beydağları Saklıkent Konut Yapı Kooperatifi üyesi çıktı.

Valiliklerden vatandaşlara imar barışı uyarısı!

Türkiye genelinde başlatılan İmar Barışı kapsamında uygulamayı fırsat bilen bazı vatandaşlar kaçak yapı inşaatlarına başladı. Valilik, konu ile ilgili vatandaşları uyaran bildiri yayınladı.

Aytaç Feda: Vergi levhasını görmeden ev kiralamayın!

Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği 2. Başkanı Aytaç Feda, vatandaşları kaçak emlakçılara karşı uyardı. Feda, emlakçıların yüzde 70'inin kaçak olarak çalıştıklarını söyledi.

Büyükçekmece'deki 15 kaçak inşaata mühür!

Her seçim dönemini fırsat olarak gören ve yasaları hiçe sayan bazı uyanık vatandaşlar kaçak inşaat girişimlerini hızlandırdı.

Phaselis Antik Kenti'ndeki otel projesi iptal edildi!

Kemer Beydağları Olimpos Milli Park sınırları içinde kalan ve bir kısmı da birinci derecede arkeolojik sit olan 180 bin metrekarelik alandaki otel projesiyle ilgili tahsisi iptal eden yerel mahkemenin kararı, Danıştay tarafından da onandı.

Kındılçeşme kamp alanı kullanıma kapatıldı!

Antalya Kemer’deki Beydağları Sahil Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan 1’inci derece doğal sit alanı Kındılçeşme’nin statüsü ‘kamp alanı’ olarak değiştirildi. Kamp alanı yüksek duvarlarla çevrilerek halkın kullanımına kapatıldı.

Olympos Beydağları kaçıncı derece sit alanı Haberi

Olympos Beydağları kaçıncı derece sit alanı

İşte Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'nun Olympos Beydağları Sahil Milli Parkı sınırları içindeki antik yerleşim alanı için verdiği o karar;


ANTALYA KÜLTÜR VARLIKLARINI KORUMA BÖLGE KURULU

KARAR


Toplantı Tarihi ve No    : 20.06.2014/86                                                 Toplantı Yeri

Karar Tarihi ve No        : 20.06.2014/2832                                           ANTALYA


Antalya İli, Kemer İlçesi, Beycik Mahallesi, Fırıncık Pınarı Mevkiinde, Olympos Beydağları Sahil Milli Parkı sınırları içerisindeki antik yerleşim alanının kararımız eki 1/25000 ölçekli haritada sınırları gösterildiği şekilde I. Derece Arkeolojik Sit Alanı...