ordudaki hasarlı binalar

ordudaki hasarlı binalar

Ordu İl AFAD Müdürlüğü, kentte 5-6 Temmuz'da yaşanan sel ve heyelanın ardından ön hasar tespit çalışmasını tamamladı.

Kocaeli'de hasarlı binalar yıkılıyor!

1999 Marmara Depreminde orta hasarlı olarak tespit edilen binalar ile metruk durumda olup tehlike yaratan binaların yıkımları devam ediyor. Çalışmalar esnasında Kartepe'de 21 binanın yıkımı gerçekleşti.

Tunç Soyer'den kentsel dönüşüm kredisi tepkisi!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’de meydana gelen depremin ardından hasarlı binaların dönüşümü amacıyla Dünya Bankası’ndan 340 milyon dolarlık kredi aldı. Fakat kredi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayından henüz geçmedi. 

Antalya'da ağır hasarlı binalar yıkılacak!

Antalya'da çıkan yangınlara yönelik açıklamada bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da ağır hasarlı binaların yıkılacağını ve yenilerin inşa edileceğini dile getirdi.

Hasarlı binalar ile ilgili yeni öneri!

TBMM’nin hazırladığı yeni deprem yol haritasında başta İstanbul olmak üzere riskli bölgelerin belirlenmesi ve bu bölgelerde yer alan binaların satışının önlenmesini talep etti. 

Avcılar'da hasarlı binalar yıkılıyor!

Avcılar'da 1999 yılında meydana gelen Gölcük depreminde hasar gören yapılar yıkılıyor. Tahliye kararı alınan binaların doğalgaz, elektrik ve suları kesildi.

Karşıyaka'da hafriyat firması denetimi!

İzmir Karşıyaka Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Yıldırım ve Kentsel Dönüşüm Müdürü Tuğba Yıldırım, ağır hasarlı binaların yıkım işlerini hayata geçiren hafriyat firmalarının temsilcileriyle buluştu.

İzmir Bayraklı'da ağır hasarlı binalar yıkılıyor!

30 Ekim'de meydana gelen deprem sonrasında İzmir Bayraklı'da ağır hasar alan binaların yıkım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Elazığ'da hasarlı binalar yıkılıyor!

24 Ocak 2020'de Elazığ'da meydana gelen deprem nedeniyle ağır hasar alan binaların yıkım işlemleri devam ediyor.

Kocaeli'de ağır hasarlı bina kalmayacak!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Karamürsel'de hasarlı binaların yıkımını inceledi.

Gökmen Mengüç'ten Kocaeli'deki ağır hasarlı binaların yıkımına ilişkin açıklama!

17 bin kişinin yaşamını yitirdiği Marmara depreminde Kocaeli yerle bir oldu. Hasarlı binalarda 8 bin kişi yaşıyor. Belediye yıkımlara bu yıl başladı.

İzmit Belediyesi ilçedeki metruk binaların yıkımını gerçekleştiriyor!

Kocaeli İzmit Belediyesi ilçe genelinde metruk ve hasarlı binaları ortadan kaldırmaya devam ediyor. 

Kentsel dönüşüme gitmek için nasıl bir yol izlenmeli?

Deprem sonrasında binasında hasar olduğunu düşünen vatandaşlar binalarına yönelik testler yaptırmaya başladı. Milliyet Gazetesi köşe yazarlarından Engin Uğur Ağır, bugünkü köşe yazısında hasarlı binalar için yapılan önlemleri kaleme aldı.

Bu konutlar artık kiraya verilemeyecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hasarlı binalar için harekete geçti. Yapılan çalışmalar kapsamında hasarlı yapılarda bulunan aksaklıklar giderilmeden  binaların kiraya verilmesinin önüne geçilecek. 

ordudaki hasarlı binalar Haberi

ordudaki hasarlı binalar

Ordu İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü, kentte 5-6 Temmuz'da yaşanan sel ve heyelanın ardından ön hasar tespit çalışmasını tamamladı. 


AFAD İl Müdürü Osman Işık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk çalışmanın ön hasar tespiti olduğunu belirtti.


Yapılan çalışmada, 105 evin tamamen yıkılarak kullanılmaz hale geldiğini, 262 iş yeri ve evin ise zarar gördüğünün tespit edildiğini bildiren Işık, ağır hasar gören 105 binanın tamamının boşaltıldığını, diğer zarar gören 262 ev ve iş yerinin kullanılabildiğini söyledi.


Işık, tespit sonrası 135 konutun ise tehlike arz ettiğini belirlediklerini kaydederek, "Bu 135 konut için ise önleyici istinat duvarları yapılacak. Bu istinat duvarların yapılmasıyla konutları tehlike oluşturmaktan kurtaracağız."...