03 / 12 / 2022

pasaport ücreti

pasaport ücreti

Pasaport harç ücretlerine 2023 yılında tarihi bir zam geleceği iddia edildi. İşte Pasaportta dudak uçuklatan zammın detayları!

Vergi ve harçlara rekor zam geliyor! Pasaport ücreti, trafik cezaları ve ehliyet harcı tam bu kadar olacak!

Yeniden değerleme oranı 2022 yılı için yüzde 122,93 şeklinde belirlendi. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte vergi ve harçlara gelecek zamlar...

Geçit hakkı davası vekalet ücreti 2015!

Taşınmazından genel yola çıkmak için yeterli geçidi bulunmayan malik, tam bir bedel karşılığında bir geçit hakkı tanınmasını komşularından isteyebiliyor. Peki, geçit hakkı davası vekalet ücreti 2015 ne kadar?

2015 yılı kapıcı asgari ücreti!

Apartmandaki temizlik ve bakım gibi işler kapıcılar tarafından görülüyor. Peki, kapıcının gördüğü işlere karşılık olarak kapıcıya ne kadar maaş verilir? 2015 yılı kapıcı asgari ücreti ne kadar? İşte kapıcı maaşları 2015..

Cins tashihi ücreti 2015!

Bir taşınmaz malın mevcut durumunun değişmesi halinde, tapu üzerinde de bu değişikliğin yapılması için cins tashihi yapılıyor. Bu işlem için belli oranlarda ücret ödeniyor. Peki, cins tashihi ücreti 2015 ne kadar?

Balıkesir Gönen TOKİ Konutları başvuru ücreti!

TOKİ Balıkesir Gönen'de ödemeler 180 ay vade seçeneğiyle yapılabiliyor. Projede daire fiyatları 64 bin 113 TL'den başlıyor. Peki Balıkesir Gönen TOKİ Konutları başvuru ücreti ne kadar?

Zonguldak Çaydeğirmeni TOKİ 3. Etap başvuru ücreti!

Zonguldak Çaydeğirmeni TOKİ 3. Etap başvuru ücreti konut tiplerine bağlı olarak değişiyor. Talep örgütlemesi yöntemiyle geliştirilen projede 147 adet daire satışa sunuluyor.

İpotek fekki ücreti dilekçe örneği!

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olanların, kredi ödemesinin bitmesi halinde konut üzerindeki ipoteğin kaldırılması gerekiyor. İşte, ipotek fekki ücreti dilekçe örneği!

Manisa Salihli Durasıllı TOKİ başvuru ücreti!

Manisa Salihli Durasıllı TOKİ başvuru ücreti 4 bin TL olarak belirlendi. Tamamı 2+1 dairelerden oluşan projede satış ve başvuru işlemleri T.C. Ziraat Bankası A.Ş aracılığıyla yürütülüyor.

İpotek fekki ücreti yasal mı?

Bankalar konut kredisi geri ödemelerinin sonunda ipoteğin fekki işlemi içinde tüketiciden belli bir ücret talep edebiliyor. Peki, ipotek fekki ücreti yasal mı?

İpotek fekki ücreti ne kadar?

Konut kredisinin tamamının ödenmesi halinde, konut üzerindeki ipoteğin kaldırılması için ipotek fek yazısı alınması gerekiyor. Peki, ipotek fekki ücreti ne kadar?

İpotek fekki ücreti itiraz dilekçesi!

Konut kredisinin borcunun tamamının ödenmesi halinde gayrimenkul üzerindeki ipotek kaldırılabiliyor. Peki, bu süreçte ipotek fekki ücreti ödenir mi? İşte, ipotek fekki ücreti itiraz dilekçesi!

Konut kredisi ipotek fek ücreti!

Konutun kredi borcunun tamamı ödendikten sonra konutun üzerindeki ipoteğin kaldırılması amacı ile düzenlenen yazıya ipotek fek yazısı deniyor. İşte, konut kredisi ipotek fek ücreti!

Ev kredisi ekspertiz ücreti ne kadar?

Ev kredisi kullanarak, konut sahibi olmak isteyenlerin banka başvurusunun kabul edilmesinin ardından ekspertiz raporunun hazırlanması gerekiyor. Peki, ev kredisi ekspertiz ücreti ne kadar?

pasaport ücreti Haberi

pasaport ücreti

Pasaport ücretleri her yıl bir zam fulyasının içine giriyor. Üretici fiyat endeksinin artması, pasaport harç ücretlerinin 2023 yılında tarihi bir zamma maruz kalacağı endişesini doğurdu.

İşte güncel pasaport ücretleri ve 2023 yılı pasaport harç ücretlerine dair ortaya atılan endişenin detayları…

PASAPORT ÜCRETLERİNE ZAM MI GELECEK?

Her yıl zamlanan pasaport harç ücretlerine dair gelecek yıl için oluşabilecek zam ihtimali endişe yarattı. Bu senenin başında yüzde 36 olarak belirlenen yeniden değerleme oranı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oranı düşürme ya da artırma yetkisini pasaport ücretinde kullanmadı. Bu durumda da Yeniden Değerleme Oranı 2021 yılında yüzde 9,11 olarak belirlenmişti.

PASAPORT ÜCRETLERİ ŞİMDİ NE KADAR?

Yüzde 36 oranındaki yeniden değerleme sonrası 2022 yılında pasaport harçlarında fiyatları şu şekilde belirlendi; Pasaport defteri 180 lira iken 225 liraya yükseldi....