03 / 12 / 2022

payasın tarihi

payasın tarihi

İdealist bir öğretmen, bir ilçenin kaderini değiştirdi. Unutulmuş ve kaderine terk edilen küçük sahil kasabası görünümündeki Payas, bugün adeta kabuğunu kırıyor, modern ve çağdaş bir kent olma yolunda hızla ilerliyor.

12 ay boyunca hesaplara 1.250 TL yatacak! Ödemeler peş peşe yapılacak! Tarihi sakın kaçırmayın!

Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nün dar gelirliler için yürüttüğü Aile Destek Programı kapsamında ödenecek kasım ayı paralarının tarihi merak konusu oldu. Peki Aile destek ödemeleri ne zaman yatacak? İşte detaylar...

İslam Memiş gram altın için 'tarihi fırsat' diyerek uyardı!

Altının kahini İslam Memiş, altının tarihi bir dönemden geçtiğini belirterek yatırımcılara önemli bir çağrıda bulundu.

Londra'nın tarihi pazarı Camden Market satışa çıkarıldı!

İsrailli milyarder Teddy Sagi, sahibi olduğu Londra'nın tarihi, Camden Pazarı'nı satılışa çıkardı. Pazarın 1.5 milyar sterlin civarında satılması bekleniyor.

Çeyrek ve gram altın fiyatlarında 'Büyük yangın' tarihi: Altını elinde tutan ateşte yanacak!

Çeyrek ve gram altın iç piyasada dolar kuruna bağlı olarak yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Yarım altın fiyatları 3 bin 200 liraya dayandı. Çeyrek altın da bin 600 lira seviyesinde. Altın fiyatları yeniden yükselişe geçecek hem de ne yükselme! Uzmanlar o tarihi açıkladı.

Manisa Kula'nın tarihi evleri yıkılma tehlikesi altında!

Manisa'nın Kula ilçesinde bulunan tarihi Osmanlı ve Rum evleri yıkılma tehlikesi altıda.

İzmir Büyükşehir ve Konak Belediyesi binaları tarihi çarşıya taşınsın önerisi!

EİB Koordinatör Başkanı Eskinazi, 30 Ekim'deki depremde hasar gören ve tahliye edilen İzmir Büyükşehir ve Konak Belediyesi hizmet binalarının tarihi Kemeraltı Çarşısı’na taşınması yönünde öneride bulundu.  

Altın tarihi zirvesinde! Nereye kadar yükselir?

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, kendi Twitter hesabından "Altın tarihi zirvesinde! Nereye kadar yükselir?" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci'nin 7 maddelik analizi...

Hatay'daki tarihi taş bina Şehir Müzesi'ne dönüştürüldü!

Hoşgörü şehri Hatay'ın tarihi, günlük yaşamı ve kültürü, 2014 yılına kadar 66 sene boyunca Antakya Arkeoloji Müzesi olarak hizmet veren tarihi taş bina Şehir Müzesi'ne dönüştürüldü!

Ayasofya'da temel ilke binanın tarihi dokusuna ve mimarisine zarar verilmemesi!

24 Temmuz'da ibadete açılacak Ayasofya Camisi'yle ilgili konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Ayasofya'da temel ilke binanın tarihi dokusuna ve mimarisine zarar verilmemesi" dedi.

İş Bankası'nın tarihi binası resim müzesi olacak!

Türkiye İş Bankası'nın resim koleksiyonuna ev sahipliği yapmak için tahsis edilen Beyoğlu'ndaki tarihi binanın restorasyonu için hazırlıklar tamamlandı.

Hatay’da tarihi dokular eski görünümüne kavuşuyor!

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay’ın tarihi dokusunu bozmadan devam ettiği restorasyon çalışmalarıyla tarihi değerler ortaya çıkardı.

Hatay Payas'ın hastane ihtiyacı mecliste!

Hatay'ın Payas ilçesinin hastane ihtiyacı meclis gündemine taşındı. CHP'li Şahin, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Hatay'ın tarihi taş evleri zamana direniyor!

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Antakya'da tarihi ev ve sokaklar yıllara meydan okuyor. Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör: "Bu evler turizme hizmet ederken bir de yöre halkının kültürünü de en güzel şekilde yansıtıyor" dedi.

payasın tarihi Haberi

payasın tarihi

Neredeyse insanlık tarihi kadar eski bir yerleşim yeri olan Hatay’ın Payas İlçesi, küllerinden yeniden doğuyor. Bir dönem kaderine terk edilen ve ‘küçük bir sahil kasabası’ olarak öne çıkan Payas, bugün adeta kabuğunu kırıp, modern ve çağdaş bir kent kimliğine kavuşuyor. Altyapısı tamamlanan ve Türkiye’ye örnek olacak projelerin hayata geçirildiği Payas, barındırdığı potansiyel ve kültürel mirasıyla da adeta patlama yapmaya hazırlanıyor. Hani bir söz vardır, siyasetçilerin dillerinden düşüremediği; “Bir şey değişecek, her şey değişecek” diye. Bu sözün anlam kazandığı yerlerden biri de Payas. İdealist bir öğretmen, koca bir ilçenin kaderini değiştirdi. Doğup büyüdüğü topraklarda halkına ‘öğretmen’ olarak hizmet veren Bekir Altan, unutulan ve kaderine terk edilen Payas’ta yaşanan sorunlara karşı duyarsız kalamadı ve 1999 yılında çok sevdiği mesleğini bırakıp, elini...