Sıfır konut tapu harc

Sıfır konut tapu harc

Hükümetin seçim paketinden lüks konut müteahhitlerini kurtaracak yeni bir teşvik desteği daha çıktı. Sıfır konut ve ofis satışından tapu harcı alınmayacak.

Günde 14 TL ödeyerek sıfır konut sahibi olabilirsiniz!

Artan konut fiyatları sonrasında ev sahibi olmak isteyenlere ilaç gibi haber TOKİ’den geldi. Sizde günde 14 TL ödeyerek hayalini kurduğunuz eve sahip olabilirsiniz. Üstelik 1+1, 2+1 ve 3+1 konut seçenekleri mevcut.

12 ay geri ödemesiz konut kredisi sıfır konutta kaldırıldı!

Kamu bankaları tarafından ikinci el konutlar için verilen kredinin faizi yüzde 0,87'ye çıktı. Ayrıca 12 ay geri ödemesiz konut kredisi uygulaması sıfır konuttan kaldırıldı.

Sıfır konutta düşük faizli konut kredisi nasıl hesaplanır?

Kamu bankaları 4 yeni kredi paketini hayata geçirdi. Pakette en çok merak edilen konut kredisi faizleri oldu. Peki sıfır konutta düşük faizli konut kredisi nasıl hesaplanır? İşte konut kredisi hesaplama...

İkinci el konutta aylık taksit hesaplama!

Kamu bankaları konut kredisi faizleribi güncelledi. Sıfır konut kredisinde faiz oranları aynı kalırken, ikinci el konutlarda faiz ve vade revize edildi.

Sıfır konut stokunu eritmek için ek teşviklere ihtiyaç var!

GABORAS CEO’su Kurtuluş Altun yaptığı açıklamada ikinci el piyasaların menkulleşme potansiyeline işaret ederek birinci el konut stokunu eritmek için daha kapsamlı ek önlem ve teşviklere ihtiyaç olduğunu söyledi.

İnşaat sektörünü sıfır konut satışı canlandıracak!

Haziran'da ipotekli olarak 32 bin ilk el, 69 bin ikinci el konut satıldı. Konut satışlarında değerlendirme ilk satışa göre yapılmalı. Peki bu yıl konutta ilk satışlar ne durumda? 

Altan Elmas: Ofis ve ticari alanlarda 0.54 faiz uygulanmalı!

KONUTDER Başkanı Altan Elmas, sıfır konut satışlarını hızlı arttırmak amacı ile yeni teşviklere ihtiyaç olduğunu söyleyerek, "Üreticilerin ellerinde ofis ve ticari alan stoku var. Bunlar kampanyadan yararlanamıyor. Bunlara yönelik KDV indirimi olabilir. 0,64 değil de 0,54 faiz uygulanabilir" dedi.

Konut satışlarında gümüş madalyalı Haziran!

'Sudan ucuz' konut kredisi faiz oranları sebebiyle Haziran 2020'deki konut satışı 190 bine ulaştı. Kredili ve ikinci el konuta talep arttı. Peki sıfır konut satışlarında durum ne oldu? İşte detaylar...

Deprem ve düşük faiz yeni eve talebi artırdı!

Türkiye'de son dönemde yaşanan depremler nedeniyle vatandaşlar sıfır konuta yöneldi. İzmir'de müteahhitlerin elindeki bitmiş daire stokları erirken, vatandaşların sıfır konut talebinde de büyük artış yaşanıyor.

Noter ve tapu kadastrolarda 'konut kredisi fırsatı' yoğunluğu!

Kamu bankaları tarafından hayata geçirilen düşük faizli konut kredisi, noterlerde ve tapu kadastro müdürlüklerinde uzun kuyruklara sebep oldu. Uygun faiz oranlarıyla konut almak isteyen vatandaşlar, kampanyaya yoğun ilgi gösterdi...

Ev almak isteyenler dikkat! Konut kredisi güncel faiz oranları!

Ev veya konut satın almayı düşünenler güncel faiz oranlarını merak ediyor. Peki şu anda en düşük faizi hangi banka veriyor? Sıfır konut ve ikinci el konut kredisi faizleri ne kadar? İşte tüm merak edilenler...

Sıfır ve ikinci el evlerde konut kredisi faizi ne kadar oldu?

Konut kredisi faiz oranları bir kez daha düştü. Sıfır ve ikinci el ev alımlarında kredi faiz oranları ne kadar oldu?

Sıfır konut alımlarına özel faiz indirimi!

Kamu bankaları sıfır konut alımlarına özel olarak konut kredisi faizlerini yüzde 0.79’a indirmişti. İndirimli faizleri sıfır konuta talebi artırdı mı?

Sıfır konut tapu harc

Sıfır konut tapu harc Sıfır konut tapu harc

 

Sözcü gazetesinden Erdoğan Süzer'in haberine göre, Torba seçim paketine göre hükümet, sıfır konut ve işyerlerinin satışını canlandırmak için toplam yüzde 4 olan tapu harcını onda 1'e kadar düşürebilecek. Böylece sıfır konut almak isteyenlerin maliyeti düşerken müteahhitler de büyük bir harç yükünden kurtulmuş olacak. Düzenlemenin, ürettikleri lüks konut ve işyerlerini satamadıkları için zora giren müteahhitlerden gelen talep üzerine torba tasarıya konulduğu belirtildi.

SIFIR KONUTA TEŞVİK

Harçlar Kanunu'na göre, halen her türlü konut ve işyeri alım satımı sırasında alıcıdan yüzde 2, satıcıdan yüzde 2 olmak üzere toplam olarak yüzde 4 oranında tapu harcı tahsil ediliyor. Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bugün görüşülmesi kararlaştırılan tasarının 12'nci maddesiyle hükümete sıfır konut ve işyeri için farklı bir harç oranı belirleme yetkisi de veriliyor. Buna göre Bakanlar...