toki engelli vatandaş başvuru

toki engelli vatandaş başvuru

Yozgat Eskipazar Toplu Konut Uygulaması kapsamında yer alan 2 adet konut yalnızca engelliler için satışa sunuluyor. Konutlar için başvuru dönemi bugün başladı...

2020 TOKİ Mayıs ayı alt gelir grubu ucuz konut projeleri!

TOKİ başvuruları ile binlerce dar gelirli vatandaş konut sahibi oluyor. 2020 TOKİ Mayıs ayı alt gelir grubu ucuz konut projeleri merak ediliyor. Peki TOKİ konutları hangi illere yapılacak? İşte başvuru şartları...

TOKİ 18 senede 869 bin konut üretti!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 18 yılda 869 bin konut inşa edildi ve 15 bin sosyal donatı yapıldı. Bu kapsamda yaklaşık 3,5 milyon vatandaş, sağlıklı, güvenli ve nitelikli konutlarda yaşamaya başladı.

TOKİ 100 bin konut İstanbul, Ankara ve İzmir kurası ne zaman?

TOKİ kura çekimiyle ilgili tarih araştırmaları başladı. Başvuru ücretini bankalara ödeyip başvurularını tamamlayan birçok vatandaş şimdi ise kura çekiminin ne zaman yapılacağını merak ediyor. Peki, TOKİ kura çekimi ne zaman yapılacak? TOKİ İstanbul Ankara ve İzmir kurası ne zaman?

TOKİ evleri kiraya verilebilir mi?

TOKİ'den ucuz taksit oranlarıyla ev sahibi olmak isteyen binlerce vatandaş TOKİ evlerinin kiralanıp kiralanamayacağını ya da satılıp satılmayacağını merak ediyor. Peki TOKİ evleri kiraya verilir mi? İşte tüm merak edilenler...

TOKİ hane halkı geliri hesaplama!

TOKİ projelerine başvuruda bulunmak isteyen birçok vatandaş, TOKİ hane halkı geliri nasıl hesaplanır sorusunun yanıtı arıyor. 

TOKİ faizsiz konut kredisi başvuru şartları!

Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan konutlarla dar gelirli aileler başta olmak üzere pek çok vatandaş uygun fiyatlı ev satın alma imkanına sahip oluyor. Vatandaşlara kurum tarafından belirli şartlarda faizsiz konut kredisi de veriliyor. Peki, TOKİ faizsiz kredi başvuru şartları nelerdir?

TOKİ kuralarından cayma şartları!

TOKİ konut başvurusunda bulunan ve TOKİ kura sonuçlarına göre hak sahibi olan vatandaş TOKİ konutlarından cayabilir mi? TOKİ cayma şartları neler? İşte tüm merak edilenler...

Çorum’daki TOKİ kura çekiminde izdiham yaşandı!

TOKİ'nin Çorum’da inşa ettiği 657 konut için kura çekimi gerçekleştirildi. Kura çekimi yapılacak salona binlerce vatandaş geldi. Salondaki yer bulamayan vatandaşlar korkuluklara çıktı. 

TOKİ sözleşmesi imzalamadım ne olur?

Başvuru sonrası TOKİ kura çekilişinde ismi çıktı ve TOKİ'den ev konut almaya hak kazandı. Ancak TOKİ kura sonucunda hak sahibi olan vatandaş gidip TOKİ sözleşmesi imzalamadı. Peki bu durumda nasıl bir yol izlenecek?

TOKİ engelli vatandaşlara ayrıcalık tanıyor mu?

TOKİ, alt gelirli, orta gelirli, şehit ailelerini, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri, engelli vatandaşları ve emekli vatandaşları ev sahibi yapıyor. Peki TOKİ engelli vatandaşlar için konut satışlarında ayrıcalık tanıyor mu?

TOKİ konutlarına başka ilden başvuru yapılır mı?

Dar ve orta gelirli vatandaşlar için konutlar üreten TOKİ binlerce kişiyi ev sahibi yapıyor. TOKİ konutlara başvuru yapmak isteyen binlerce vatandaş ''TOKİ konutlarına başka ilden başvuru yapılır mı?'' sorusunun cevabını araştırıyor.

TOKİ Afyonkarahisar 750 konut kurası çekildi!

TOKİ Afyonkarahisar'da inşa edeceği 750 konutun hak sahiplerini, kurayla belirledi. Tınaztepe Spor Salonu'nda gerçekleşen kuraya, çok sayıda vatandaş katıldı...

TOKİ beş ayda 21 bin 118 dar gelirliyi ev sahibi yaptı!

Toplu Konut İdaresi, 250 bin sosyal konut için kolları sıvarken, mevcut projelerinde de teslimlere devam ediyor. TOKİ ile birlikte 5 ayda, toplam 21 bin 118 dar gelirli vatandaş yeni evine kavuştu.

toki engelli vatandaş başvuru

toki engelli vatandaş başvuru toki engelli vatandaş başvuru

TOKİ Yozgat Eskipazar Toplu Konut Uygulaması kapsamında yer alan 2 adet konut kurasız başvuru önceliğine göre konut seçme ve alma olanağı  yalnızca engelliler için açık satışa sunuluyor. TOKİ Yozgat Eskipazar Konutları'nda daire sahibi olmak için yüzde 12 peşinat veriliyor.

Başvuru döneminin 27 Mayıs-31 Mayıs 2013 tarihleri arasında gerçekleştiği Yozgat Eskipazar TOKİ engelli kategorisi kapsamında taksitler 365,07 TL'den başlıyor. Konutlar için 180 ay taksitlendirme yapılan projede 84,4 metrekare olarak tasarlanan dairelerin fiyatı 74 bin 673 TL ve 85 bin 294 TL arasında değişiyor.


Detaylı bilgi için