30 / 06 / 2022

tokiden aldığım evi nasıl devrederim

tokiden aldığım evi nasıl devrederim

TOKİ'den ev satın alan vatandaşlar bazen bu haklarını devretmek isteyebiliyor. Siz de "TOKİ'den aldığım evi nasıl devredebilirim?" sorusunun yanıtını arıyorsanız, işte yanıtı...

Migros’tan Aldım Bitti ürünleri! Bu fırsat kaçmaz…

Migros market her ay birbirinden farklı ürünleri seçerek Aldım Bitti kampanyası üzerinden satışa sunuyor. Mutfak aletlerinden kişisel bakım ürünlerine kadar her ay birçok değişik ürün uygun fiyatlarla karşımıza çıkıyor. Migros mağazalarında Aldım Bitti afişlerinin altında bulabileceğiniz bu ürünlere

Analistler "Düşükten altın aldım arkama yaslanırım" diyenlere seslendi! İşler öyle değil

Altındaki düşüşün ardından çok sayıda vatandaş altına yatırım yapmaya başladı. Ancak analistler Amerikan Merkez Bankası'nın enflasyonla mücadelede başarsız olabileceğini ve daha şahin politikalar izleyebileceğini belirtiyor. Bu da altındaki düşüşün süreceği anlamına geliyor.

Aldığım evden kiracı hemen nasıl çıkar?

İçinde kiracısı olan bir konutu satın alan kimselerin tahliye hakkı kanunda düzenleniyor. Peki, siz de "Aldığım evden kiracı hemen nasıl çıkar?" diyorsanız işte yanıtı...

Çimento ve Hazır Beton Fiyatlarının Konut Yapım Maliyetine Etkisi raporu 11 Mart'ta açıklanacak!

Ülke ve bölge olarak İçinde yer aldığımız ekonomik şartların, çimento ve inşaat sektörlerine etkisinin ele alındığı Çimento ve Hazır Beton Fiyatlarının Konut Yapım Maliyetine Etkisi raporu 11 Mart tarihinde açıklanacak.

Ev aldım, kiracı çıkmıyor ne yapmalıyım?

İçinde kiracısı bulunan evi satın alan kimseler, kiracının tahliye sürecinde sorun yaşayabiliyor. Siz de "Ev aldım, kiracı çıkmıyor ne yapmalıyım?" diye soruyorsanız işte yanıtı...

TOKİ'den aldığım evi nasıl devredebilirim?

TOKİ'den ev satın alan vatandaşlar bazen bu haklarını devretmek isteyebiliyor. Siz de "TOKİ'den aldığım evi nasıl devredebilirim?" sorusunun yanıtını arıyorsanız, işte yanıtı...

Serenay Sarıkaya Adana'dan ev aldı mı?

Yeni dizisinin çekimleri için bir süredir Adana'da olan Serenay Sarıkaya, Adana'dan ev aldığı yönündeki iddialara yanıt verdi. 

Arnold Schwarzenegger: Gayrimenkul yatırımı yaparken keyif aldım!

Hollywood'un başarılı oyuncularından Arnold Schwarzenegger, gayrimenkul yatırımı yapma yapmaktan hoşlandığını dile getirdi.

Mıstaçoğlu Holding'ten Kırgızistan'a karma proje! 

Türkiye, Kırgızistan'da en çok yatırım gerçekleştiren ilk 5 ülke arasında yer aldı. Mıstaçoğlu Holding, Kırgızistan'da AVM, otel ve gayrimenkul geliştirme yatırımlarına hız verdi...

Gayrimenkul yatırımında yeni trend: Huzurevi!

Dünya genelinde yaşlı nüfus giderek artıyor. Yaşlı nüfusun artması da dünya genelinde yaşlı evi ve bakım evi yatırımlarını artırıyor. Avrupa ülkeleri de Türkiye'de kendi vatandaşları için yatırım seçeneklerini araştırıyor. 

Boşanmada mal paylaşımı nasıl yapılır?

Posta yazarı Tamer Heper 'Eşimle boşanıp altı yaşındaki çocuğumuzu kendisine bırakmaya dahi razı oldum. Ancak kendisi boşanmaya yanaşmıyor, nedeni tahminim evlilik birliği içinde satın aldığımız daire. Eşimin bu koşullarda boşanma halinde mal paylaşımında hakkı var mı?' sorusunu cevapladı.

Ressam İliçin Çetiner'in 100 yıllık evi restore ediliyor!

Burdur'da sipsi yapımı ile uğraşan Mehmet Bedel isimli vatandaş,  ressam ve gazeteci, İliçin Çetiner’in yaklaşık 100 yıllık evini satın aldı. Bedel, evi restore ederek kültür evine dönüştürecek.

Kırklareli Kaynarca Yaşlı Bakım Evi inşaatı hızlandı!

Kırklareli Kaynarca Yaşlı Bakım Evi projesinde yapım çalışmaları tamamlanıyor. 3 katlı olarak inşa edilen bakım evi 50 kişiye aynı anda hizmet verebilecek.

tokiden aldığım evi nasıl devrederim Haberi

tokiden aldığım evi nasıl devrederim

TOKİ, dar gelirli vatandaşı uzun vadeli ve düşük faiz oranlarla ev sahibi yapmaya devam ediyor. TOKİ'nin 81 ilde hayata geçirdiği konut projeleri için belirlenen takvim dahilinde kuralar çekiliyor. Binlerce başvurunun geldiği TOKİ'de kuranın çıktığı kişiler tarifsiz sevinç yaşıyor. 

Ancak kimi zaman vatandaşlar bazı nedenlerden dolayı evi teslim almadan, borcunu ödemeden, bu haklarını devretmek isteyebiliyor.  Peki, TOKİ'den alınan ev nasıl devredebilir?

TOKİ'DEN ALDIĞIM EVİ NASIL DEVREDEBİLİRİM?

TOKİ devir şartlarına göre, alt gelir grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçlarını bitirip malik olunana kadar devredemiyor.

Aksi halde borcu devam ederken konutunu devreden hak sahiplerinin sözleşmeleri feshediliyor. 

Açık satışlarda ise, genel olarak bu şart aranmamakta olup, projelerin durumlarına göre bazen uygulanabiliyor. 

İlgili projelerin satış duyurularında bu bilgiler detaylı olarak yer...