Torunlar gyoya soruşturma açılabilecek mi

Torunlar gyoya soruşturma açılabilecek mi

İstanbul'da Torunlar AVM inşaatında meydana gelen asansör kazasında 10 işçinin can vermesine ilişkin soruşturma izni verilmemesi yönündeki karar Danıştay Birinci Dairesi tarafından kaldırıldı.

Kripto para borsası Binance’e soruşturma başlatıldı!

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'e soruşturma başlatıldı. Sputniknews'te yer alan habere göre, soruşturmayı ABD Adalet Bakanlığı ve ABD Milli Gelirler Dairesi başlattı.

Thodex soruşturmasında son durum ne?

Kripto para borsası Thodex'e yönelik soruşturma tüm hızıyla devam ediyor. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 16 kişinin emniyetteki işlemleri devam ediyor. 

Thodex soruşturmasında gözaltına alınan 62 kişi serbest bırakıldı! 

400 bin kişinin mağduriyetine neden olan kripto para borsası Thodex'e yönelik yapılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 62 kişi serbest bırakıldı. 

Mülkiye başmüfettişlerinden Açelya Apartmanı ile ilgili soruşturma!

Başkentte çökme riski olduğu için kontrollü yıkımına başlanan Açelya Apartmanı ile ilgili İçişleri Bakanlığınca yürütülen soruşturma devam ediyor.

103 emekli amiral için soruşturma açıldı! 

Montrö Boğazlar sözleşmesi ve Kanal İstanbul Projesi'ne yönelik ortak bildiri yayınlayan 103 emekli amiral için soruşturma açıldı. 

İzmir'de kontrollü yıkım esnasında bir binanın çökmesiyle ilgili soruşturma başlatıldı!

İzmir Karşıyaka'da deprem esnasında ağır hasar gören 8 katı binanın kontrollü yıkımı sırasında yanındaki binanın üzerine çökmesiyle ilgili olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Karşıyaka Belediyesi tarafından soruşturma başlatıldı.

Karşıyaka'da yıkım sırasında çöken binayla ilgili soruşturma başlatıldı!

Karşıyaka'da deprem sonucunda ağır hasar alan 8 katı binanın kontrollü yıkımı sırasında yanında bulunan binanın çökmesiyle ilgili soruşturma başlatıldı.

Manisa Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk hakkında kaçak yapı soruşturması!

Manisa’nın Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk hakkında ‘Orman arazisine kaçak kongre merkezi’ yaptığı için soruşturma izni veren İçişleri Bakanlığı, bu seferde imar planında yol şeklinde görülen alan üzerine kaçak balıkçı dükkanları inşa ettirdiği sebebiyle 2'ci kez soruşturma izni verdi.

Güney Kore'de arazi yolsuzluğu nedeniyle kamu personellerine yönelik soruşturma açıldı!

Güney Kore'de, ülke genelinde arazi spekülasyonu yaptıkları iddiasıyla aralarında bir şehir meclis üyesinin de yer aldığı bazı kamu görevlileri hakkında soruşturma başlatıldı.

Amazon ormanları Facebook'ta satılıyor haberlerine soruşturma!

Brezilya'da bulunan amazon ormanlarının Facebook'ta satıldığı haberleri üzerine Brezilya Federal Yüksek Mahkemesi, soruşturma başlattı. 

Kars’taki 89 ayrı imar planına soruşturma izni verildi! 

Kars Belediyesi'ndeki imar planlarına soruşturma için izin çıktı. İçişleri Bakanlığı tarafından Kars eski Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ile dönemin bürokrat ve belediye meclis üyelerinin de olduğu 35 kişi hakkında soruşturmaya onay verildi.

Antalya Kumluca'daki lojman için soruşturmaya onay çıktı!

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu tarafından inşa edilen lojman için kaçak olduğu iddiasıyla soruşturma açılmasına İçişleri Bakanlığı tarafından onay verildi. 

Sarıyer'deki milyon dolarlık villa için soruşturma açıldı!

Sarıyer Zekeriyaköy’de  yaşayan Katarlı iş insanı Mohd Abdulla Alsiddiqi Alemadi, komşusu  Mehmet Ünal hakkında kaçak yapı inşa ettiğini öne sürerek şikayette bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı söz konusu villa hakkında soruşturma başlattı. 

Torunlar gyoya soruşturma açılabilecek mi Haberi

Torunlar gyoya soruşturma açılabilecek mi

İstanbul'da Torunlar AVM inşaatında meydana gelen asansör kazasında 10 işçinin can vermesine ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanı Mehmet Tezel, İstanbul Grup Başkanı Zeki Kömürcü ve iki iş müfettişi yardımcısı hakkındaki soruşturma izni verilmemesi yönündeki karar Danıştay Birinci Dairesi tarafından kaldırıldı.


SORUŞTURULACAK…

Birinci daire, müdürlerin ihmallerinin bulunup bulunmadığının eksik incelendiğini müfettişlerin de kazadan önce iş durdurma kararı vermemelerini gerekçe kabul ederek, soruşturma yapılmasına karar verdi.


10 İŞÇİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Torunlar AVM şantiyesinde geçen yıl 6 Eylül'de meydana gelen asansör kazasında 10 işçi hayatını kaybetmişti. 


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı; İş Teftiş Kurulu Başkanı Mehmet Tezel, İş Teftiş Kurulu İstanbul Grup Başkanı Zeki Kömürcü ve iş müfettiş yardımcıları Ahmet Aykut Aktaş ile Yunus Emre hakkında soruşturma izin vermemişti. Karara hem İstanbul...