yöneticinin tek başına aldığı kararlar geçerli mi

yöneticinin tek başına aldığı kararlar geçerli mi

Posta yazarı Tamer Heper, 'Yazlık sitede daire sahibiyim. Yönetici, kendine göre kararlar alıp yazdı ve buna göre para talep ediyor. Bu karar nedeni ile dava açıldı ama dava sürerken dahi, yönetici aynı parayı istemeye devam ediyor. Bütün bunlar geçerli midir? ' sorusunu yanıtladı.

Kanal İstanbul tek başına 500 bin konutluk bir kentsel dönüşüm projesidir!

Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Kanal İstanbul'da tek başına diğer işlevlerinin yanında 500 bin konutluk kentsel dönüşüm projesidir'' dedi.

Harabeye dönüşen mahallede tek başına yaşam! 

Gaziantep’te bir çift, bir kısmı su altında kalan diğer kısmı ise yıkılarak harabeye dönüşen Kaşyolu Mahallesi'nde tek başlarına yaşıyor.

Doğan Tekeli: Mimarlık tek değil toplumsal bir sanattır!

Cumhuriyet tarihinin en önemli mimarlarından olan Doğan Tekeli, “Mimarlık zor bir sanattır çünkü müzik gibi, resim gibi tek başına değildir. Mimarlığın içinde işveren, toplum ve koşullar vardır. Mimarlık toplumsal bir sanattır” dedi.

Müteahhitlerden "Tasfiye Kararnamesi" için öneri!

TMB Başkanı Mithat Yenigün, devam eden müteahhitlik işleriyle ilgili çıkarılması planlanan Tasfiye Kararnamesi'nin tek başına adil olmayacağını belirterek, ihale ve sözleşme şartlarına bakılmaksızın devam etmekte olan tüm işlerin kapsama alınmasını önerdi.

Türkiye, beton üretiminde dünyada 3. sırada!

KÜB Yönetim Kurulu Başkanı Emrah ERTİN, beton üretiminde tüm dünyada önemli bir paya sahip olan Türkiye’nin, beton katkılarında da EFCA (Avrupa Katkı Üreticileri Federasyonu) üyesi ülkelerin toplam üretiminin yüzde 40’ını tek başına gerçekleştirdiğini söyledi.

Emekli Mimar Aliye Aköz’ün çöp evi!

Karaman'da 3. kattaki dairede tek başına yaşayan 68 yaşındaki Emekli Mimar Aliye Aköz’ün evi çöp eve dönüştü. Aköz'ün evine giren ekipler adeta şok yaşadı.

Kiralardaki yüksek artış bekarı ev sahibi yaptı!

Türkiye'de tek başına yaşayan bekarların sayısı 2017'de 3,5 milyona yaklaştı. Hafele Türkiye İcra Kurulu Başkanı Uytun, "Kira yüksek olunca tek başına yaşamayı düşünen bekarlar da '1+1 olsun benim olsun. 4-5 yıl oturacağım nasıl olsa' diyerek o evi alma yoluna gidiyor." dedi.

Çiftçiler ile Türkerler ayrıldı!

Çiftçiler ile Türkerler ayrıldı. Türkerler İnşaat’ın ismi Çiftçi Towers sahasından kaldırıldı. İnşaatı Çiftçiler Holding tek başına tamamlayacak...

Çin'in hayalet şehrinde tek başına yaşıyor!

Çin'de popüler bir yerleşim alanı olması beklenirken terk edilen bu bölge şimdilerde böyle görünüyor. Ayda 260 dolara boş bölgeyle ilgilenen Gao ise orada yaşayan tek kişi. Gao burada yalnız değil köpeği de yanında bir kulübede yaşıyor.

Turgay Tanes: İzmir, İstanbul'un yükünü paylaşmaya aday!

İstanbul'un tek başına 80 milyonluk bie ülkenin tüm ekonomik gereksimimlerini karşılayamacağını dile getiren İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, "İzmir, İstanbul'un yükünü paylaşmaya aday." dedi...

Yapı Merkezi Tanzanya'dan 1.9 milyar dolarlık ihale aldı!

Dünyanın en büyük müteaahitleri listesinde 78'inci sırada yer alan Yapı Merkezi, Tanzanya'dan yüksek hızlı tren projesinin ihalesini tek başına aldı..

Kentsel dönüşüm, sadece deprem korkusuyla ele alınmamalı!!

Türkiye’nin 17 Ağustos Marmara Depremi’nin ardından kentsel dönüşüm hareketiyle tanıştığını hatırlatan Yüksek Mimar Kayhan Çakanel, “Kentsel dönüşüm hareketinin, tek başına deprem korkusuyla ele alınmaması gerekiyor” dedi.

Merve Boluğur Etiler'de kiralık ev baktı!

Oyuncu Merve Boluğur ve şarkıcı Murat Dalkılıç boşanacağı iddia edildi. Güzel oyuncu Boluğur'un tek başına yaşamak için Etiler'de kiralık daire aradığı iddia edildi.

yöneticinin tek başına aldığı kararlar geçerli mi

yöneticinin tek başına aldığı kararlar geçerli mi yöneticinin tek başına aldığı kararlar geçerli mi

Posta köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü yazısında bir okuyucusunun '39 dairelik bir yazlık sitede daire sahibiyim. Bir dönemin kat malikleri toplantısı yapıldıktan sonra alınan kararlar, karar defterine yazılıp notere tasdike gitti. Ancak tasdikten sonra yönetici, kendine göre kararlar alıp yazdı ve buna göre para talep ediyor.

Bu karar nedeni ile dava açıldı ama dava sürerken dahi, yönetici aynı parayı istemeye devam ediyor. Bu yönetim de toplantılara daveti WhatsApp üzerinden yapıyor ama bunlar yandaşlarına gidiyor. Onlar aralarında toplanıp, karar alıyor. Bütün bunlar geçerli midir?' sorusuna cevap verdi. İşte Tamer Heper'in yazısı...


39 dairelik bir yazlık sitede daire sahibiyim. Bir dönemin kat malikleri toplantısı yapıldıktan sonra alınan kararlar, karar defterine yazılıp notere tasdike gitti. Ancak tasdikten sonra yönetici, kendine göre kararlar...