yurt dışı ucuz ev

yurt dışı ucuz ev

İtalya'nın güneyi uzun zamandır göç almıyor. Teora kasabası terk edilme noktasına gelince devlet yeni bir teşvik programı başlattı. Buna göre kasabaya ailesiyle taşınanların kirası ödenecek.

BDDK'dan bankalara sınırlama: Yurt dışı Türk lirası işlemlerini kapsıyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) koronavirüs salgını nedeniyle istihdamın ve işletmelerin desteklenmesi için bankaların bazı yurt dışı lira işlemlerinde sınırlamaya yönelik düzenlemeye gitti.

Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi arttı!

Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi (YD-ÜFE), mart ayında aylık bazda yüzde 3,48, yıllık bazda yüzde 12,43 artış gösterdi.

TF Varlık Kiralama'nın yurt dışı kira sertifikası ihraç programı iptal edildi!

TF Varlık Kiralama Yönetim Kurulu tarafından  yurt dışı kira sertifikası ihraç programı iptal edildi.Program iptaline ilişkin her türlü işlemin yürütülmesi için en az bir Yönetim Kurulu Üyesi ile birlikte şirket imza yetkililerinin yetkilendirilmesi kararlaştırıldı.

Yurt dışı inşaat işlerinden sağlanan kazançlar kurumlar vergisinden muaf!

Yurt dışında yapılan inşaat, onarım, montaj işleri ile teknik hizmetlerden sağlanarak Türkiye’de genel sonuç hesaplarına aktarılan kazançlar kurumlar vergisinden istisna tutuluyor.

Yurt dışı teşkilatı yabancıya konut satışını artıracak! 

GİGDER Başkanı Faruk Akbal, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yurt dışı teşkilatının çalışmaları, yabancıya konut satışına pozitif katkı sağlayacak" dedi...

Hazine ve Maliye Bakanlığının yurt dışı teşkilatı etkin olacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığının yurt dışı teşkilatı, Türkiye ekonomisine ilişkin bilgilendirme organizasyonları düzenleyecek, döviz kazandırıcı ekonomi diplomasisi faaliyetleri yürütecek.

Feza Proje'den yurt dışı atağı!

Feza Proje, ‘Anahtar teslim’ tasarımları ile yurt dışı projelerinde daha fazla yer almak istiyor. Feza Proje Yönetim Kurulu Üyesi Özkan Karabulut ile şirketin projeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu...

Özel sektörün yurt dışı kredi borcu azaldı!

Özel sektörün yurt dışından sağladığı uzun vadeli kredi borcu 2019 yılında bir önceki yıla göre 17,2 milyar dolar düştü.

Nef yurt dışı açılımına 2020'de hız verecek!

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, 2019'da ağırlık verdikleri yurt dışı açılımını 2020 yılında devam edeceklerini anlattı.

Yurt dışı ofis kiraları ve tanıtım faaliyetlerine 170 milyon lira destek!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ihracata yönelik devlet yardımları açısından 2019'un "altın yıl" olduğunu dile getirerek, "Yurt dışı ofis kiraları ve tanıtım faaliyetlerine 170 milyon lira destek ödemesi yaptık." dedi...

Türkiye İhracat Merkezi ilk yurt dışı ofisini KKTC’de açtı!

TİM ilk yurt dışı ofisini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) açtı. KTSO Başkanı Candan Avunduk, TİM’in, KKTC ihracatının artırılması açısından da büyük bir milat ve şans olacağını düşünüyoruz” dedi...

Türk müteahhitler yurt dışında 9 bin 782 projeye imza attı!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, sektörün yurt dışı müteahhitlik hizmetlerinde bugüne kadar 124 ülkede 386 milyar dolar tutarında 9 bin 782 projeye imza attığını söyledi...

Özel sektörün yurt dışı kredi borcu azaldı!

Özel sektörün yurt dışından sağladığı uzun vadeli kredi borcu ekim ayında 2018 sonuna kıyasla 16,3 milyar dolar azaldı.

yurt dışı ucuz ev

yurt dışı ucuz ev yurt dışı ucuz ev

İtalya'nın güneyi yoğun göç ve yaşlanan nüfus nedeniyle gün geçtikçe boşalıyor. Ülkenin güneyinde bulunan pek çok kasaba özellikle gençlerin büyük şehirlere göç etmesiyle nüfus kaybetti. Bu nedenle uzun zamandır pek çok İtalyan kasabasında bölgeye nüfus çekmek için çeşitli teşvik programları uygulanıyor.

Bunlardan biri de ülkenin güneyinde bulunan Campania bölgesindeki Teora. CNN'de yer alan habere göre; tipik bir Güney İtalya kasabası olan Teora, azalan nüfus sorununu çözmek ve göçleri azaltmak için yeni bir teşvik başlattı. Teora belediyesinin aldığı karara göre kasabaya kalıcı olarak taşınmaya karar verenlere aylık 150 Euro teşvik ödenecek.

Bunun yerine diğer bir seçenek ise bir kereliğine 5 bin Euro’luk bir taşınma parasına sahip olmak. Kasabada bulunan evlerin ortalama fiyatı 30 bin Euro.

'En az bir çocukları olmalı' 

Yeni projesiyle...