07 / 07 / 2022

GYODER gayrimenkul araştırmacılarını ödüllendiriyor!

GYODER gayrimenkul araştırmacılarını ödüllendiriyor!

Türkiye'nin Gayrimenkul Platformu GYODER, İAV (İktisadi Araştırmalar Vakfı) iş birliği ile GYODER Lisansüstü Tez Ödülleri' yarışmasını hayata geçiriyor. Yarışmaya  yüksek lisans ve doktora mezunları katılabilecek. Katılımcılar 30 Eylül 2021'e kadar başvurabilecek.Gayrimenkul alanında daha fazla akademik çalışmayı teşvik etmeyi hedefleyen GYODER , İAV iş birliği ile‘GYODER-İAV Lisansüstü Tez Ödülleri Yarışması hayata geçirmeye hazırlanıyor. 

Epos Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık, Kalyon Holding ve YU Group sponsorluğunda gerçekleştirilen bu yarışma ile gayrimenkule yönelik özgün ve bağımsız araştırmaya dayalı bilimsel verilerin, geniş ve derin bir bakış açısı ile araştırarak yorumlanması, analiz edilmesi ve ortaya konulan özgün çalışmaların pratik hayata örnek olacak şekilde sektörün ilgisine sunulması planlanıyor.

Gayrimenkul alanında ilk 

Gayrimenkul alanında ilk olacak GYODER-İAV Lisansüstü Tez Ödülleri yarışmasını her yıl düzenleyerek geleneksel hale getireceklerini söyleyen GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kalyoncu, "Gayrimenkul sektörünün bilimsel çalışmalarla sürdürülebilir gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. ‘Lisansüstü Tez Ödülleri’ ile başta akademik çalışmaların pratik hayata uyarlanması ve gayrimenkul sektöründe ilerlemenin hızlanmasını sağlayacağız. Bu çalışmayla bir diğer amacımız da sektörümüzün insan kaynağı niteliğini artırmaktır. Bir sektörün, içerisindeki insanların niteliği kadar güçlü olacağına inanıyoruz. Dolayısıyla biz Türkiye’nin iyi üniversitelerinden mezun, başarılı gençlerinin gayrimenkul sektöründe kariyer yapmayı istemelerini sağlayacak heyecanı da uyandırmak istiyoruz” dedi.

GYODER gayrimenkul araştırmacılarını ödüllendiriyor!

 

Ödüllü tezler iş dünyasına sunulacak 

GYODER-İAV Lisansüstü Tez Ödülleri Yarışması’nda kamuoyunu ilgilendiren hızlı kentleşme ve kentlerin değişim sürecinde gayrimenkul/taşınmaz geliştirme, gayrimenkul finansmanı, satış ve pazarlaması, hukuku ve mekânsal analizler gibi birçok farklı konularda araştırma ve bilgi üretiminin arttırılması amaçlanıyor. Bu sayede gayrimenkul araştırmalarında yeni bir bilimsel yöntem geliştirme  ve bu gelişmeleri yeni bir alana uygulama niteliklerden en az birini yerine getiren, ülkemizdeki üniversitelerde yüksek lisans ve doktora derecesi almış ve yayınlanmamış tezleri ödüllendirilecek. Ayrıca ödüllü tezler basılı halde sektörün önemli isimlerine, üniversitelere ve kütüphanelere ulaştırılacak.

Yarışmaya, yarışmanın ilan edildiği yıl ve iki yıl öncesine kadar, yüksek lisans veya doktora tezi olarak, Türkçe yazılmış ve ilgili üniversite jürisi tarafından onaylanarak tez sahibine lisansüstü veya doktora mezunu kişiler 30 Eylül 2021’e kadar başvuruda bulunabilecek.

Dereceye girene 5 bin TL ödül 

Jüri tarafından seçilerek dereyeceye giren üç lisansüstü yüksek lisan tezlerinin birine 3.500 TL, doktora tezlerinden ise her birine 5 bin TL ödül verilecek. 3 yıllığına telif hakları alınacak eseler GYODER-İAV tarafından kitap olarak basılacak ve dağıtımı yapılacak.
 

Konut kredisi kullanımı Ağustos'ta 8 puan düştü!