01 / 07 / 2022

Hermès ve Alain Ducasse Taksim 360'ta yerini alıyor!

Hermès ve Alain Ducasse Taksim 360'ta yerini alıyor!

Çalık Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen Taksim 360 projesi, teslime sayılı günler kala dünya markalarının akınına uğruyor. Beyoğlu’nun merkezinde, Tarlabaşı’nın tarih kokan sokaklarında geçmişine sadık kalarak modern korumacılık anlayışıyla Çalık Gayrimenkul tarafından inşa edilen Taksim 360 projesi, teslime sayılı günler kala dünya markalarının akınına uğramaya başladı.  Bulvara bakan ofis bloklarının tamamlanmasının ardından ihtişamıyla gün yüzüne çıkan Taksim 360 projesi, dünyada lüksün sembolü kabul edilen isimleri ağırlıyor.

Bu isimlerden biri; 15,3 milyar dolarlık marka değeriyle dünyanın en değerli iki lüks markasından biri olarak kabul edilen Hermès’in beşinci kuşak yöneticisi Simon Xavier Guerrand-Hermès. Son dört ayda ikinci kez gelip incelediği Taksim 360 projesinden büyülendiğini belirten Simon Xavier Guerrand-Hermès, son İstanbul ziyaretinden Taksim 360 projesinden ev alarak döndü.

Taksim 360’ı yerinde inceleyen ve yetkililerden bilgi alan Xavier Hermès, projenin tamamlanmasından sonra Hermès’in bölgede mağaza açması için iyi niyet anlaşmasını imzaladı. Çalık Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mert Çalık, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başdanışmanı, Türkiye’nin Paris eski Büyükelçisi Hakkı Akil'in de hazır bulunduğu imza töreninde konuşan Hermès, “İlk ziyaretimden sonra dünyanın başka metropollerinde başka projeleri de inceledim. Ancak Taksim 360, hem sunduğu olanaklar hem de yüzlerce yıllık tarihi mirasıyla çok farklı. Burada şehrin merkezinde keyifli ve konforlu bir yaşam sürmek mümkün. Bu nedenle ev satın almaya karar verdim. İstanbul’un kalbinde lüks bir perakende merkezi olacağına inancım dolayısıyla da Hermès’in burada mağaza açması için gerekli niyet anlaşmalarını yaptık” diye açıklama yaptı. 

Xavier Hermès’in imza attığı günlerde yine Taksim 360 projesinin müşterileri arasına giren bir diğer önemli isim de yine bir Fransız dünya markası oldu. Fransız mutfağını dünyaya yayan ve ‘Şeflerin Şefi’ olarak bilinen, 3 farklı şehirde 3 ayrı restoranı 3 Michelin yıldızına sahip Alain Ducasse da Taksim 360 ziyaretinin ardından proje içinde bir restoran açmaya karar verdiğini açıkladı.

Hermès ve Alain Ducasse Taksim 360 ta yerini alıyor!

TÜRKİYE, RESTORAN AÇTIĞI 8’İNCİ ÜLKE

Paris’ten Tokyo’ya Alain Ducasse restoranlarının global yatırımcısı konumunda bulunan Amerikalı iş adamı NJK Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Nasser Kazeminy de yakın arkadaşı Hermès’in patronu Xavier Hermès ile birlikte Taksim 360 satış ofisini ziyaret etti. Taksim 360’ın merkezinde yer alacak Alain Ducasse restoranı için imza atan Kazeminy, Türkiye pazarına Taksim 360 projesiyle girmekten dolayı çok mutlu olduklarını bildirdi. 

TAKSİM 360’A FRANSIZ MUTFAĞININ YILDIZLI RESTORANI

Hermès’in patronu Xavier Hermès’in Taksim 360’ta yer alma kararının ardından kendilerinin de projeyle yakından ilgilenmeye başladıklarını Amerikalı ünlü iş adamı Nasser Kazeminy, “Projeyi inceledik, çok beğendik. Yerinde görmek için de İstanbul’a geldik. Taksim 360 kısa zamanda İstanbul’un tam kalbinde lüks bir destinasyon olacağına inancımız tam. Tarihi mekânda İstanbul’u her yönüyle yaşatıyor olması ve de Çalık Grubu’nun güvencesinde geliştirilmesi yatırım kararımızda etkili oldu. Böylece Alain Ducasse restoranlarını sekizinci ülke olan Türkiye’ye getirecek imzayı attık” şeklinde konuştu. Fransız mutfağının yıldız ismi Alain Ducasse restoranları, Monako, Fransa, İngiltere, ABD, Japonya, Çin ve Katar’la birlikte restoran zincirini genişleteceği sekizinci ülke olarak Türkiye’yi seçmiş oldu.


“Türkiye’ye inanıyoruz”

Dünya perakende ve moda devi Hermes ile Fransızların Michelin yıldızlı Alain Ducasse restoranları Taksim 360’ta mağaza ve restoran açmak için iyi niyet anlaşması imzaladı. Çalık Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mert Çalık, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başdanışmanı ve Türkiye’nin eski Paris Büyükelçisi Hakkı Akil'in hazır bulunduğu imza töreninde konuşan Hermès’in Patronu Xavier Hermès, “Biz Türkiye’nin geleceğine inandığımız için buradayız. Taksim 360 Türkiye’nin gelecek vizyonunda yer alan çok önemli bir proje. O yüzden yerimizi almak istedik” diye konuştu.